info@digitechseo.com 021-88373777

طراحی سایت Asp.Net

 

در دنیای رقابت اینترنتی امروزی دیگر تنها داشتن یک سایت اینترنتی مزیت نیست بلکه باید وب سایتی داشته باشید که بتواند نیازهای کاربران را برطرف کند.

در دنیای توسعه وب و برنامه ها، چارچوب ها و زبان های زیادی وجود دارد که توسعه دهندگان می توانند از بین آنها انتخاب کنند. هر چارچوب دارای ویژگی ها و مزایایی است که آنها را متفاوت می کند. ASP.NET یک چارچوب برنامه باز وب و سمت سرور است که توسط مایکروسافت ایجاد شده و روی ویندوز اجرا می شود. ASP.NET به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های وب، سرویس های وب و وب سایت های مبتنی بر محتوای پویا ایجاد کنند.

 

در تعریف ساده می توانیم بگوییم که  Asp.net پلتفرمی برای توسعه وب است. ای اس پی دات نت درواقع یک تکنولوژی توسعه وب است که با استفاده از آن می توان وب سایت ها و وب اپلیکشن ها را به صورت بهینه طراحی و اجرا نمود. ASP.NET نسل جدید ASP است که متن باز و چند سکویی می باشد. این پلتفرم برای ساخت برنامه های وب و سرویس های وب XML طراحی شده است.

از جدیدترین فناوری MS ASP.NET 4 برای توسعه برنامه های وب، سایت های اینترنتی و خدمات وب استفاده می شود. این فناوری توسط مایکروسافت برای کسانی پیشنهاد شده است که قصد توسعه یک پروژه بزرگ تحت وب را دارند. به طور مثال افرادی که قصد ایجاد یک پورتال شبکه با امنیت بالا طراحی شده برای صدها هزار نفر با بازدید روزانه بالا را دارند، پیشنهاد می شود.

بزرگ ترین و محبوب ترین وب سایت های مارک های معروف مانند مایکروسافت، لگو، ولوو، تویوتا، هوندا، رادیو آزادی، کامرسانت، لورئال و ... به طور خاص با ASP.NET ساخته شده اند.

 

طراحی سایت با Asp.net چیست؟

طراحی سایت با Asp.net چیست؟

ASP.NET یکی از موفق ترین چارچوب های توسعه برنامه های وب توسط مایکروسافت است. با هر به روزرسانی، ویژگی های جدید و توسعه یافته ای به این برنامه اضافه می شود که به توسعه دهندگان کمک می کند برنامه های وب بسیار مقیاس پذیر و با کارایی بالایی ایجاد کنند.

Microsoft ASP.NET مجموعه فناوری هایی است که به کمک چندین زبان، کتابخانه و ویرایشگر آن می توانید وبسایت، برنامه های موبایل، IOT، بازی و اپلیکیشن بسازید.

برای اینکه یک وب سایت ASP.NET به درستی کار کند ، باید در وب سروری که از برنامه های ASP.NET پشتیبانی می کند ، منتشر شود. صفحات وب ASP.NET معمولا در رایج ترین پلت فرم خود یعنی در یک سرور وب IIS (سرور اطلاعات اینترنتی) اجرا می شوند. صفحات ای اس پی دات نت مارک هایی مانند HTML و XML که به مرورگر دسک تاپ یا تلفن همراه ارسال می شوند را تولید می کنند. این برنامه برای نصب و راه اندازی بر روی کامپیوتر مشتری به چیزی فراتر از یک مرورگر وب نیاز ندارد. این بدان معناست که این پلتفرم بدون توجه به سخت افزار از هرجایی قابل اجرا است.

ASP.NET مجموعه ای از ابزارهای توسعه وب است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه می شود. برنامه هایی مانند Visual Studio .NET و Visual Web Developer به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا با استفاده از یک رابط بصری، وب سایت هایی پویا ایجاد کنند. البته برنامه نویسان می توانند کد و اسکریپت های مورد نیاز را نیز بنویسند و آن را در وب سایت های ASP.NET بگنجانند. اگرچه ای اس پی دات نت اغلب به عنوان جانشین فناوری برنامه نویسی ASP شناخته می شود اما ASP.NET از Visual Basic.NET ، JScript .NET و زبان های منبع باز مانند Python و Perl نیز پشتیبانی می کند.

 

چرا باید از Asp.net استفاده کنیم؟

چرا باید از Asp.net استفاده کنیم؟

دلایل بسیار خوبی برای ساخت سایت با ASP.NET یا ساخت برنامه با این چارچوب وجود دارد که مهم ترین مزایای آن شامل سرعت بالا، هزینه کم و پشتیبانی گسترده از زبان های مختلف برنامه نویسی می باشد.

  1. نیازی به نصب بر روی سیستم مشتری ندارد

 ASP.NET در محیط آشنای سرور ویندوز تعبیه شده است. این پلتفرم نسبت به سایر سیستم عامل های توسعه وب که باید جداگانه نصب و پیکربندی شوند، به تنظیم و پیکربندی کمتری نیاز دارد. محبوبیت ساخت سایت Asp.net همچنین یافتن منابع آنلاین و توسعه دهندگان ماهر را آسان می کند.

  1. محیط کنترل آشنا

کنترل های سرور در یک صفحه وب بسیار شبیه به کنترل های موجود در برنامه های ویندوز هستند و بنابراین یک محیط کاری آشنا برای کاربر ایجاد می کنند. همچنین ایجاد کنترل های جدید نیز امکان پذیر است.

  1. افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

وب سایت ها و برنامه های ساخته شده با ASP.NET می توانند سریع تر و کارآمدتر از وب سایت های ساخته شده با PHP باشند. برنامه های ASP.NET کامپایل می شوند. به این معنی که کد به کد ترجمه شده و سپس اجرا می شوند. روند تدوین سایت با زبان برنامه نویسی ASP.NET شاید زمان نسبتا زیادی ببرد اما فقط یک بار اتفاق می افتد. پس از تلفیق، کد می تواند بارها و بارها توسط بستر .net به سرعت اجرا شود.

  1. نگهداری آسان تر

از آن جایی که این فناوری به کدگذاری کمتری نیاز دارد، بنابراین نگهداری خودکار آن نیز بسیار راحت تر است. درواقع یک سایت طراحی شده با asp.net نه تنها به کد کمتری نیاز دارد بلکه مدیریت و نگهداری آن نیز آسان تر است.

  1. امنیت وب سایت

استفاده از فریم ورک های ASP در طراحی یک سایت به دلیل کدنویسی و تخصصی بودن، معمولا امنیت بالایی برای شما ایجاد خواهد نمود. سیستم های مدیریت محتوا و فریم ورک های از پیش آماده معمولا بیشتر در معرض هک قرار می گیرند و بنابراین با طراحی سایت Asp.net این مشکلات تا حد زیادی کاهش می یابند.

  1. امکان توسعه سایت

با جداسازی کد از صفحه نمایش (جداسازی بخش front-end از back-end) در پلتفرم ای اس پی دات نت امکان توسعه وب بدون آسیب رساندن به کدگذاری را برای شما فراهم می کند.

  1. پشتیبانی

سرویس های وب طراحی شده با ASP.net به طور خودکار از پروتکل های XML و CSS، به علاوه SOAP ، HTTP-GET و HTTP-POST پشتیبانی می کنند.

  1. ویژگی خدمات وب

 ویژگی خدمات وب طراحی با ASP.Net به این معنی است که شما می توانید چندین قسمت از یک برنامه را در سرورهای مختلف تقسیم کنید و کل برنامه هنوز به طور کلی کار خواهد کرد.

  1. بهره مندی از امکانات Visual Studio

 استودیوی ویژوال مایکروسافت ابزاری عالی برای ایجاد برنامه های با کیفیت بالا است که فقط برای طراحی با  ASP.Net در دسترس می باشد.