الگوریتم فرشنس چیست و چگونه عمل می کند؟

الگوریتم فرشنس چیست و چگونه عمل می کند؟

شنبه 1 مهر 1402


شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بر چه اساسی سایت‌های مختلف در مرورگر گوگل در صدر لیست قرار می‌گیرند و رتبه بندی می‌شوند. اساس این انتخاب چیست؟ مرورگر گوگل یکی از موتور‌های جستجوگری است که برای دسته‌بندی سایت‌ها، الگوریتمی به نام الگوریتم فرشنس را معرفی کرد و تمام صاحبان سایت‌های معتبر و بزرگ را به فکر انداخت تا بر اساس عملکرد الگوریتم فرشنس تولید محتوا کنند تا بتوانند جایگاه خود را در این مرورگر حفظ نمایند. در این مقاله از سایت دیجی تک توضیحات کاملی را در مورد اینکه الگوریتم فرشنس چیست و چگونه عمل می کند؟ را ارائه می‌دهیم.

الگوریتم فرشنس چیست و چگونه عمل می کند؟

الگوریتم فرشنس را می‌توان یکی از الگوریتم‌های مهم مرورگر گوگل معرفی کرد که بعد از معرفی و آغاز به کار کردن این الگوریتم تغییرات بسیار زیادی در صفحه نتایج گوگل به وجود آمد. عملکرد الگوریتم فرشنس باعث شد تا هر سایتی بر روی صفحه نتایج این مرورگر دیگر قابل نمایش نباشد و تنها سایت‌هایی در صدر نمایش قرار گرفتند که محتوای آن‌ها به روز و دقیق بود. بیشتر صاحبان سایت‌های بزرگ برای کسب جایگاه در صفحه مرورگر تمام سعی و توان خود را به کار بستند تا طبق این الگوریتم به تولید محتوا بپردازند. 
بر اساس این الگوریتم بهینه‌سازی محتوا سایت‌ها بسیار جدی گرفته شد و افراد با تولید محتوا‌های دقیق و درست سعی کردند تا رضایت گوگل را کسب کنند تا رتبه بهتری در این مرورگر کسب کنند. به طور دقیق می‌توان عنوان کرد که کلمه فرشنس از محتوای اطلاعیه گوگل در این باب گرفته شده است. گوگل در وبلاگ رسمی خود اطلاعیه‌ای تحت عنوان “Giving you fresher, more recent search results منتشر کرده بود که طبق این اطلاعیه کارشناسان نام این الگوریتم را فرشنس انتخاب کردند که به معنای جدیدتر و تازه‌تر است. طبق این اطلاعیه نحوه عملکرد الگوریتم فرشنس بر پایه محتوای تازه و جدیدتر می‌باشد. تصور اینکه تنها ملاک این الگوریتم تازه و جدید بودن محتوا است، اشتباه می‌باشد بلکه این الگوریتم به ارزشمند و مفید بودن محتوا هم اهمیت بسیاری می‌دهد. 
عملکرد این الگوریتم ساده نبوده بلکه بسیار پیچیده است، این الگوریتم با توجه به موضوع محتوا و با توجه به رعایت اصول کلی بهینه‌سازی مطالب موجود را آنالیز می‌نماید و بعد از آن اقدام به رتبه‌بندی محتوا می‌کند. برای کسب رتبه بهتر در گوگل لازم است نکات زیادی را دقت کنید که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

الگوریتم فرشنس

چگونگی سئو کردن محتوای سایت برای الگوریتم فرشنس 

اگر به دنبال این هستید که در صفحه گوگل رتبه سایت شما بالا باشد و بتوانید بر اساس عملکرد الگوریتم فرشنس  تولید محتوا کنید نیاز به رعایت یکسری نکات دارید که این نکات شامل موارد زیر هستند:

تولید محتوا به صورت منظم را فراموش نکنید 

تولید محتوا منظم یکی از مواردی است که الگوریتم فرشنس در سئو سایت به آن دقت می‌کند. اگر شما بتوانید در روز یک محتوا به صورت منظم تولید کنید بهتر از آن است که به طور نامنظم در یک روز ۶ محتوا تولید کنید و مجددا تا چند روز تولید محتوایی برای سایت خود نداشته باشید. اگر در طول یک مدت شما به طور منظم تولید محتوا کنید، گوگل این نظم را متوجه می‌شود و در زمان مشخص شده‌ای که هر بار تولید محتوا می‌کردید خزنده‌های خود را به سراغ سایت شما می‌فرستد. به این ترتیب می‌توان گفت که سرعت ایندکس شدن محتوای سایت شما بالا خواهد رفت. 

انتخاب موضوعات داغ اجتماعی برای تولید محتوا

انتخاب موضوعات داغ اجتماعی بهترین گزینه برای دیده شدن و بالا رفتن رتبه در گوگل است. حوزه انتخابی موضوع تفاوتی در بالا رفتن رتبه ندارد تنها داغ بودن آن حائز اهمیت است. معمولا در هر حوزه‌ای افراد زیادی هستند که به دنبال موضوعات داغ می‌باشند‌. بهتر است شما این موضوعات را انتخاب کنید و به دنبال تولید محتوا در مورد آن‌ها باشید‌. شناسایی موضوعات داغ روز و تولید محتوا در مورد آن یکی از نکات اساسی است که از طریق آن می‌توانید کاربران را به سمت خود جذب کنید. 

به روزرسانی محتوا به صورت منظم  را در دستور کار خود قرار دهید 

به روزرسانی محتوا یکی از نکات لازم و ضروری برای بهبود رتبه است. محتوا تولید شده شما باید به گونه‌ای باشد که نیاز کاربر را برطرف نماید و سوالات او را پاسخگو باشد. محتوا پوسیده و تاریخ گذشته تمایل افراد را به خواندن مطالب شما کم می‌کند پس سعی کنید که همیشه محتوای خود را به روزرسانی کنید. به طور مثال در بعضی از محتوا‌های شما آمار و ارقام وجود دارد، شما بعد از گذشت چند مدت به سراغ محتوا بروید و آمار و ارقام را تغییر دهید و به روز کنید. کلید واژه‌ها هم از مواردی هستند که تاریخ انقضا دارند و نیاز است هر از چندگاهی این کلید واژه‌ها تغییر کنند و واژه‌های جدید به کار گرفته شوند. به روزرسانی شامل اضافه کردن چند سطر به مطالب قبل نیست بلکه نیاز است اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را به محتوا قبلی اضافه کنید.

عملکرد الگوریتم فرشنس

دقت در تولید محتوا‌های غیر متنی

یکی از نکات دیگری که در عملکرد الگوریتم فرشنس جایگاه ویژه‌ای دارد محتواهای غیر متنی هستند. محتوا‌های بصری مانند عکس و ویدیو طرفداران بسیار زیادی دارد و استفاده از این محتوا‌ها در سایت‌ها، شما را بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد و توجه آنان را بیشتر جلب می‌کند.

سرعت انتشار محتوا جدید

سرعت انتشار محتوا مخصوصا در محتواهای خبری در بالا رفتن رتبه شما در گوگل بسیار موثر است، پس سعی کنید همیشه در انتشار محتوا خود سرعت عمل داشته باشید. 
انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی
انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی رتبه سایت شما است. اگر سایت شما تازه تاسیس است توصیه می‌کنیم که حتما محتوا خود را در یک شبکه اجتماعی مخصوصا در شبکه اجتماعی  توییتر به اشتراک بگذارید و از این رسانه گروهی  لینک دریافت کنید تا گوگل شما را به عنوان ناشر محتوا بداند. یکی از دلایل اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی تفاوت سرعت ایندکس شدن محتوا سایت‌های تازه تاسیس و قدیمی است. معمولا سایت‌های قدیمی نسبت به یک سایت جدید زودتر ایندکس می‌شوند و اگر یک سایت قدیمی محتوا شما را منتشر کند، محتوا زودتر ایندکس شده و گوگل سایت قدیمی را صاحب محتوا می‌داند. اما شما با اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه اجتماعی جلوی این سرقت را می‌گیرید. 

تولید محتوا همیشه سبز

محتوا همیشه سبز به محتوایی گفته می‌شود که گذشت زمان در آن تاثیر نداشته و نیاز نیست که دائم به روزرسانی شود. سعی کنید علاوه بر محتوا‌های جدید، محتوای همیشه سبز هم در سایت خود داشته باشید. 

ارائه لینک معتبر 

تنها یک لینک قدیمی را ارائه ندهید و سعی کنید که لینک‌های جدید از سایت‌های دیگر ارائه دهید تا توجه الگوریتم فرشنس را جلب نماید و رتبه محتوا شما در گوگل بالا رود. 

خلاصه

اساس رتبه‌بندی سایت‌ها در مرورگر گوگل تابع قواعد خاصی است که بر طبق الگوریتم فرشنس سنجیده می‌شوند. معمولا صاحبان سایت‌ها برای اینکه رتبه آن‌ها در گوگل طبق این الگوریتم بالا رود نیازمند به رعایت یکسری نکات در تولید محتوا هستند. بسیاری از افراد با رعایت این نکات در تولید محتوا سایت خود توانسته‌اند رتبه بالایی را کسب نمایند‌‌. در این مطلب از سایت دیجی تک با عملکرد الگوریتم فرشنس آشنا شدید در صورت داشتن سوال می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

کلمات کلیدی : عملکرد الگوریتم فرشنس

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای