کیوورد استافینگ (kEYWORD STUFFING ) چیست؟

کیوورد استافینگ (kEYWORD STUFFING ) چیست؟

شنبه 11 دی 1400


در دنیای دیجیتالی امروزی که وب سایت ها هم برای خود میدان مسابقه ای به راه انداختند برای به دست آوردن یک جایگاه خوب و مناسب در موتور جستجو باید قوانین تعیین شده از سمت گوگل رعایت شود، یکی از این اصول و قوانین KEYWORD STUFFING | کیوورد استافینگ است که به معنای توجه داشتن به میزان چگالی کلمات کلیدی در محتوای سایت تولید شده است. کیوورد استافینگ روشی است که به کمک آن می‌توان به گوگل کلمات کلیدی را نشان داد و به دنبال آن باعث رتبه گرفتن سایت شما خواهد شد.

به احتمال زیاد شما هم به دنبال این هستید که ورودی سایت خود را افزایش دهید، این نکته را فراموش نکنید که تکنیک‌های سئو کلاه سیاه باعث جریمه شدن وب سایت شما می‌شوند پس باید به خوبی با تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید آشنا شده و تفاوت های آنها را بدانید. در این مطلب از سایت شرکت مهندسی دیجی تک با keyword stuffing  و نحوه کارکرد این تکنیک کلاه سیاه آشنا خواهید شد. 


keyword stuffing چیست؟


پر کردن صفحه با کلمات کلیدی زمانی اتفاق می‌افتد که در یکی از صفحات سایت تکرار یک کلمه کلیدی برای افزایش رتبه در گوگل بیشتر از حد معمول باشد. در روش کیوورد استافینگ تا جای ممکن از یک کلمه کلیدی در بخش‌های مختلف محتوا استفاده می‌شود، پر کردن و بمباران محتوا با کلمات کلیدی، در حال حاضر محبوبیت خود را از دست داده است، ولی همچنان برخی از این تکنیک کلاه سیاه برای ارتقا سئو سایت خود استفاده می‌کنند. keyword stuffing دارای انواع مختلفی به شرح زیر می‌باشد:
1.    تکرار بیهوده کلمه کلیدی در متن محتوا
2.    قرار دادن کلمه کلیدی در بخش‌هایی که محتوا نیستند.
3.    قرار دادن کلمه کلیدی در بخش‌هایی که ارتباطی با موضوع ندارند.
4.    ایجاد فیلدهایی در صفحه و تکرار کردن بیش از حد کلمه کلیدی در آن‌ها
5.    نوعی از این تکنیک وجود دارد که قابل مشاهده نیست و فقط ربات‌های موتور جستجو می‌توانند آن را پیدا کنند.

 

کیوورد استافینگ چیست؟

روش‌های به کارگیری تکنیک کیوورد استافینگ

تکنیک keyword stuffing در روش های زیر به کار می‌رود.
•    تکرار کلمه کلیدی در عنوان
یکی از روش‌های افزایش چگالی کلمه کلیدی که برخی در صفحات وب سایت خود استفاده می‌کنند، تکرار عبارات هم معنی است. در نتایج سرچ گوگل یک عبارت طولانی و بدون معنا نمایش داده می‌شود و خواننده با موضوعی کلی رو به رو شده و مفهوم را درک نمی‌کند. به همین دلیل ممکن است با استفاده از این روش کاربران به نتیجه دلخواه نرسند و فقط وقت آن‌ها تلف شود.
•    تکرار کلمه کلیدی در توضیحات صفحه
در این روش، یک کلمه همانند عنوان مکرر تکرار می‌شود تا شانس کلیک کردن را افزایش دهد. در حالی که ارزیابی کیفیت محتوا توسط گوگل در این حالت امکان‌پذیر نبوده و دلیلی برای اسپم و جریمه خواهد شد. 
•    استفاده زیاد از یک کلمه یا عبارت در محتوای صفحه
این روش یکی از پرکاربردترین ‌تکنیک‌های کیوورد استافینگ است، که یک کلمه در همه‌ی پاراگراف‌های متن از دو مرتبه بیشتر تکرار می‌شود. با استفاده بیش از حد یک کلمه خواننده مفهوم متن را متوجه نمی‌شود و این موضوع چراغ چشمک زنی برای گوگل است تا سایت شما را جریمه کند. 
•    یک کلمه بسیار زیاد لینک‌گذاری می‌شود.
در برخی از سایت‌ها یک کلمه به صفحه‌ای دیگر لینک می‌شود و این کار توسط افزونه‌های لینک‌گذاری اتوماتیک انجام می‌گیرد. این لینک‌گذاری یا مربوط به تمام واژه‌های یک صفحه است یا تمام صفحات سایت را در برمی‌گیرد. در این روش موتورهای جستجو با صفحه‌ای مشابه با کلیک روی هر لینک مواجه می‌شوند و به احتمال زیاد جریمه خواهید شد.
•    استفاده از یک کلمه ثابت به همراه کلمه متغیر
در این روش از کیوورد استافینگ یک کلمه به عنوان کلمه کلیدی و سایر کلمات بر اساس آن سازماندهی می‌شوند. به عنوان نمونه استفاده از یک کلمه کلیدی به دنبال آن نام کشور!

دلایل لطمه زدن keyword stuffing به سئو سایت

جریمه! بزرگ‌ترین ضرر و لطمه‌ای که تکرار کلمه کلیدی به شما وارد می‌کند. هنگامی که توسط موتور جستجوی گوگل جریمه می‌شوید، سایت شما از نتایج سرچ آن حذف شده و این موضوع آسیب بزرگی به سئو سایت شما وارد خواهد کرد. تکرار بیش از حد کلمه کلیدی، باعث افزایش نرخ پرش می‌شود. در صورتی که بازدید کننده مدت زمان بیشتری در سایت باقی بماند، سایت امتیاز خوبی دریافت می‌کند و به بیان دیگر به هر میزانی که نرخ پرش کم‌تر شود، سئو باکیفیت‌تر می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که شما برای مخاطب مطلب می‌نویسید و در صورت استفاده بیش از حد از یک کلمه به عنوان کلمه کلیدی باعث خسته شدن او خواهید شد.

راه‌های جلوگیری از کیوورد استافینگ


برای جلوگیری از Keyword Stuffing، از طرف گوگل اطلاعاتی بیان شده است و همچنین راه‌های تجربی زیادی نیز وجود دارند. در ادامه به بیان برخی از این راه‌ها می‌پردازیم:
-    توجه داشته باشید که عنوان صفحه باید منحصر به فرد باشد، به عبارت دیگر در صفحات دیگری به کار برده نشده باشد و همچنین کلمه کلیدی مورد نظر نیز در آن صفحات مورد استفاده قرار نگرفته باشد. در واقع عنوان باید به گونه‌ای باشد که توضیح جامع و مختصری از صفحه شما ارائه دهد و در اولین نگاه مفهوم صفحه کاملا واضح باشد.
-    در توضیحات صفحه از کلمه کلیدی یک بار استفاده کنید. جملاتی که در این قسمت قرار می‌دهید باید تمام صفحه را به طور خلاصه بیان کرده و تا جایی که می‌توانید از بیان جملات تکراری که در متن استفاده می‌کنید، بپرهیزید.
-    در متن محتوای خود باید تعداد مشخصی کلمه کلیدی قرار دهید. در صورت تکرار بیش از حد کلمه کلیدی آسیب بزرگی به سئو سایت شما وارد می‌شود.

چگونه از Keyword Stuffing در امان بمانیم؟


اگر می‌خواهید برای یک کلمه کلیدی رتبه خوبی کسب کنید و نمی‌دانید چطور این کار را انجام دهید، در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه از کیوورد استافینگ در امان بمانید.
1.    یک کلمه کلیدی اصلی برای هر صفحه در نظر بگیرید.
2.    برای هر سیصد کلمه دو کلمه کلیدی استفاده کنید.
3.    کلمه کلیدی فرعی، هم معنی‌ها و عبارت‌های طولانی که با کلمه کلیدی مرتبط هستند، می‌توانند مفید باشند.
4.    برای استفاده بهینه از کلمات کلیدی باید در قسمت‌های مختلف متن مورد استفاده قرار بگیرند. 
5.    در تیتر صفحه یک بار از کلمه هدف استفاده کنید.
6.    در یکی از زیر تیترها کلمه کلیدی را استفاده کنید.
7.    کلمه کلیدی را بین تگ‌ها قرار دهید.
8.    در پاراگراف اول متن، کلمه کلیدی مورد استفاده قرار بگیرد.
9.    در بخش جمع‌بندی نیز از کلمه کلیدی استفاده شود.

کیوورد استافینگ (kEYWORD STUFFING ) چیست؟

جمع بندی

تکرار کلمه کلیدی یا کیوورد استافینگ یکی از روش‌ها برای دریافت رتبه بهتر در نتایج سرچ گوگل بوده، که امروزه کنار گذاشته شده است. امیدواریم با مطالعه این مقاله به خوبی مفهوم keyword stuffing را درک کرده باشید و متوجه شده باشید چطور به سئو سایت شما آسیب می‌زند. در صورتی که به تازگی کار سئو را شروع کرده‌اید، از این تکنیک‌های سئو کلاه سیاه دوری کنید. در این مطلب از وب سایت دیجی تک سعی کردیم استفاده درست از کلمات کلیدی را بیان کنیم تا شما بتوانید متنی با کیفیت و بی‌نظیر را تولید کنید که هم سئو سایت رشد کند و هم مخاطب راضی باشد. سپاسگزاریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمودید. 

کلمات کلیدی : کیوورد استافینگ 

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای