info@digitechseo.com 021-88373777

سئو سایت

سئو سایت روشی ساده برای رشد تجارت الکترونیک شماست.

با استفاده از سئو وب سایت می توانید جستجوگرها را به خدمت بگیرید، دیده شوید، کاربران را به سایت خود هدایت کنید و افزایش درآمد بیشتری کسب کنید.

یک جمله جالب در بین سئوکاران این است که گفته می شود قاتلین می ‌توانند جسد مقتول را در صفحه دوم سرچ گوگل مخفی کنند زیرا هیچکس هیچوقت به آن جا سر نمی‌ زند!

حتما تابحال برای خود شما هم پیش آمده که وقتی دچار مشکلی می شوید و یا سوالی ذهن تان را درگیر می کند، به سرعت به سراغ موبایل خود می روید و آن را در گوگل جستجو می کنید. سپس وارد یکی از چند لینک اول گوگل می‌ شوید و تمام! این طور نیست؟

به همین دلیل است که تمام مشاغل و کسب و کار ها امروزه به دنبال بهینه سازی سایت خود هستند تا در نتایج اولیه گوگل برای مخاطبین ظاهر شوند. به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر سئو سایت می گویند.

به کمک خدمات سئو و بهینه سازی می توانید وب سایت خود را بهبود ببخشید و عملکرد آنلاین بهتری داشته باشید.

 

سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیست؟

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است. سئو به مجموعه فرآیندهای بهبود یا بهینه سازی وب سایت گفته می شود که باعث می شود سایت شما به راحتی در اینترنت پیدا شود.

بهینه سازی موتور جستجو یا SEO، درواقع به استراتژی های بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتور جستجو گفته می شود.

SEO در درجه اول بر بهبود رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند Google و BING متمرکز است. با بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجوگر، کاری می کنید که در نتایج اولیه گوگل برای خدمات یا محصولات خود ظاهر شوید. هرچه یک وب سایت در رتبه بندی موتور جستجو بالاتر باشد، احتمال بازدید از آن بیشتر است. وقتی وب سایت بازدید بیشتری داشته باشد نیز احتمال فروش یا ارائه خدمات بیشتری خواهد داشت.

چرا سئو سایت مهم است؟

چرا سئو سایت مهم است؟

مطابق آمار، روزانه چیزی حدود ۳.۵ میلیارد نفر در سرتاسر جهان از گوگل استفاده می‌کنند. در حقیقت امروزه اغلب افراد در هر جای کره زمین، اگر بخواهند چیزی خریداری کنند و یا سوالی بپرسند در قدم اول به گوگل مراجعه می‌کنند!

این بدان معنی است که صرف نظر از نوع تجارت شما، مخاطب هدف شما احتمالاً در موتورهای جستجوگر مانند Google در جستجوی محصولات یا خدماتی مانند شما است.

بنابراین اگر می خواهید آنها را به سایت خود جذب کنید، نیاز به سئو و بهینه سازی موتور جستجو دارید.

حال اگر این مورد را پذیرفتید، سوال منطقی بعدی این است که چگونه بهینه سازی موتور جستجو را انجام دهیم.

 

خدمات سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به این صورت است که شرکت هایی باعث می شوند تا وب سایت شما در جستجوی مرتبط با حوزه کاری شما، در نتایج ارگانیک (رایگان) موتورهای جستجوگر ظاهر شوند. برای اکثر سازمان ها، سئو کم هزینه ترین روش برای بهبود کیفیت بازدید وب سایت و افزایش درآمد است. به کمک سئو وب سایت می توانید سهم مناسبی از ترافیک اینترنتی رایگان مربوط به حوزه کاری خود را به دست آورید.

انواع خدمات سئو سایت

 انواع خدمات تخصصی سئو که باعث بهینه سازی و افزایش بازدید سایت شما می شود، شامل موارد زیر است:

  1. SEO فنی سایت: تجزیه و تحلیل عوامل فنی وب سایت که بر رتبه بندی آن تأثیر می گذارد
  1. کارایی کد

 کارایی کدی که وب سایت با آن توسعه یافته است یک عامل مهم برای سئو وب سایت است. کد ناکارآمد می تواند زمان بارگیری وب سایت را افزایش دهد. وقتی محتوای درون صفحه بهینه شده است و کد وب سایت به حداقل می رسد، بهینه سازی توسط Google بهتر دریافت می شود. وقتی یک صفحه کد کمتری دارد، گوگل معنای آن را راحت تر درک می کند. این به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند.

  1. سرعت وب سایت

 الگوریتم رتبه بندی Google به طور مداوم برای بهبود تجربه کاربران به روز می شود. علاوه بر ارائه محتوای مفید که به یک پرسش پاسخ می دهند، Google همچنین سایت ها را براساس سرعت آن ها نیز رتبه بندی می کند. یک وب سایت سریع تر تجربه کاربری بهتری را به بازدید کننده ارائه می دهد. حتی در صورت برابری تمام موارد دیگر، Google وب سایت های با سرعت بالاتر را قبل از یک سایت کندتر ارائه می دهد چرا که بازدید کننده به احتمال زیاد تجربه بهتری از وب سایت سریع تر خواهد داشت. زمان بارگیری صفحه باید زیر 2.5 ثانیه باشد.

  1. پاسخگویی موبایل

 یکی دیگر از فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل، پاسخگو بودن وب سایت است. این به معنای متناسب بودن سایت برای تمام دستگاه ها با هر اندازه ای است. وقتی یک وب سایت پاسخگو است، تجربه کاربری بهتری دارد. وب سایت هایی که پاسخگو نیستند، همان صفحات بزرگ وب را در صفحه کوچک موبایل نشان می دهند. بنابراین برای متناسب کردن صفحه باید از محتوای صفحه کم شود که به طور معمول صفحه را غیر قابل مشاهده می کند. وقتی همه موارد دیگر برابر هستند، Google یک وب سایت پاسخگو به تلفن همراه را قبل از یک سایت غیر پاسخگو به کاربران ارائه می دهد.

  1. SSL / HTTPS

 گوگل نیز مانند کاربران خود، وب سایت هایی را که ایمن هستند ترجیح می دهد. یک وب سایت با بدافزار، نمونه ای از یک سایت ضعیف و ناامن است. بدون شک هیچ کس نمی خواهد با مراجعه به وب سایتی که امنیت ندارد، رایانه خود را آلوده کند. گوگل با اهمیت دادن به وب سایت های HTTPS نسبت به سایت های HTTP، باعث افزایش اهمیت یک وب سایت امن می شود.

 HTTPS به این معنی است که یک سایت با گواهی SSL محافظت می شود. SSL مخفف Secured Socket Layer است. این روش یک پروتکل ارتباطی امن است که باعث ایجاد ارتباط ایمن بین بازدید کنندگان و سایت می شود. محافظت از اطلاعات وارد شده بازدید کننده و همچنین اطلاعات وب سایت برای گوگل اهمیت دارد. بنابراین در صورت برابری تمام موارد دیگر، گوگل وب سایتی را که حاوی SSL محافظت شده باشد (https) نسبت به سایتی که (http) است، در رتبه بالاتری قرار می دهد.

 

عنوان صفحه و توضیحات متا

  1. عنوان صفحه و توضیحات متا

به 2 دلیل برچسب عنوان و توضیحات متا یک صفحه وب برای رتبه بندی سئو بسیار مهم است.

اول اینکه هر دو عنوان و متا باید حاوی کلید واژه (های) اصلی شما باشند تا به گوگل کمک کنند معنای صفحه شما را درک کند. به جای پر کردن صفحه با یک کلمه کلیدی، از انواع کلمات کلیدی مرتبط خود استفاده کنید. بهترین روش، استفاده از مترادف کلمات، تغییرات کلمات و تغییر ترتیب کلمات در یک عبارت کلیدی است. یک شرکت خدمات سئو حرفه ای می داند که چگونه برچسب های عنوان و توضیحات متا را بهینه کند تا رتبه بندی و ترافیک ارگانیک سایت شما بهینه شود.

دلیل دوم اهمیت عنوان و توضیحات متا صفحه، تمایز نتیجه صفحه وب شما از رقبا است. توضیحات دقیق و جذاب عنوان صفحه به افزایش نرخ کلیک و همچنین به کاهش نرخ خروج کاربران از سایت شما کمک می کند.

  1. عناوین محتوای سایت

گوگل صفحات وب را براساس عناوین آن ها طبقه بندی می کند. استفاده درست از عناوین به سازماندهی محتوای یک صفحه کمک می کند. عناوین اصلی باید به صورت برجسته تری انتخاب و استفاده شوند. از نظر سئو، استفاده مناسب از برچسب های هدر برای رتبه بندی وب سایت بسیار مهم است. ارائه دهندگان خدمات سئو می دانند که چگونه می توانند عناوین محتوای سایت را برای کمک به بهبود رتبه بندی توسط گوگل بهینه کرده و استفاده نمایند.

  1. محتوای صفحه

محتوای یک صفحه وب برای رتبه بندی بهتر آن صفحه حیاتی است. گوگل معیارهای استفاده بازدیدکنندگان از وب سایت مانند زمان ماندن در صفحه و نرخ خروج از سایت توسط کاربران را ردیابی و بررسی می کند. یک شرکت خدمات حرفه ای SEO علاوه بر توجه به سادگی عناوین، توضیحات متا و ... برای بهبود رتبه بندی سایت به کمک محتوای باارزش نیز تلاش می کند.

وقتی محتوای صفحه به اندازه است، از یک طرح جذاب برخوردار است و همچنین حاوی رسانه های غنی مانند فیلم، عکس، تصاویر گرافیکی و ... است، مورد پسند مخاطبان بوده و بهبود رتبه سایت را به همراه خواهد داشت.