محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

دوشنبه 6 تیر 1401


 
محتوای همیشه سبز چیست؟ درباره محتوای همیشه سبز چه می دانید؟ در این مقاله همه چیز درباره محتوای همیشه سبز را شرح خواهیم داد.
محتوای همیشه سبز یا  Evergreen Contentمحتوایی است که می‌تواند تا ماه‌ها یا سال‌ها به بالابردن ترافیک وب‌ سایت‌ شما کمک کند. در واقع محتوایی را می توانیم همیشه سبز بنامیم که در طول زمان قدیمی نشود و مربوط به زمان خاصی نباشد. همچنین همواره باعث حفظ ارتباط شما با مخاطب شود. بسیاری از محتواهایی که در فضای وب مطالعه می کنید تاریخ مصرف مشخصی دارند و ممکن است ظرف چند ساعت کهنه شده و ارزش محتوایی خود را از دست بدهند. نتایج پژوهش های علمی تا زمانی که پژوهشی تازه در آن زمینه منتشر نشده اعتبار دارد و به محض انتشار پژوهشی تازه از ارزش و اعتبارش کاسته شده و به اصطلاح منقضی می شود. محتوای همیشه سبز تاریخ مصرف مشخصی ندارد و سال ها قابل استفاده و مفید است. درصورتی که بتوانید در حوزه فعالیتی خود چنین محتوایی تولید کنید قطعا مخاطبان بیشتری را جذب خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با محتوای همیشه سبز تا انتهای این مطلب از سایت دیجی تک با ما همراه باشید.

محتوای همیشه سبز چه ویژگی دارد؟     


محتوای همیشه سبز چه ویژگی دارد؟     


در ادامه این مطلب با عنوان محتوای همیشه سبز می خواهیم به بیان ویژگی های بارز این نوع محتوا بپردازیم:
محتوای همیشه سبز محتوایی است که:
•    همواره تازه است، هرگز قدیمی نمی شود و به اصطلاح تاریخ انقضا ندارد.
•    همیشه برای کاربران مفید است و کاربردهای خود را خواهد داشت.
•    ارزش های آن به هیچ وجه با گذر زمان کم نمی شود.
•    نیازمندی‌های کاربران سایت را به صورت همیشگی رفع می‌کند.
•    همیشه به عنوان محتوای رتبه یک گوگل جایگاه وب سایت شما را در بالاترین سطح موتور جستجو نگه می¬دارد و ترافیکی عالی از کاربران را برای وب سایت فراهم خواهد آورد.


مزیت های تولید محتوای همیشه سبز  


اولین سوالی که پس از تولید محتوای همیشه سبز چیست؟ در ذهن هر فردی ایجاد می شود این است که مزیت درج محتوای سبز در سایت چیست و چه دستاوردهایی دارد. در ادامه به دو مورد از مهم ترین مزیت های آن اشاره خواهیم کرد تا درک اهمیت این موضوع برای شما آسان تر شود.


1- افزایش ترافیک سایت‌ها با محتوای سبز 

 


زمانی که شما در سایت خود محتوای سبز دارید، خواه یا ناخواه گوگل متوجه می‌شود که در موضوع مربوطه مرجع هستید و شما را به کاربران بیشتری نشان خواهد داد. در نتیجه این کار میزان ترافیک ورودی به وب سایت تان افزایش می‌یابد و حتی چندین برابر می‌شود. 


2- بهبود رتبه سایت با محتوای سبز 


یکی دیگر از مزیت های محتوای همیشه سبز بهبود رتبه سایت شما می‌باشد. زمانی که شما تعداد محتواهای سبزتان را افزایش می دهید، در تمامی این محتواها به تدریج به صفحه اول گوکل و رتبه های بالاتر خواهید آمد. البته این کار به تدریج و پس از گذشت ماه ها اتفاق خواهد افتاد ولی میزان تثبیت آن بسیار زیاد است.
 

 

تولید محتوای همیشه سبز و مزیت های آن

نحوه تولید یک محتوای همیشه سبز 


حال که دانستید محتوای همیشه سبز چیست؟ وقت آن است که بدانید چگونه به تولید آن بپردازید. برای این که محتوای همیشه سبز تولید کنید نیاز به انجام یک سری کارها دارید. به خاطر داشته باشید هدف از تولید محتوای سبز این است که در طی سال‌ها همواره مردم بتوانند از آن استفاده کنند. با تولید چنین محتوایی همواره مخاطب خواهید داشت و سایت شما از رتبه بالایی بهره‌مند خواهد شد. در ادامه به مراحل تولید محتوا می پردازیم:


انتخاب موضوع مناسب  


ابتدا باید یک موضوع مناسب انتخاب کنید که ضمن مناسب بودن آن برای تولید یک محتوای همیشه سبز ترافیک وب سایت‌تان را نیز افزایش دهد. در این گام ابزاهای تحیلی به شما کمک زیادی خواهند کرد. معمولا موضوعاتی که میزان جستجوی اولیه ان ها زیاد است و در طول زمان میزان سرعت جستجوی آن ها به سرعت کاهش می یابد جزو موضوعات غیر سبز هستند و نباید از این نوع موضوعات برای تولید چنین محتوایی استفاده کنید.


انتخاب کلمات کلیدی مناسب 

 
بعد از انتخاب چند موضوع برای تولید به کلمات کلیدی مناسب نیاز دارید تا محتوایتان را سئو کرده و با این کار در اولین صفحه جستجو قرار بگیرید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب می توانید موضوع مورد نظر را در گوگل جستجو کرده و عبارت های متناسب با آن را از قسمت related Searches به عنوان کلمات کلیدی در نظر بگیرید. خوب است که در نوشتن محتوایتان از عبارت های کلیدی بلند نیز کمک بگیرید. در این صورت رتبه سایت تان به سادگی افزایش پیدا کرده و امتیاز بالایی از موتور های جستجو دریافت خواهید کرد.


درگیر کردن مخاطب با محتوای تولید شده  


اگر در گذر زمان همچنان افراد به همان میزان گذشته از محتوای شما استقبال کنند یعنی آن محتوا همیشه سبز است. برای این که بعد از انتشار یک محتوا همواره شانس زیادی برای به اشتراک گذاشتن آن داشته باشید می توانید از مشاوره متخصصان و یا نظرات مردم کمک بگیرید.


پرهیز از انتخاب اتفاقات روز به عنوان موضوع محتوا 


درمورد موضوعات روز محتوا تولید نکنید چون معمولا تاریخ مصرف آن ها به سرعت به اتمام خواهد رسید. به عنوان مثال اگر یک محتوا با موضوع ” قیمت روز سکه و طلا " تولید کنید سال‌ها بعد  تاریخ مصرف محتوا به پایان خواهد رسید چون دیگر کسی در مورد این موضوع تحقیق نخواهد کرد.


عدم استفاده از تاریخ روز در عنوان محتوا 


از نوشتن تاریخ در محتوا بپرهیزید زیرا در گذر زمان ممکن است افراد با دیدن آن تصور کنند که مقاله شما قدیمی است و برای خواندن در زمان حال مناسب نیست. اگر مجبور به استفاده از تاریخ در مقاله بودید بهتر است در طول زمان آن تاریخ را تعویض کنید.


تولید بهترین محتوا 


برای این کار شما باید رقیبی پیدا کنید که بیشترین رتبه، اشتراک و پیوند را دارد. برای این کار می‌توانید به صفحه نتایج موتور جستجو بروید و کلمه کلیدی سبزتان را بنویسید. محتوای صفحه رقبا را بازکنید. برای مشاهده پیوندها‌، اشتراک گذاری‌ها و نمره همیشه سبز‌، BuzzSumo Chrome Extension  را انتخاب کنید. محتوای آن ها را تجزیه و تحلیل کنید تا ایده هایی برای تولید محتوای سبز بدست آورید.


تولید محتوای دقیق آموزشی 


اگر تمایل دارید تا با تولید محتوای آموزشی مخاطب را جذب سایت خود نمایید باید سعی کنید به بهترین شکل ممکن به نیاز او در راستای موضوع هدف پاسخ دهید. به عبارتی دیگر شما با نگارش و انتشار یک محتوای جامع و کامل ضمن پاسخگویی به نیاز کاربر نشان خواهید داد که از بار علمی بالایی برخوردارید و این کار می‌تواند اعتماد کاربر و مشتری را به برند شما را افزایش دهد و باعث افزایش رتبه سایت شما نیز خواهد شد.


نوشتن محتوا برای افراد تازه کار 


معمولا افرادی مقالات شما را می خوانند که مبتدی باشند. برای افراد مبتدی باید متن را به زبان ساده و روان نوشته و از کلمات و اصطلاحات پیچیده استفاده نکنید. چرا که برای خواننده محتوا قابل فهم نبوده و او را از خواندن ادامه محتوا منصرف می کند.
 
تولید محتوای همیشه سبز و نکات مربوط به آن


به روز رسانی محتوا 


یکی از نکات مهم در مورد تولید محتوا  به روز رسانی مطالب آن محتوا در گذر زمان است. حتی اگر بهترین محتوا را تولیده کرده باشید باز هم باید به روز رسانی آن بپردازید زیرا در گذر زمان ابزارها و استراتژی ها تغییر می کنند. برای به روز رسانی محتوا می توانید اطلاعات بیشتری به آن اضافه کنید، تصاویر را عوض کرده و یا تصاویر جدیدی به آن اضافه کنید، جمله بندی تان را تغییر داده و یا از اصطلاحات جدید بهره بگیرید و همچنین می توانید جزئیاتی که تاریخشان گذشته را پاک کنید.


نتیجه گیری درباره مطلب محتوای همیشه سبز چیست؟ 

در این مطلب سعی کردیم با زبانی ساده بگوییم که محتوای همیشه سبز چیست؟ محتوای همیشه سبز محتوایی است که همواره خواندنی و مفید و جذاب است و هرگز تاریخ مصرفش به پایان نمی رسد. اگر قصد افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت خود را دارید بهتر است محتوایی تولید کنید که آموزنده بوده و همچنین باعث افزایش اعتبار برندتان شود. پس خوب است که استراتژی تولید محتوای همیشه سبز و مفید را در محتوایتان بگنجانید. مزیت ایتفاده از مقالاتی از جنس همیشه سبز این است که این مقالات پتانسیل آن را دارند که برای ماه ها یا حتی سال ها ترافیک بالایی را به سایت شما بیاورند. در نتیجه بهترین استراتژی برای بازاریابی محتوا این است که در وبسایت خود هم از پست های زمان دار و ترند استفاده کنید و هم از پست های همیشه سبز و بخاطر داشته باشید اگر موضوع و محتوایتان سبز است، همان ابتدای کار به گونه ای بنویسید که نیازی نباشد دوباره به عقب برگردید و کیفیت آن را تغییر دهید. 
 

کلمات کلیدی : محتوای همیشه سبز چیست؟

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای