هزینه طراحی سایت را به کمک این روش ها کاهش دهید

هزینه طراحی سایت را به کمک این روش ها کاهش دهید

دوشنبه 9 خرداد 1401


 

امروزه یکی از مهم ترین ابزارها برای معرفی و گسترش کسب و کارها داشتن یک سایت یا فروشگاه اینترنتی است. فرقی نمی کند شما ارائه دهنده چه کالا و خدماتی هستید، کارتان هر چه که باشد برای نمایش نمونه کارها و اطلاعات کار خود و شاید برای فروش آنلاین کالاها و ارائه خدمات خود نیاز به یک سایت کاربردی و جذاب دارید.

 

هزینه طراحی سایت و عوامل وابسته به آن

انواع مختلف سایت  

آنچه قبل از شروع طراحی یک سایت اهمیت دارد، شناخت انواع سایت و اطلاع از هزینه طراحی سایت است. اهمیت این شناخت از آن بابت است که با توجه به نوع فعالیت و حرفه خود، به ساخت سایت متناسب با نیازهایتان اقدام نمائید. سایت ها بر اساس کاربرد و روش طراحی، انواع مختلفی دارند. انواع سایت ها شامل موارد زیر هستند:

سایت های استاتیک   

در طراحی سایت های استاتیک تمام اطلاعات موجود در هنگام طراحی سایت جمع آوری شده و بر روی سایت قرار می گیرد. این نوع طراحی برای سایت هایی مناسب است که در طی سال به یک یا دو بار ویرایش و برزو رسانی محتوی و اطلاعات نیاز دارند.

 دسترسی و امکان تغییر محتوی برای مدیران و صاحبان مشاغل سایت های استاتیک وجود ندارد و به این منظور تنها باید به طراحان سایت مراجعه کرد. با این وجود هزینه طراحی سایت استاتیک پائین تر و سرعت بارگذاری بالاتری دارند. از آنجا که در اینگونه سایت ها برای ایجاد هر گونه تغییر در سایت باید به طراحان سایت مراجعه شود، هزینه های پشتیبانی و نگهداری بیشتری دارد.

سایت های دینامیک 

در طراحی سایت های دینامیک قالب و ساختار اصلی سایت توسط طراحان سایت انجام می شود و امکان بارگذاری محتوی و ویرایش اطلاعات برای مدیران و صاحبان مشاغل سایت در هر زمان که نیاز باشد، وجود دارد و هزینه نگهداری کمی دارند.

این نوع سایت ها به دلیل انجام بروز رسانی و ویرایش و همچنین امکان تعامل با مخاطبان سایت، در جذب مخاطب موفق تر عمل می کنند. بیشتر طراحی های سایت که این روزها انجام می شود، سایت های دینامیک هستند و می توان گفت سایت های استاتیک به نوعی منسوخ شده اند.

 

هزینه طراحی سایت و روش های مدیریت آن

دلیل تفاوت هزینه طراحی سایت در شرکت های مختلف  

دلیل تفاوت قیمت ها در طراحی سایت به دلیل تفاوت روش هایی است که در طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی دو روش در طراحی سایت وجود دارد که اولین روش، طراحی با استفاده از نرم افزارهایی است که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزار طراحی سایت joomla و word press نمونه هایی از معروف ترین این نوع نرم افزارها هستند.

دومین روش طراحی سایت، کدنویسی توسط برنامه نویسان و به صورت اختصاصی با توجه به نیاز مشتری و کسب و کار مورد نظر انجام می شود. استفاده از قالب های آماده در نرم افزارهای طراحی سایت به کاهش هزینه های طراحی سایت کمک زیادی می کند، چون به وقت و انرژی کمتری نیاز است. این نوع طراحی سایت را برای کسب و کارهای نوپا که در قالب وردپرس قابل اجرا هستند، پیشنهاد می کنیم. 

پایین بودن قیمت در این روش طراحی نسبت به روش کدنویسی را نباید دلیل بر عدم کیفیت و نامناسب بودن آن دانست، بلکه با وجود متن باز بودن و پلاگین نویسی امکان انجام طراحی های اختصاصی نیز در این روش وجود دارد.

سایت های پیش ساخته 

یکی دیگر از مواردی که می تواند در کاهش هزینه طراحی سایت موثر باشد، استفاده و خرید سایت های پیش ساخته است. کیفیت و امکانات سایت های پیش ساخته تفاوت زیادی با سایت های اختصاصی ندارند. فقط به این دلیل که سایت های پیش ساخته از قبل طراحی شده اند و آماده فروش در تعداد زیاد هستند، قیمتشان نسبت به سایت های اختصاصی بسیار کمتر خواهد بود و بلافاصله بعد از سفارش آماده بهره برداری هستند.

عوامل وابسته به هزینه های طراحی سایت 

در صورتی که به فکر طراحی سایت برای کسب و کار خود هستید، این نکته را باید در نظر داشته بشید که علاوه بر هزینه هایی که در ابتدا به عنوان هزینه طراحی سایت باید در نظر گرفته شود، هزینه های دیگری تحت عنوان هزینه نگهداری سایت، پشتیبانی سایت و همینطور بازاریابی نیز وجود دارند. 

اهمیت تولید محتوی مناسب در طراحی سایت 

پس از صرف هزینه برای طراحی سایت آنچه در داشتن یک سایت جذاب و کاربردی اهمیت زیادی پیدا می کند، تولید محتوی مناسب به نحوی است که باعث جذب مخاطبان بیشتری به سایت و معرفی کسب و کار شما توسط مخاطبان به دیگران شود. در صورتی که بدون تولید چنین محتوایی، تنها بر روی طراحی سایت متمرکز شوید به نتیجه ای مناسب نخواهید رسید. توجه به محتوی در توجیه هزینه طراحی سایت بسیار  اهمیت دارد.

راهکارهایی برای کاهش هزینه طراحی سایت 

بعد از اینکه تصمیم خود را  برای داشتن یک سایت کاربردی برای گسترش کسب و کار گرفته اید، با در نظر گرفتن چند موضوع بسیار ساده می توانید هزینه های خود را به حداقل برسانید.

  • با طراح سایت جلسه ای برگزار کنید و در خصوص مواردی که قصد دارید در سایت گنجانده شود با او مشورت کنید. گنجاندن بسیاری از این موارد شاید برای سایت مورد نیاز نباشد و تنها باعث افزایش هزینه های طراحی و یا هزینه های نگهداری و پشتیبانی سایت باشد. مشاوره با طراح سایت در حذف این موارد و در نتیجه کاهش هزینه ها بسیار موثر است.
  • از قبل در مورد هدف طراحی سایت و همچنین ایده هایی که برای طراحی سایت در ذهن دارید فکر کنید. به این ترتیب وقت و انرژی کمتری از خود و طراح سایت گرفته می شود و به کاهش هزینه های طراحی سایت می انجامد.
  • در انتخاب تعداد صفحه های سایت زیاده روی نکنید و از اضافه کردن صفحات بدون کاربرد به صفحه اصلی خودداری کنید. این کار با کم کردن کار و افزایش سرعت در طراحی سایت به کاهش هزینه طراحی سایت کمک می کند.
  • برای تصاویر موجود در سایت از تصاویر نمونه کارها و خدماتی که ارائه می دهید، استفاده کنید. به این ترتیب طراح سایت نیازی به گذاشتن وقت و انرژی برای طراحی تصویری متناسب با فعالیت شما نخواهد داشت.

 

هزینه طراحی سایت و نکته هایی برای کاهش آن

جمع بندی 

برای داشتن یک کسب و کار موفق ، بهتر است همیشه یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید. ارائه اطلاعات کالاها و خدمات در فضای اینترنت و امکان خرید آنلاین برای استفاده کنندگان از این کالاها و خدمات یکی از بهترین و جدیدترین روش ها برای گسترش کسب و کار است.

برای این منظور شما نیاز به داشتن یک سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید، در این میان به حداقل رساندن هزینه ها در طراحی سایتی متناسب با نوع فعالیت از اهمیت زیادی برخوردار است. انجام مشاوره با متخصصین این امر و استفاده از راهکارهای آن ها منجر به طراحی یک سایت جذاب و کاربردی و مقرون به صرفه خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی : هزینه طراحی سایت

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای