روش‌های بهینه سازی قالب سایت غیر‌ورد پرسی 

روش‌های بهینه سازی قالب سایت غیر‌ورد پرسی 

شنبه 25 فروردین 1403


حتماً تاکنون از خود پرسیده‌اید که بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی چیست و به چه منظوری انجام می‌شود؟ خوب است بدانید زمانی که شما توسط یک موتور جستجو موضوعی خاص را دنبال می‌کنید لینک‌های متفاوتی برای شما بالا می‌آید. برخی از این وب ‌سایت‌ها رتبه‌های بالاتری را دارا هستند از این رو زودتر از بقیه برای شما نمایان می‌شوند. رتبه‌ بالای آن‌ها سبب می‌شود تا در دسته‌ صفحات اولیه مرورگر قرار گیرند.
 از بهینه سازی قالب سایت در واقع تحت عنوان سئو نیز می‌توان یاد کرد. سئوسازی در واقع توسط متخصصین سئوکار صورت می‌گیرد و سبب می‌شود سایت شما در نتایج جستجوی یک مرورگر با بیشترین امتیاز نشان داده شود. در این مقاله با دیجی تک همراه باشید تا شما را با روش‌های بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی بیشتر آشنا کنیم.
 

سایت‌های غیروردپرسی چه سایت‌هایی هستند؟

امروزه برای طراحی انواع وب‌ سایت‌های مختلف از تکنولوژی‌های متفاوتی استفاده می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی‌ها می‌توان سایت‌ها را در دو دسته‌ cms آماده و cms اختصاصی قرار داد. 
در واقع cms همان سیستم مدیریت محتوا است که توسط آن می‌توان محتوای یک وب ‌سایت را مدیریت کرد.cms های اختصاصی نیاز دارند تا از صفر تا صد توسط تیمی از طراحان گرافیک و توسعه‌دهندگان وب برنامه‌نویسی شوند. از زبان‌های رایج قابل استفاده در این قالب‌های اختصاصی  می‌توان به cms,html,java script برای طراحی ظاهر سایت و از زبان‌های برنامه‌نویسی,asp php و پایتون برای طراحی back end وب سایت اشاره کرد. به طور کلی سایت‌هایی که توسط پلتفرم‌های غیروردپرسی ساخته می‌شوند نیاز دارند تا برای رسیدن به بهترین عملکرد قالب آن‌ها بهینه شود.

روش بهینه سازی قالب سایت غیرورد پرس

برای بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی دارای روش‌های متعددی است که در ادامه بیان می‌کنیم:

استفاده از کدهای بهینه

به منظور بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی خوب است از کدهای بهینه استفاده کرد. این کدها شامل اصلاح تصاویر، فشرده‌سازی css و java scrip هستند. با انجام این کارها می‌توان تا حد زیادی حجم صفحات سایت را کاهش داد و به بارگذاری آن با سرعت بالا کمک کرد. استفاده از کدهای بهینه باید با استاندارهای مدنظر وب ‌سایت‌ها به خوبی سازگار باشد.

بهینه‌سازی تصاویر

بهینه‌سازی تصاویر مسئله‌ای بسیار مهم است. برای انجام  آن کافیست ابعاد تصاویر قابل استفاده در سایت را به اندازه مورد نیاز تغییر داد و برای آن‌ها فرمت png یا jpeg انتخاب کرد. همچنین لازم است تصاویر شامل کلید واژه‌های مرتبط باشند.

فشرده‌سازی css و java script

با فشرده‌سازی css و java script می‌توان به کاهش حجم صفحات سایت کمک کرد و از طرفی سرعت بارگذاری آن را افزایش داد. در این رابطه می‌توان از ابزارهایی مانند YUI Compressor و Google Closure Compiler استفاده کرد.

بهینه‌سازی کد html 

برای بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی با کد html کافیست از تگهای مناسب استفاده کرد و کدهای‌های بلا استفاده را حذف کرد. 

استفاده از  CDNبرای بهینه‌سازی سرعت بارگیری

شما می‌توانید تمامی فایل‌های اضافی و غیر ضروری را حذف کنید و با این کار سرعت بارگیری را افزایش دهید. بهتر است برای این کار از  CDNاستفاده کنید.
CDN نوعی شبکه توزیع محتوا است که محتوای سایت در سراسر جهان توزیع می‌کند و به این روش بار سرور را کاهش داده و سرعت بارگذاری صفحات سایت را افزایش می‌دهد. 
سئو هر سایت شامل چند بخش است؟

سئو هر سایت شامل چهار بخش زیر است:

•    سئو تکنیکال: اقدامات فنی سایت مانند رابط کاربری، کدنویسی در این قسمت قرار می‌گیرد.
•    سئو داخلی: متا تگ‌ها، عنوان‌ها، پاراگراف‌ها، تصاویر، تگ‌های عناوین در این بخش قرار می‌گیرد.
•    سئو خارجی: بک ‌لینک، فروم‌ها و افزودن شبکه‌های اجتماعی در این قسمت قرار دارد.
•    سئو محلی: استفاده از کلمات کلیدی و قابلیت ثبت لوکیشن در این قسمت قرار دارد.

بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی شامل چه مشخصه‌هایی است؟

بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی دارای مشخصه‌هایی به شرح زیر است:
•    کمک به افزایش سرعت لود یا بارگذاری
•    کمک به کاهش حجم صفحات
•    چیدمان درست ساختار قالب
•    سازگار بودن با همه مرورگرها
این موارد از شاخص‌های مهم بهینه‌سازی قالب به شمار می‌آیند.

بهینه سازی سایت های غیر وردسی

نحوه انجام بهینه سازی قالب سایت

در حالت کلی بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی از بخش‌های ضروری و مهم سئو داخلی است. خوب است بدانید طراحان سایت در حین طراحی به استانداردهای سئو و اصول بهینه‌سازی به طور کافی توجه نمی‌کنند از این رو با انجام تمامی اصول مرتبط به سئو سایت، سایت شما در گوگل رتبه خوبی را کسب نخواهد کرد. اینجاست که بهینه‌سازی قالب مشکل شما را رفع می‌کند.
اگر شما سایتی دارید که قالب آن بهینه نیست تعویض قالب سایت شما هزینه‌های زیادی را برای شما تحمیل می‌کند. همچنین شما با تاثیرات منفی بر محتوای سایت روبه‌رو می‌شوید. بهینه‌سازی قالب با کم‌ترین کدهای برنامه‌نویسی درست‌ترین محتوا را برای کاربران به نمایش درمی‌آورد. بهینه‌سازی قالب شامل بهینه‌سازی سرعت از کدهای قالب است.

ضرورت استفاده از خدمات سئو چیست؟

امروزه استفاده از خدمات سئو تقریبا برای هر سایتی ضروری است. موارد زیادی وجود دارند که سبب می‌شوند فرد از این خدمات به طور کافی بهره ببرد. این موارد شامل کسب نتایج، قابلیت سنجش و اندازه‌گیری، ارزان بودن خدمات سئو، رسیدن به یک درک درست از روند پیشرفت کار هستند. با استفاده از خدمات سئو هر فردی به نقاط قوت و ضعف سایت خود پی خواهد برد. همچنین با این خدمات افراد برای قدرت‌مند شدن خود در مواردی که بیشتر ایراد دارند بیشتر تلاش می‌کنند.

نتیجه گیری

با بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی می‌توان بازدیدکنندگان بیشتری را برای سایت خود جذب کرد. زمانی که شما یک موضوع خاص را در موتورهای جستجو سرچ می‌کنید سایت‌هایی که از رتبه بالاتری برخوردارند به عنوان لینک‌های اول به شما نشان داده می‌شوند. در مقابل سایت‌هایی با حجم زیاد و سرعت پایین نمی‌توانند به خوبی مخاطبان زیادی را جلب کنند. در واقع بهینه سازی قالب سایت غیروردپرسی به تجربه و دانش فنی نیاز دارد بنابراین با استفاده از روش‌هایی که در بالا شرح دادیم شما می‌توانید به رتبه‌ای بالاتر دست یابید. همچنین زمانی که قالب سایت به خوبی بهینه شود و از سرعت بارگیری مناسبی برخوردار باشد به خوبی می‌توانید به سرعت و عملکرد سایت بهبود بخشید. در شرکت دیجی تک طراحی انواع سایت های غیر ورد پرس انجام می شود همچنین می توانید برای طراحی سایت asp.net نیز از خدمات این مجموعه استفاده کنید. 
 

کلمات کلیدی : بهینه سازی قالب سایت غیروردپرس

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای