info@digitechseo.com 021-88373777

طراحی سایت

 

کرونا ثابت کرد کسب و کارهایی که در فضای آنلاین حضور ندارند، محکوم به شکستند.طراحی سایت اولین مرحله برای ورود شما به دنیای گسترده تجارت آنلاین است.

اگرچه در گذشته داشتن وب سایت تنها یک ویژگی مدرن اطلاع رسانی برای کسب و کارها بود اما اکنون با وجود بیش از 67 میلیون کاربر اینترنت در ایران (از 83 میلیون نفر جمعیت) دیگر داشتن وب سایت یک امر ضروری است. این روزها افراد، دیگر کمتر وارد یک شرکت یا فروشگاه می شوند و ابتدا محصول یا خدمات موردنظر خود را در فضای اینترنت جستجو می کنند. بنابراین یک طراحی وب سایت کارآمد بیشتر از هر عامل دیگری، می تواند مشتریان را به شما جذب کند.

 

اهمیت طراحی سایت

اهمیت طراحی سایت

در عصر حاضر، داشتن وب سایت برای هر شغلی بسیار مهم است. این روزها افراد همه چیز را در نوک انگشت خود می خواهند. یک طراحی وب سایت حرفه ای در فروش آنلاین محصولات یا ارائه خدمات شما نقشی اساسی دارد. سایت شما منعکس کننده تجارت شما در مقابل مشتری است.

داشتن وب سایت مانند داشتن یک مغازه، فروشگاه و یا یک شرکت است که بدون محدودیت زمانی و مکانی، در اختیار مشتریان شما قرار دارد و با معرفی خدمات شما، کاربران را به مشتری تبدیل می کند.

چرا به وب سایت نیاز داریم؟

ساخت سایت یکی از روش های نوین بازاریابی و تبلیغات در دنیای کنونی است که بهتر از هر روش قدیمی دیگری نتیجه می دهد. از گذشته تا به امروز برای تبلیغات روش های مختلفی نظیر چاپ تراکت، چاپ تبلیغ در روزنامه، تبلیغ در تلویزیون و ... وجود داشته است. اما با بررسی هر کدام از این روش های تبلیغاتی متوجه خواهید شد که در دنیای امروز، هیچ کدام از آن ها به اندازه داشتن یک سایت خوب و کارآمد بازدهی نخواهد داشت.

امروزه اکثر مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، تحقیقات آنلاین عمیقی را درباره محصولات و خدمات انجام می دهند. یک مطالعه توسط بنیاد تجارت الکترونیکی نشان می دهد 88 درصد از خریداران قبل از خرید، به صورت آنلاین اطلاعات مربوط به محصول را جستجو می کنند. چنین رفتاری بر ارزش یک وب سایت حرفه ای طراحی شده برای یک کسب و کار تأکید می کند.

برای داشتن یک وب سایت از کجا شروع کنیم؟

برای داشتن یک وب سایت از کجا شروع کنیم؟

طراحی وبسایت مسئله مهمی است که نباید به راحتی از کنار آن بگذرید. یک وب سایت خوب طراحی شده به شما کمک می کند تا تأثیر خوبی بر مشتریان احتمالی خود بگذارید. بنابراین در قدم اول، انتخاب صحیح کسی که بتواند این کار را برای شما به درستی انجام دهد و پشتیبانی های لازم را به شما ارائه دهد، اهمیت دارد.

 

طراحی و ساخت سایت را به چه کسی بسپاریم؟

اگر قصد ساخت سایت برای خود را دارید، نیاز نیست که در کنار تمام دغدغه های کسب و کار خود، نگران طراحی صفحات وب نیز باشید و این فرآیند تخصصی را خودتان انجام دهید. امروزه افراد حقیقی و حقوقی زیادی این کار را برای شما انجام می دهند. اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که با وجود انبوه شرکت ها و فریلنسرها، طراحی وب خود را به چه کسی بسپاریم؟

در اینجا یک مقایسه کلی را برای شما آورده ایم:

فریلنسر طراح سایت: فریلنسرهای طراح وب سایت اشخاصی هستند که ساخت وب سایت شما را در منزل و یا دفترکار خود انجام می دهند. اگرچه شاید هزینه طراحی سایت به کمک فریلنسرها یا اشخاص حقیقی پایین باشد اما توجه داشته باشید که فعالیت فریلنسرها معمولا کوتاه مدت بوده و نمی توانند پشتیبانی دائمی و باکیفیتی به شما ارائه دهند. همچنین از دیگر مشکلات کار با فریلنسرها، عدم دسترسی مناسب و درنتیجه عدم پاسخگویی و برطرف کردن مشکلات شما خواهد بود.

شرکت طراح سایت: بهره مندی از شرکت های طراحی سایت گزینه دیگر پیش روی شماست. استفاده از شرکت طراحی وب سایت مزایای مختلفی برای شما خواهد داشت. حضور تیم های تخصصی و حرفه ای در شرکت ها، موجب می شود تا فرآیند طراحی و ساخت وب سایت شما با سرعت و دقت بالاتری انجام شود. همچنین حضور افراد با سلایق متنوع در شرکت ها باعث می شود تا سایت شما از خلاقیت بالاتری برخوردار باشد. مهم ترین ویژگی ساخت وب سایت با استفاده از شرکت ها، مسئولیت پذیری، پاسخگویی و پشتیبانی مداوم است.

بنابراین در صورتی که قصد دارید کسب و کار خود را در دنیای اینترنت به همگان معرفی کنید پیشنهاد ما به شما برون سپاری به شرکت های تخصصی طراحی صفحات وب سایت است تا در طول زمان نگرانی عدم پشتیبانی کافی و ... که ممکن است برای شما به وجود بیاید را به حداقل برسانید.

انواع طراحی سایت

انواع طراحی سایت

پس از آن که مطمئن شدید، طراحی وب خود را به چه کسی بسپارید، باید با انواع وب سایت آشنا شوید. توجه به نوع ساخت وب سایت برای کسب و کار شما بسیار مهم است. اکنون تقریباً 1.7 میلیارد وب سایت بصورت آنلاین وجود دارد که هر کدام از آن ها با سبک متفاوتی طراحی شده اند.

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید با انواع مختلف طراحی وب آشنا باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک از انواع سایت ها، نیازهای شما را برآورده می کنند.

  • طراحی وب سایت عمومی
  • ساخت سایت اختصاصی
  • طراحی وبسایت فروشگاهی
  • ساخت وب سایت شرکتی
  • ساخت وبسایت سازمانی
  • ....

 

ویژگی های یک طراحی سایت حرفه ای

از جمله ویژگی هایی که در هنگام طراحی حرفه ای سایت بایستی مدنظر قرار دهید، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. ریسپانسیو بودن (واکنش گرا)

طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو به پاسخگو بودن وب سایت در دستگاه های مختلف مانند رایانه، لپ تاب، تبلت و ... گفته می شود. یک وبسایت خوب باید بتواند در هر دستگاهی پاسخگو باشد.

  1. بهینه سازی و سئو سایت

معمولا بازدیدکنندگان اصلی سایت ها از طریق موتورهای جستجو وارد سایت می شوند. بنابراین بهینه کردن یا سئو سایت به معنای معرفی بهتر سایت خود به موتورهای جستجوگر است. با بهینه سازی سایت در هنگام ساختن وب سایت می توانید در نتایج موتورهای جستجوگر خصوصا گوگل نمایش داده شوید. به این ترتیب کاربران زیادی از طریق گوگل وارد وب سایت شما خواهند شد.

  1. سرعت بالا

هنگامی که مشتری برای صرف غذا در یک رستوران می نشیند، سرعت خدمت رسانی پیشخدمت می تواند در میزان رضایتمندی او تاثیرگذار باشد. به همین ترتیب، سرعت کم سایت نیز می تواند منجر به کاهش کلی بازدید سایت و درنتیجه رتبه بندی ضعیف موتور جستجو برای شما شود.

سرعت وب سایت به سرعت بارگیری یک مرورگر در بارگیری صفحات یک وب سایت گفته می شود. در هنگام ساختن سایت توجه داشته باشید که سایت های کند موجب نارضایتی و خروج کاربر از صفحه شده و برعکس سایت هایی که سریع بارگزاری می شوند، بازدید بیشتری داشته و نرخ تبدیل کاربر به مشتری نیز در آن ها بیشتر است.

  1. امنیت بالا

طراحان ساخت وبسایت حرفه ای با معماری امنیتی چند لایه و رعایت پروتکل های امنیتی خاص و همچنین رمزگذاری داده های حساس سایت شما، امنیت بالایی را برای اطلاعات و داده های شما فراهم می نمایند.