طراحی سایت Asp.net

طراحی سایت Asp.net

طراحی سایت Asp.Net خدمتی متمایز از دیجی تک

در این صفحه قصد داریم به صورت کاملاً تخصصی و ریزبینانه به ارائه جزئیاتی در خصوص طراحی سایت Asp.Net بپردازیم. اگر شما هم تمایل دارید در ارتباط با این زبان برنامه نویسی و ویژگی سایت‌های طراحی شده با آن آشنا شوید تا انتها مطالب این صفحه را دنبال کنید.
امروزه طراحی سایت در گسترش کسب و کارها نقش بسزایی را ایفا می‌کند. صاحبان مشاغل مختلف با طراحی سایت و ارائه خدمات آنلاین در بستر فضای وب، جذب مشتری می‌کنند و به فضای کار خود رونق بیشتری می‌بخشند. طراحی سایت از طریق روش‌های متفاوتی قابل انجام است، یکی از این روش‌ها که مورد توجه برنامه نویسان و طراحان بسیاری نیز قرار گرفته است، طراحی سایت با زبان ASP.net است. اگر با هدف کسب اطلاعات بیشتر، تجزیه و تحلیل و در نهایت سفارش طراحی سایت  Asp.net وارد این صفحه از سایت دیجی تک شده‌اید، جای درستی را برای تحقیق انتخاب کرده‌اید. تا انتها و با دقتی بیش از پیش محتوای این صفحه را مطالعه کرده و در نهایت با دید روشن‌تر فرم ثبت سفارش یا مشاوره را پر کنید.


مختصری از تاریخچه و تعریف Asp.net


اگر شرکت مایکروسافت را به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های IT محور دنیا می‌شناسید قطع به یقین دانستن اینکه تکنولوژی Asp.net محصول این شرکت است خیال‌تان را از جهت کیفیت راحت می‌کند.
شرکت معتبر مایکروسافت با ارائه زبان  Asp. net در سال 2002 و با طراحی این پلتفرم سرویس دهنده سعی داشت تا زبان و محیطی جدیدی برای طراحی صفحه‌های مختلف تعامل گرای وب عرضه کند. واژه Asp  کوتاه شده عبارت Active server pages است. این زبان  که یک زبان اسکریپت نویسی است روی وب سرور مایکروسافت پردازش می‌شود و در نهایت صفحه HTML خروجی برای کاربر به نمایش درمی آید. Asp.net نسل جدیدتر زبان asp است که متن باز، شی گرا و کامپایل شده می‌باشد و از آن می‌توان برای ساخت برنامه‌های تحت وب و سرویس‌های وب XML استفاده کرد.
در تعریفی ساده‌تر می‌توانیم بگوییم که زبان Asp.net بر پایه تکنولوژی .net شرکت مایکروسافت ایجاد شده است و تمام زبان‌هایی که با تکنولوژی .net سازگار هستند، می‌توانند در ایجاد صفحه‌های asp.net نیز مورد استفاده قرار بگیرند و به وسیلۀ آن‌ها می‌توان وب سایت‌ها و وب اپلیکشن‌ها را به صورت بهینه طراحی و اجرا نمود.
به طور کلی طراحی سایت با زبان Asp.net، تجربه یک محیط کاری کاملاً متن باز و سمت سرور است که به منظور توسعه بخشیدن به وب اپلیکیشن‌ها، وب سرویس‌ها و وب سایت‌ها به کار می‌رود. برنامه نویسان با استفاده از این زبان می‌توانند صفحات داینامیک تولید کنند. همچنین این محیط امکانات بسیار زیادی را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد و همین امر موجب پیشرفت و گسترش این صنعت و همچنین به وجود آمدن دسترسی‌ها و قابلیت‌های جدید در این زمینه شده است. 
به بیانی دیگر ASP.NET مجموعه ای از ابزارهای توسعه وب را داراست که توسط شرکت مایکروسافت ارائه می‌شود. برنامه هایی مانند Visual Studio .NET و Visual Web Developer به توسعه دهندگان وب اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک رابط بصری، وب سایت هایی پویا ایجاد کنند. البته برنامه نویسان می‌توانند کد و اسکریپت های مورد نیاز هدف خود را نیز بنویسند و آن را در وب سایت‌ها‌ی ASP.NET بگنجانند. اگرچه ای اس پی دات نت اغلب به عنوان جانشین فناوری برنامه نویسی ASP شناخته می‌شود، اما تفاوت‌هایی هم با ریشه خود دارد، به عنوان مثال ASP.NET از Visual Basic.NET، JScript .NET و زبان‌های منبع باز مانند Python و Perl را نیز پشتیبانی می‌کند.
 زبان asp.net در قالب فریمورک های متفاوتی قابل پیاده سازی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.
فناوریcore  ASP.NET جدیدترین فریمورک برای توسعه برنامه های کاربردی، سایت های اینترنتی و سایر خدمات تحت وب است که با زبان asp.net قابل پیاده‌سازی است. این فناوری توسط مایکروسافت برای کسانی پیشنهاد شده است که قصد توسعه یک پروژه بزرگ تحت وب را دارند. به طور مثال استفاده از آن به افرادی که قصد ایجاد یک پورتال شبکه با امنیت بالا طراحی شده برای صدها هزار نفر با بازدید روزانه بالا را دارند، پیشنهاد می‌شود.


شرکت مایکروسافت با عرضه زبان Asp.Net یک برگ برنده در برنامه نویسی برای خود مهیا نموده و موجب تحول بسیار عظیمی در زمینه برنامه نویسی شده است.


آشنایی با فریمورک‌های ASP.NET برای طراحی سایت


همانطور که در بخش قبل هم بیان کردیم ای اس پی دات نت یک زبان متن باز است که از آن برای طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن استفاده می‌شود. ASP.NET به عنوان یک مرجع با چهار فریمورک مختلف قابل پیاده‌سازی است:
•    فریمورک ASP.net Web pages
•    فریمورک Web Form
•    فریمورک MVC
•    فریمورک core  ASP.NET
در هر یک از فریمورک‌های ذکر شده می‌توان با زبان ASP.NET به طراحی حرفه‌ای سایت یا اپلیکیشن تحت وب پرداخت، اما اینکه کدام فریمورک می‌تواند خروجی موفق‌تری را ارائه دهد کاملاً به میزان مهارت برنامه‌نویسی و اهداف مشتری از طراحی سایت وابسته است، ضمن اینکه به طبع آخرین فریمورک توانسته نقایص و کاستی های سایر فریمورک های قبل را برطرف نموده است، با این وصف می‌تواند گزینه بهتری برای طراحی سایت ASP.NET است. در ادامه به ارائه جزئیات تخصصی تری در رابطه با هریک از فریمورک های ذکر شده می پردازیم:

آشنایی با فریمورک‌های ASP.NET برای طراحی سایت
 
آشنایی با جزئیات فریمورک ASP.net Web pages


با استفاده از این فریمورک می‌توانید به راحتی مجموعه کدهای HTML و کدهایی را که خودتان تولید می‌کنید را تجمیع کرده و در یک فایل قرار دهید. گفتنی است این فریمورک در سال 1996 توسط شرکت قدرتمند مایکروسافت ارائه شده است.
اگر همیشه به دنبال آسان‌ترین و درعین حال بهترین راه برای کسب نتیجه مطلوب هستید ما به شما طراحی سایت  با فریمورک ASP.net Web pages را توصیه می‌کنیم. لازم به ذکر است که پیش نیاز کار با این فریمورک آشنایی با PHP و ASP کلاسیک است.
از جمله مزیت‌های این فریمورک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    قابلیت اتصال به پایگاه داده
•    قابلیت طراحی محتوای داینامیک
•    قابلیت اضافه کردن فایل های ویدئویی
•    قابلیت اتصال به شبکه‌های اجتماعی


آشنایی با جزئیات فریمورک Web Form


برای آن دسته از برنامه نویسانی که تمایل دارند کار حرفه‌ای‌تری را به مشتری تحویل دهند و یا به آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند صاحب یک سایت فوق حرفه‌ای با دیزاینی خارق العاده و بک اند قدرتمند باشند طراحی سایت ASP.NET با فریمورک Web Form را توصیه می‌کنیم. این فریمورک که در ژانویه سال 2002 توسط شرکت قدرتمند مایکروسافت ارائه شد، دارای یک کتابخانه بسیار حرفه‌ای و غنی است که به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی کدهای HTML را فراخوانی کنید و از ابزار مدرن‌تری برای ایجاد اکشن در وب‌سایت استفاده کنید. ضمناً استفاده از این فریمورک به برنامه نویس‌هایی که علاوه بر آشنایی اولیه با PHP به توسعه سریع اپلیکیشنRAD (Rapid application development)  علاقه‌مند هستند، توصیه می‌شود.


آشنایی با جزئیات فریمورک MVC


در دو فریمورک قبل اساس کار، تجمیع کدهای HTML و کدهای تازه نوشته شده بود اما در فریمورک MVC که از لحاظ منطق عملکرد، کمی پیچیده تر از دو فریمورک قبل است، محل درج کدهای HTML کاملاً جداست. این تفکیک‌پذیری نقطه مقابل تجمیع در دو فریمورک‌ ذکر شده دیگر است و پیچیدگی ذکر شده نیز به خاطر جدیدتر بودن آن است. MVC کوتاه شده عبارت Model View Controller  است و مزیت تفکیک ‌پذیری در این فریمورک به این معنا است که روی کدهای HTML کنترل بیشتری صورت می‌پذیرد و روند طراحی سایت و اپلیکیشن نیز با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. طراحی سایت ASP.NET با MVC این امکان را به مشتری می‌دهد تا راحت‌تر بتواند اپلیکیشن یا سایت خود را به نسخه‌های به روزتر ارتقا دهد.
با توجه به اینکه فریمورک MVC برای نخستین بار در سال 2009 با زبان برنامه‌نویسی Smalltalk به دنیای طراحی وب معرفی شد، نسبت به فریمورک های به روزتر پیچیده تر است و برنامه نویسانی توصیه می‌شود که با زبان‌های سطح بالا کار می کنند.


آشنایی با جزئیات فریمورک ASP.NET Core  


در این بخش به معرفی جدیدترین فریمورک ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت که در سال 2016 عرضه شد و انقلابی در دنیای دات نت کارها رقم زد می‌پردازیم. 
توسعۀ استفاده از فضای ابری و اینترنت اشیا در برنامه‌های کاربردی موجب شد تا شرکت مایکروسافت نیز علی‌رغم تمام قابلیت‌های ASP.NET به فکر ارائه یک نسخه قدرتمندتر بیفتد و همین رویکرد باعث ارائه ASP.NET Core شد. این فریمورک در واقع کلیه مدل‌های ASP.Net را باهم ترکیب نموده است.
از جمله قابلیت های فریمورک ASP.NET Core می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    سرعت بالا
•    پشتیبانی از سایر هاست‌ها به جز IIS
•    پشتیبانی از سایر پلتفرم‌ها
•    نسبت به asp.net به فضای کمتری برای اجرا نیاز دارد.
•    قابلیت اجرای همزمان ورژن‌های متفاوت یک کد را دارد.
•    نگهداری و ویرایش کد از طریق Ioc Container با این فریمورک راحت‌تر است.
این فریمورک تا حدی کاربردی است که یادگیری آن در حال حاضر به تمام برنامه نویسان دات نت کار توصیه می‌شود.
 

بیایید دریابیم که چگونه با هم کار کنیم

آماده شروع پروژه خود هستید؟ اطلاعات تماس جمع آوری شده از طریق این فرم فقط برای ارسال پاسخ به سوال شما استفاده می شود.

بیا شروع کنیم