ابزارهای شناسایی سختی کلمات کلیدی

ابزارهای شناسایی سختی کلمات کلیدی

شنبه 5 اسفند 1402


کلمه کلیدی به عنوان عبارتی به کار می‌رود که در زمان جستجو توسط کاربران برای توصیف محتوای وب سایت استفاده می‌شود. کلمات کلیدی مهم هستند زیرا به موتورهای جستجو گفته می‌شود که در وب سایت درباره چه محتوایی صحبت می‌شود و به طور کلی در رتبه بندی جستجو تاثیرگذار هستند.
کلمات کلیدی در سئو، عبارت‌های مهمی هستند که شامل کلمات تکراری در محتوای وب سایت شما می‌باشند. این کلمات کلیدی به دلیل تکرار، محتوای وب سایت شما را به موتور جستجو بیان می‌کنند و با بهره‌گیری از آن‌ها، باعث بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می شوید. به این ترتیب، کلمات کلیدی را به عنوان یک فاکتور مهم در سئو می توان در نظر گرفت.
با توجه به اهمیت کلمات کلیدی در وب سایت پس از تهیه لیست کلمات کلیدی باید آن ها را از یکسری فیلتر عبور دهید. یکی از فیلترهای مهم در انتخاب کلمه کلیدی صحیح میزان سختی آن است. در واقع شما باید کلمه کلیدی مد نظرتان را از این نظر که تا چه حدی توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و یا میزان رقابت روی آن کلمه چقدر است مورد بررسی قرار دهید. 
اما نکته مهم این است که چگونه باید تشخیص داد که میزان استفاده و یا رقابت بر سر آن کلمه چقدر است؟
برای یافتن پاسخ این سوال تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. در این مقاله از دیجی تک قصد داریم شما را با برخی از ابزارهایی آشنا کنیم که می توانند میزان سختی کلمات کلیدی را تعیین کنند. 

سختی کلمه کلیدی چیست و چرا باید آنرا بررسی کنیم؟

قبل از معرفی ابزارهای تعیین سختی کلمه کلیدی بهتر است بدانیم مفهوم سختی کلمه کلیدی چیست و به چه علت باید آنرا بررسی کنیم؟
سختی کلمه کلیدی نشان دهنده میزان رقابتی بودن یک کلمه در نتایج گوگل است. در واقع می توانیم میزان سختی یک کلمه را با بررسی کردن رقبا در صفحه اول تعیین کنیم. به عبارت ساده در سرچ یک کلمه در گوگل هر چه رقبا قدیمی تر و قوی تر باشند میزان سختی کلمه کلیدی هم بیشتر می شود. برای انتخاب کلمه کلیدی سه معیار وجود دارد که یکی از آن ها رقابتی بودن کلمه در سئو است. به طور طبیعی هر چقدر سختی کلمه کلیدی بیشتر باشد در نتیجه برای قرار دادن آن در نتایج اول جستجوی گوگل باید هزینه و زمان بیشتری صرف شود. به همین دلیل شناخت میزان سختی کلمه کلیدی و بررسی آن اهمیت زیادی پیدا می کند. در ادامه به معرفی چند ابزار برای تعیین میزان سختی کلمه کلیدی می پردازیم که با استفاده از این ابزارها می توانید سختی کلمات کلیدی انتخابی خود را مورد بررسی قرار دهید تا در نتیجه آن بتوانید رقابت بهتری در گوگل داشته باشید و سایت شما از رتبه بهتری برخوردار شود.

معرفی ابزارهای تعیین سختی کلمه کلیدی

ابزارهای سنجش کلمه کلیدی به عنوان ابزارهای مهم برای بهبود رتبه صفحات وب در موتورهای جستجو هستند که هر کدام از ابزارهای سئو روش خاصی برای تعیین میزان سختی کلمات کلیدی دارند. 
بعضی از ابزارهای معروف سنجش کلمه کلیدی در سئو عبارتند از:
1.    Google Keyword Planner : یک ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی است که توسط Google AdWords ارائه شده است. این ابزار برای کمک به تبلیغ‌ کنندگان در یافتن بهترین کلمات کلیدی طراحی شده اما می‌ تواند برای اهداف سئو نیز استفاده شود. با Google Keyword Planner می‌ توانید در مورد کلمات کلیدی وب ‌سایت خود تحقیق کنید، برای کلمات کلیدی جدید ایده بگیرید، ببینید مردم چقدر کلمات کلیدی مختلف را جستجو می‌ کنند و دریابید که چقدر رقابت برای کلمات کلیدی خاص وجود دارد. این ابزار همچنین اطلاعاتی را در مورد هزینه پیشنهاد برای کلمات کلیدی خاص در Google Ads ارائه می دهد. این ابزار به شما کمک کند کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود انتخاب کنید، در واقع یک ابزار عالی برای هر کسی است که به دنبال بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو است، و به ویژه برای مبتدیانی که به تازگی با سئو شروع کرده اند مفید است.
2.    SEMrush : این ابزار به عنوان بخشی از سرویس‌ های بازاریابی دیجیتال شناخته می‌ شود و با استفاده از آن، می‌توانید به شناسایی کلمات کلیدی پرطرفدار و تعیین سختی آن‌ ها در بازار بپردازید. در واقع یک تجزیه و تحلیل جامع از وب سایت ها و عملکرد موتور جستجوی آنها، از جمله رتبه بندی کلمات کلیدی، ترافیک جستجو و تجزیه و تحلیل پروفایل بک لینک ارائه می دهد. که به شما کمک می کند بهترین کلمات کلیدی را برای وب سایت خود بیابید، و همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل رقبا که به شما کمک می کند بفهمید رقبای شما چه می کنند و چگونه می توانید آنها را شکست دهید.

semrush ابزار شناسایی برای سختی کلمات کلیدی
 

3.    Ahrefs : مجموعه ای قدرتمند از ابزارهای سئو است که، تجزیه و تحلیل عمیق وب سایت ها و بک لینک های آنها را ارائه می دهد. این ابزار طراحی شده است تا به بازاریابان و صاحبان وب سایت کمک کند تا رتبه و عملکرد سایت خود در موتورهای جستجو و همچنین سایت های رقبای خود را بررسی کنند. با Ahrefs می توانید نمایه بک لینک وب سایت خود، رتبه بندی کلمات کلیدی، ترافیک جستجو و موارد دیگر را بررسی کنید. همچنین می توانید از آن برای تحقیق در مورد رقبای خود، یافتن فرصت های جدید لینک سازی و نظارت بر تغییرات رتبه بندی وب سایت خود در طول زمان استفاده کنید. این ابزار داده ها و بینش های زیادی را ارائه می دهد که می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد استراتژی های سئو و بازاریابی کمک کند.
4.    KWFinder: این ابزار با استفاده از آمار بالا، به شما کمک می‌ کند تا کلمات کلیدی با بازدهی بالا و سختی پایین را برای صفحه خود تعیین کنید. این ابزار در واقع برای تعیین کلمه کلیدی مناسب برای بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو طراحی شده است. KWFinder با پشتیبانی از زبان ‌های زیاد و قابلیت جستجو در موتورهای جستجوی مختلف، به شما کمک می‌ کند تا با استفاده از کلمات کلیدی درست، رتبه صفحه خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید. علاوه بر این دارای قابلیت تحلیل رقبا و سئو آن‌ها نیز می ‌باشد. به طور خلاصه می توان گفت که KWFinder با بهره گیری از آمار و تحلیل های پیشرفته به شما کمک می کند تا کلمه کلیدی مناسب را برای صفحه خود انتخاب کنید.
5.    SERP's : این ابزار با پشتیبانی از چندین موتور جستجو، به شما کمک می‌ کند تا با توجه به آمار و رتبه بندی در موتورها، کلمه کلیدی مناسب را برای صفحه خود تعیین کنید. SERP's  یک ابزار سئو  است که به شما کمک می‌کند تا با توجه به رقبا و رتبه بندی در موتورهای جستجو، کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید. با استفاده از این ابزار، می ‌توانید عملکرد رقبا و رتبه بندی خود را در موتورهای جستجو مانند Google بررسی کرده و با استفاده از آن به بهبود رتبه صفحه خود در موتورهای جستجو بپردازید.
6.    SEOBook:  یکی از ابزارهای سئو است که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آموزش‌ها و ابزارهای موجود، صفحه خود را برای موتورهای جستجو بهبود بخشید. همچنین با استفاده از آن، شما می‌توانید با بهبود رتبه صفحه خود در موتورهای جستجو و به دست آوردن بازدید بیشتر از سایت خود، به موفقیت در بازار برسید. از عمده امکانات این ابزار آموزش سئو، ردیابی رقبا، تحلیل رقبا، تعیین کلمه کلیدی مناسب، بررسی عملکرد رقبا، تحلیل رتبه بندی صفحات خود، بهبود رتبه در موتورهای جستجو، بهبود رتبه در جستجوی گوگل، بهبود رتبه در جستجوی صفحات دیگر است. همچنین، با استفاده از SEOBook، می‌توانید به راحتی پکیج های آموزشی خود را در زمینه سئو بسازید و با بهبود رتبه صفحه خود در موتورهای جستجو، درآمد بیشتری از سایت خود داشته باشید.

ابزار شناسایی سختی کلمات کلیدی
 

7.    Moz: این ابزار از عملکرد بالا و قابلیت‌ های پیشرفته برخوردار است و با استفاده از آن می ‌توانید به شناسایی کلمات کلیدی و تعیین سختی آن ‌ها بپردازید و با توجه به رقبا و رتبه بندی در موتورهای جستجو، کلمه کلیدی مناسب را برای صفحه خود تعیین کنید. از عمده امکانات Moz می‌توان به ردیابی و تحلیل رقبا، تعیین کلمه کلیدی مناسب، تحلیل و رتبه بندی صفحات خود، بهبود رتبه در موتورهای جستجو، بهبود رتبه در جستجوی گوگل و بهبود رتبه در جستجوی صفحات دیگر اشاره کرد. در واقع با استفاده از Moz، می‌توانید به آسانی ردیابی رقبا و تحلیل آن را انجام دهید، کلمه کلیدی مناسب برای صفحه خود تعیین کنید و با بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو، هدف سئو خود را به دست آورید.

جمع بندی

همانطور که در این مطلب بیان کردیم استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت می تواند باعث بهبود سایت و افزایش رتبه بندی آن در بین سایر رقبا شود. با انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب می توانید رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید که این امر در کسب و کار شما بسیار مفید است. با توجه به اهمیت جایگاه کلمات کلیدی در رتبه بندی سایت ابزارهای مختلفی طراحی شده اند تا بتوانند به شما در تعیین سختی کلمه کلیدی کمک کنند به همین منظور در این مطلب از سایت دیجی تک به معرفی برخی از این ابزارها پرداختیم. شما می توانید با کمک این ابزارها سئو سایت خود را تقویت کنید.
 

کلمات کلیدی : شناسایی سختی کلمات کلیدی

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای