Pillar content یا محتوای ستونی چیست؟

Pillar content یا محتوای ستونی چیست؟

چهارشنبه 19 آبان 1400


در دنیای دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا یکی از مهمترین موضوعاتی است که در حال حاضر اکثر دیجیتال مارکترها روی آن تمرکز ویژه ای دارند. اگر بخواهیم اهمیت تولید محتوا را به زبانی ساده شرح دهیم ذکر همین یک جمله کافی است: در عصری زندگی می کنیم که حتی کودکانی که به تازگی با سواد شده اند می دانند که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر سوالی که پاسخش را نمی دانند می توانند به اینترنت مراجعه کنند. محتوا در فضای وب حکم یک ابزار قدرتمند را دارد و هر وب سایت یا مرجعی که محتوای قوی تری داشته باشد، بیشتر دیده می شود. پیلار کانتنت یک استراتژی تولید محتوا برای وب سایت است و ما در این مطلب از شرکت طراحی سایت دیجی تک قصد داریم تا به طور اختصاصی به تعریف این تکنیک بپردازیم. اگر کارشناس تولید محتوا یا وب مستر هستید مطالعه این مطلب را به شدت به شما توصیه می کنیم.

اهمیت تولید محتوا در سئو سایت

همانطور که می دانید هر پروژه ای برای اینکه به موفقیت برسد مستلزم دست به دست هم دادن فاکتورهای بسیاری است. اگر قصد دارید تا شاهد موفقیت پروژه برندسازی در فضای وب و کسب درآمد از وب سایت باشید باید به سئو سایت و تکنیک های زیرمجموعه آن اهمیت ویژه ای بدهید.

تولید محتوا مهمترین بخش سئو سایت است. پر واضح است که همه افراد با قصد مطالعه محتوای متنی یا تماشای محتوای بصری وارد یک وب سایت می شوند. حال هر چقدر کیفیت محتوای وب سایت شما بالاتر باشد در رنکینگ گوگل امتیاز بالاتری خواهید گرفت و بیشتر دیده خواهید شد.

محتوایی در سئو می تواند حکم یک معجزه را ایفا نماید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • جدید و به روز باشد.
  • از منبع درست و معتبری برگرفته شده باشد.
  • کاربردی، مختصر و مفید باشد.
  • با روان ترین بیان ممکن، بدون حجو نویسی و در نهایت صداقت اطلاعات مرتبط با موضوع هدف را ارائه نماید.
  • ترکیبی از متن، عکس و ویدئو باشد.

برای تولید محتوا روش ها و تکنیک های بسیاری وجود دارد. یکی از این تکنیک ها تکنیک پیلار و کلاستر یا استراتژی تولید محتوای ستونی است.

استراتژی تولید محتوای ستونی یا پیلار کلاستر چیست؟

برای درک بهتر این تکنیک می توانید یک آسانسور در یک ساختمان چند طبقه را تصور کنید. آسانسور قادر است هم در زمان کوتاهی شما را از بالاترین طبقه به پایین ترین آن برساند و هم قادر است شما را در هر طبقه ای که می خواهید پیاده نماید.

پیلار یک محتوای جامع و کامل است که در واقع حکم شاخه اصلی، ستون اصلی یا همان آسانسور دارد. کلاستر ها نیز حکم زیر شاخه ها یا همان طبقاتی هستند که می توانید با آسانسور سریعتر از سایر روش هایی مثل راه پله به آنها دسترسی پیدا کنید.

پیلار محتوایی است که به تمام زیر شاخه های یک موضوع در آن اشاره می شود اما زیر شاخه ها در پیلار به صورت مختصر و مفیر شرح داده می شوند، اما این قابلیت وجود دارد که با یک کلیک ساده وارد صفحه ای شوید که آن تیتر داخلی به صورت کامل در آن صفحه شرح داده شده است. به این سبک تولید محتوا در دنیای سئو سایت، محتوای ستونی یا پیلار کلاستر می گویند.

تکنیک پیلار کلاستر یا محتوای ستونی

نحوه تولید محتوا بر اساس تکنیک پیلار و کلاستر

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم پیلار یک محتوای سرشاخه کامل و جامع است. پس از لحاظ طول محتوا باید به این نکته توجه داشته باشید که طول محتوای پیلار کمتر از 1500 کلمه نباشد.

دقت داشته باشید که پیلار باید از ابتدا تا انتها موضوع هدف را پوشش دهد پس تمام جوانب یک موضوع را بدون ترس از طولانی شدن وارد محتوای خود کنید.

قرار است تک تک تیتر داخلی های مهم پیلار، تیر محتوای جداگانه ای به نام کلاستر باشند. پس سعی کنید در محتوای پیلار خیلی آنها را شرح ندهید. بگذارید برای کاربر چالش ایجاد شود تا برای مطالعه بیشتر وارد صفحه کلاستر شود.

در نگارش کلاسترها نیز باید به این نکته توجه کنید که بهترین طول پیشنهادی برای محتوای کلاستر 700 تا 800 کلمه است. در محتوای کلاستر نباید خیلی کاربر را با دیوار محتوا مواجه کنید.

چطور محتوای پیلار و کلاستر بسازیم؟

برای تولید محتوا با این سبک بهتر است به سراغ موضوعاتی بروید که هم ترند هستند و هم فضای حرف زدن به اندازه کافی در آن وجود داشته باشد.

بگذارید با یک مثال ساده توضیح دهیم:

فرض کنید می خواهید درباره موضوع آشنایی با الگوریتم های گوگل محتوای ستونی ایجاد کنید.

تیتر: آشنایی با الگوریتم های گوگل می شود تیتر محتوای پیلار و تیتر داخلی های الگوریتم پنگوئن، پاندا، مرغ مگس خوار، فرشنس، لانه کبوتر و ... می شوند عنوان کلاسترها.

شک نکنید که تولید محتوا با این تکنیک می تواند مدت زمان حضور کاربر در سایت را افزایش داده و برایتان بسیار سودمند باشد.

تولید محتوا با این روش می تواند کاربر را در سایت شما بچرخاند و این یعنی می توانید اطلاعات بیشتری را در اختیار او قرار داده و شانس خود را برای نمایش تبلیغات دیگر صفحات خود افزایش دهید.

تولید محتوا بر اساس تکنیک پیلارکلاستر

جمع بندی

در این مطلب از وب سایت دیجی تک سعی کردیم تا شما را با تکنیک ارزشمندی تحت عنوان پیلار و کلاستر آشنا کنیم. این تکنیک جامع ترین روش برای تولید محتوای کاربردی در وب سایت هاست. اگر تصمیم دارید تا در سئو قدم محکم و رو به جلویی بردارید یکی از ابزارهای قدرتمند شما تولید محتوا با تکنیک پیلار و کلاستر است. به این علت از این تکنیک به عنوان یک تکنیک قوی یاد می شود که در افزایش زمان حضور کاربر در سایت و کاهش نرخ پرش تاثیر بسزایی می گذارد.

همراهان همیشگی ما در شرکت دیجی تک در نظر داریم تا علاوه بر خدماتی نظیر طراحی سایت asp.net ، سئو سایت و طراحی اپلیکیشن به ارائه مطالب ارزشمندی در خصوص مدیریت وب سایت ها برداریم. بی شک مطالعه این مطالب بهتر می توانید وب سایت خود را مدیریت کرده و همسو با الگوریتم های گوگل گام بردارید.

کلمات کلیدی : Pillar content, محتوای ستونی

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای