رقص گوگل ( Google Dance ) چیست؟

رقص گوگل ( Google Dance ) چیست؟

دوشنبه 13 دی 1400


آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که خودتان یا فرزندتان نمره یکسانی با هم‌کلاسی خود بگیرید؟ شما استعداد بالاتری داشتید یا هم‌کلاسی شما؟ چه چیزی مشخص کننده این وضعیت هست؟ گوگل نیز وضعیتی مشابه معلم شما دارد و در هر ثانیه باید میلیون‌ها صفحه را بررسی و هزاران عامل را در نظر بگیرد تا سایت برتر را شناسایی کند! اگر چندین سایت کلمات کلیدی کاملا یکسان و در یک سطح داشته باشند چی؟ گوگل چه کاری را انجام می‌دهد؟ در چنین شرایطی، گوگل آن قدر سایت‌ها را می‌رقصاند تا تصمیم خود را بگیرد! بله! درست شنیدید! در این مقاله از وب سایت دیجی تک درباره‌ی گوگل دنس و تاثیر آن روی سایت‌های مختلف می‌پردازیم. در صورتی که می‌خواهید داخل این مسابقه رقابتی اول شوید با ما همراه باشید.

رقص گوگل چیست؟

رقص گوگل (Google Dance) یا گوگل دنس یکی از روش‌های گوگل برای نتایج جستجو و بهترین رتبه‌بندی است. برخی اعتقاد دارند که رقص گوگل یک الگوریتم پیچیده است و برخی دیگر معتقدند که همان دوره زمانی سه تا پانزده روزه است که سایت‌ها بالا و پایین می‌شوند، اما اصلا هیچ کدام از این نظریات مهم نیست! دانستن رقص گوگل و چگونگی عمل کردن آن اهمیت دارد. این دوره مدت زمان مشخصی ندارد و هیچ چیزی درباره‌ی تعداد دفعات و مدتی که گوگل نتایج جستجو را بررسی می‌کند وجود ندارد.
در صورتی که از رتبه فعلی وب سایت خود راضی نیستید بهترین کار بروزرسانی و صبر کردن است تا ربات‌های گوگل متوجه تغییرات شوند و رقص گوگل آغاز شود! به میزان بیشتر شدن بروزرسانی، بک لینک‌سازی، تازگی محتوا، نوسان رتبه بیشتر می‌شود. اگر دارای سایت هستید حتما با این وضعیت آشنایی دارید، تا مدتی یک سایت جدید برای چند روز صفحه اول قرار می‌گیرد  و روزهای بعد در صفحه چهارم دیده می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که رتبه بالا به معنای وجود همیشگی و ثبات دائمی نیست! هر سایت دیگری می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد و در رتبه بالاتری از شما قرار بگیرد. به همین دلیل برای باقی ماندن در رتبه بالا باید تلاش خود را کم نکنید.

رقص گوگل ( Google Dance ) چیست؟

تاریخچه به وجود آمدن گوگل دنس

در ابتدا، کار گوگل خیلی سخت نبود! هر عبارتی که جستجو می‌شد را با عنوان و کلید واژه در متن مطابقت می‌داد و در آخر هم دقتی به بک لینک‌ها داشت. با این روش گوگل، همه سعی کردند صفحاتی ایجاد کنند که پر از کلید واژه بدون محتوا بی‌ارزش بود. گوگل وقتی متوجه این وضعیت شد خیلی بی سر و صدا بدون زمان‌بندی دقیق اقدام به بروزرسانی بوستون و نوسان در نتایج جستجو نمود. بروزرسانی‌های بعدی همانند کسندار و فلوریدا و ... همگی توسط گوگل برای جلوگیری از این کار انجام شدند. در حال حاضر گوگل از شاخص‌های رفتار کاربری استفاده می‌کند. به همین دلیل جلب رضایت کاربران باید در اولویت اول قرار بگیرد.

عملکرد رقص گوگل

گوگل به بیان خیلی ساده به طور موقتی یک سایت را بالا آورده و به آن فرصت دیده شدن می‌دهد. واکنش کاربران از قبیل اسکرول کردن صفحه، کلیک روی لینک، زمان ماندن در صفحه، نرخ پرش و ... در زمانی که محتوای سایت بالا است به دقت مورد بررسی ربات‌های گوگل قرار می‌گیرد. در صورتی که این سایت توانست نظر کاربران را جلب کند، رتبه آن ارتقا پیدا می‌کند و در غیر این صورت سقوط کرده یا سر جای اول خود قرار می‌گیرد. 
در این جا مثالی را بیان می‌کنیم تا به خوبی با مفهوم گوگل دنس آشنا شوید. فرض کنید به تازگی سایت فروشگاهی را ایجاد کرده‌اید و از همه نظر چه پشتیبانی چه محتوا و سئو سایت حواستان بوده است و چیزی کم نگذاشته‌اید. با گذشتن چند ماه متوجه می‌شوید که رتبه سایت شما در کلید واژه‌های اصلی خوب نیست و سایت شما در نتایج جستجو صفحه چهارم است! در صورتی که از وجود رقص گوگل خبر نداشته باشید همین‌جا بار و بندیل خود را جمع می‌کنید و می‌روید! اما اگر اصول سئو را رعایت کرده‌اید، قرار نیست فروشگاه شما همیشه صفحه چهارم باقی بماند و گوگل به شما فرصت می‌دهد تا رتبه بهتری بگیرید. یک خبر بد هم برای شما داریم ممکن است در ماه‌های گذشته در معرض رقص گوگل قرار گرفته باشید و رتبه الان شما نتیجه همان باشد، در این صورت به دنبال ایرادات بروید و سریع‌تر آن‌ها را رفع کنید.

گوگل دنس تا چه اندازه تاثیرگذار است؟

عوامل مختلفی وجود دارند که روی رتبه سایت شما تاثیر می‌گذارند. برخی از آن‌ها تاثیر کمتری دارند ولی برخی مانند مطابقت محتوا با نیاز کاربران و نکات اصلی سئو تاثیر بیشتری دارند. بر اساس رقص گوگل نمی‌توان گفت چه فاکتورهایی باعث کاهش یا افزایش رتبه سایت شما می‌شوند. بهترین روش برای بررسی محتوا شما، نظر کاربران است. هر چقدر محتوا شما سبب جلب نظر کاربران شود، رقص گوگل رتبه شما را بهبود می‌بخشد، در سمت مقابل اگر محتوا ضعیف در وب سایت خود قرار دهید رتبه پایین‌تری نسیبتان خواهد شد. 
برای کسب رتبه بهتر از رقص گوگل بهترین کار تحلیل رقبا است، یعنی بررسی کنید رقیب‌های شما چه چیزهایی دارند و یا چه چیزهایی ندارند! برای این کار می‌توانید از ابزارهای تحلیل و آمارگیری گوگل مانند گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمسترتولز کمک بگیرید و نقاط ضعف و قوت رقبای خود را پیدا کنید. همچنین عمل کردن به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم به شما در کسب رتبه بهتر کمک می‌کند.
-    از عناوین جذاب استفاده کنید.
-    توضیحات متا را فراموش نکنید.
-    استفاده از ایموجی در عنوان غوغا به پا می‌کند.
-    نرخ تعامل خود را با لینک‌سازی داخلی درست بیشتر کنید.
-    راضی کردن کاربران در اولویت تولید محتوا شما قرار داشته باشد.

گوگل دنس تا چه اندازه تاثیرگذار است؟

کدام سایت‌ها در رقص گوگل شرکت می‌کنند؟

متخصصین گوگل در این باره هیچ چیزی بیان نمی‌کنند اما تجربه کارشناسان سئو نشان می‌دهد سایت‌هایی که وضعیتی مانند موارد اشاره شده در زیر را دارند بیشتر دچار گوگل دنس می‌شوند.
-    سایت‌هایی که محتوایی کم رقیب با کلمات کلیدی جدید منتشر می‌کنند.
-    سایت‌هایی که تازه و در حال توسعه هستند.
-    سایت‌هایی که لینک سازی ناگهانی انجام داده‌اند.

جمع بندی

با مطالعه این مطلب دیگر از بالا و پایین شدن ناگهانی رتبه سایت خود تعجب نمی‌کنید و می‌دانید تمام این اتفاقات زیر سر موتور جستجوی گوگل و رقص گوگل است، همچنین می‌دانید که چه فرصت‌هایی را به شما می‌دهد و شما چگونه باید از این فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرید. فقط این نکته را فراموش نکنید که رتبه بالا نداشتن همیشه به معنای مشکل در محتوا و رضایت‌بخش نبودن آن نیست. سئو مخفی، خطاهای سرور و ...، مشکلات فنی هستند که ممکن است روی رتبه سایت شما تاثیر بگذارند. با استفاده از گوگل دنس می‌توانید با کمی تلاش و صبر رتبه سایت خود را ارتقا دهید، در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد موضوع این مقاله و یا استفاده از خدماتی مانند طراحی سایت ASP.NET، سایت های شرکتی و فروشگاهی می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کلمات کلیدی : رقص گوگل, Google Dance

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای