Shop Web Design

طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه

 

 

طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه خدمتی شایسته از شرکت طراحی سایت دیجی تک
با خدمات ما جهان را تحت تسخیر خود درآورید.

 

وقتی می شود با در اختیار داشتن یک وب سایت خوب کسب و کار خود را از شهری که هستید به کل کشور تان معرفی کنید، گام بعدی آن است که در هر کشوری که هستید خدمات تان را به یک دنیا معرفی کنید و این مهم زمانی به حقیقت تبدیل می شود که با زبان رسمی همه مردم جهان سخن بگویید. در اختیار داشتن یک وب سایت دو زبانه یا یک وب سایت چند زبانه این فرصت را در اختیار شما می گذارد تا کسب و کار خود را گسترش داده و در سطح جهانی فعالیت کنید. کاربرانی را بدون محدودیت زبانی به وب سایت خود دعوت کرده و بتوانید نیاز افراد بیشتری را پاسخگو باشید.

دیجی تک یک شرکت IT محور است که در زمینه طراحی سایت دو زبانه و همچنین طراحی سایت چند زبانه بیش از یک دهه تجربه داشته و می تواند با تکیه بر این تجربه و برخورداری از کادری متخصص و مجرب، حرفه ای تر از دیگر شرکت ها و آنگونه که شایسته تان است، شما را به دنیا معرفی نماید.

چرا طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه ؟

همه ما تمایل داریم تا هر روز بهتر از روز قبل باشیم. وقتی یک کسب و کار آنلاین را شروع می کنیم ابتدا شاید با یک یا دو مشتری اینترنتی خوشحال باشیم اما این قطعاً برای هیچ کارفرمایی راضی کننده نیست و همه طبیعتاً به فکر ارتقاء شرایط کاری خود هستند. طراحی سایت تک زبانه قدم اول برای ورود به فضای وب داخلی است اما طراحی سایت دو یا چند زبانه می تواند اولین گام برای ورود شما به فضای وب در وسعت جهان باشد. می تواند این فرصت را در اختیار شما قرار دهد تا وارد بازارهای جهانی شده و بی واسطه در سطح بین المللی تبلیغ کنید. گفتنی است تمام مزیت ها و اتفاق های نام برده زمانی به واقعیت تحقق می یابد که سایت دو یا چند زبانه شما توسط یک شرکت معتبر طراحی شده و از همه نظر ایده آل باشد. حال که با اهمیت سایت دو زبانه آشنا شدید وقت آن است تا با ویژگی های یک سایت دو یا چند زبانه خوب و ایده آل آشنا شوید.

طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه دیجی تک

ویژگی های سایت دو زبانه یا چند زبانه ایده آل

در بخش قبل گفتیم که هر سایت دو زبانه ای (Multilingual Site ) هم نمی تواند کسب و کار شما را جهانی کند. یک سایت دو یا چند زبانه خوب سایتی است که ویژگی های زیر را داشته باشد:


1. ساختار منظمی برای هر زبان در آن وجود داشته باشد.


یکی از حیاتی ترین ویژگی های یک سایت دو یا چند زبانه ایده آل این است که زبان دوم یا سایر زبان های موجود روی آن از طریق SubDomain های مجزا در دسترس کاربر قرار گیرد. به عنوان مثال ساختار URL ها برای سایت فارسی به صورت domin.com/ir  و برای SubDomain  انگلیسی domin.com/uk  و برای SubDomain فرانسوی به صورت domin.com/fr  می باشد.


2.منوی انتخاب زبان در معرض دید کاربران باشد.


در طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه یکی از نکات دیگری که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که منوی انتخاب زبان در قسمتی از سایت درج شده باشد که در نگاه اول قابل رؤیت باشد، به گونه ای که کاربر به دنبال آن سایت را بالا و پایین نکند.
بهتر است منوی انتخاب زبان در هدر سایت یا سمت راست و یا سمت چپ درج گردد. اگر سایت دو یا سه زبانه است با درج پرجم هم می توانید چند زبانه بودن آن را نشان دهید. اما اگر لیست زبان های قابل پشتیبانی در سایت شما زیاد است بهتر است یک منوی کشویی مرتب شده بر اساس حرف الفبا ترتیب دهید.


3. برای هر زبان به صورت تخصصی تولید محتوا شده باشد


یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات سایت های دو زبانه این است که در زبان های مختلف از افزونه های ترجمه استفاده می کنند و همین عامل موجب می شود تا کاربر با مشاهده کیفیت ضعیف محتوا نتواند از اطلاعات وب سایت مورد نظر خود به خوبی بهره مند شده و از آن خارج شود. پس سایت دو زبانه ای ایده آل است که برای هر زبان به صورت مجزا با کیفیت بالا تولید محتوا انجام دهد.


4.    مسیر های سایت به گونه ای تعبیه شده باشد که کاربر در آن گم نشود.


یکی از مهمترین فاکتورهای سایت های دو یا چند زبانه این است که کاربر به هنگام تغییر مسیر در صفحه های مختلف وب سایت دچار سردرگمی نشود. بسیار دیده شده است که کاربر در ساب دامین انگلیسی به هنگام بازگشت مجدد به صفحه اصلی با زبان اصلی سایت که چیزی به جز انگلیسی است مواجه شده است و همین عامل نقطه ضعفی برای یک سایت چند زبانه است.


5.راست چین یا چپ چین شدن اتوماتیک 


با توجه به اینکه زبان هایی مثل فارسی و عربی به صورت راست چین و زبان هایی مثل انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و... به صورت چپ چین نگارش می شوند باید سایت دو یا چند زبانه با انتخاب زبان از سوی کاربر در لحظه از چپ چین به راست چین و بلعکس تغییر حالت پیدا کند.


6. طراحی گرافیکی منحصر به فرد در هر زبان


یکی از مواردی که می تواند نقطه عطفی برای سایت دو یا چند زبانه شما باشد این است که با انتخاب هر زبان از سوی کاربر ، او گرافیک و تصاویر منحصربه‌فرد و متفاوتی را نظاره گر باشد. این نکته آغازگر این است که کاربر در هر زبان از سایت شما وارد دنیایی دیگر شده و تا اندازه ای مجذوب فضایی که در آن قرار دارد شود که گویی برای دقایقی جهان در دستان اوست.


7. به فرمت تاریخ و اختلاف ساعت در زبان های مختلف سایت دقت شده باشد


این نکته بسیار مهم است که کاربر در ساب دامین عربی شاهد فرمت قمری تاریخ و در ساب دامین انگلیسی شاهد فرمت میلادی و در هر زبان شاهد نمایش درست ساعت باشد. با این کار به روز بودن سایت خود را به رخ کاربران خواهید کشید.

سایر ویژگی های طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه ایده آل

مواردی که در بخش قبل اشاره کردیم همه و همه مواردی هستند که رعایت آنها موجب در اختیار داشتن یک سایت دو یا چند زبانه ایده آل می شوند اما بهتر است باری دیگر به اصول اولیه یک سایت معمولی نیز اشاره کنیم. به هر حال یک سایت وقتی قرار است در سطح بین المللی شروع به فعالیت کند باید 100 درصد بی عیب و نقص باشد. در ادامه به برخی از ویژگی هایی که یک سایت تک زبانه و معمولی هم باید داشته باشد می پردازیم:

 • سرعت بالا ( سرعت بارگیری سایت برای کاربر زیر 4 ثانیه باشد. )
 • ریسپانسیو ( واکنشگرا در همه دستگاه های هوشمند نظیر موبایل، تبلت و ...)
 • امنیت بالا ( بهتر است به صورت اختصاصی کدنویسی شده باشد. )
 • UI/UX حرفه ای ( طراحی گرافیکی و المان های آن کاربر پسند باشد. )
 • سئو شده ( تمامی اصول سئو از جمله سئو محتوا، سئو تکنیکال و ... در آن رعایت شده باشد. )
 • آدرس اینترنتی یا URL کوتاه و ساده ای داشته باشد.
 • هاستینگ پر سرعت و قدرتمندی داشته باشد.

طراحی سایت اختصاصی دو زبانه و چند زبانه

تعرفه حدودی طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه

قیمت طراحی سایت به صورا معمولی به عوامل گسترده ای وابسته است. به عنوان مثال اینکه هاست مورد استفاده چه سرعت و حجمی داشته باشد، URL خریداری شده چه پسوندی داشته باشد، سایت به صورت اختصاصی کد نویسی شود ( طراحی سایت ASP.NET ) یا روی قالب های آماده آپلود گردد و ... همه و همه فاکتورهایی هستند که روی قیمت تمام شده سایت تاثیرگذارند. حال در طراحی سایت دو یا چند زبانه علاوه بر موارد نام برده تعداد زبان و کیفیت کار ( اینکه تا چه اندازه ایده آل های نام برده در بخش قبل در آن رعایت شده باشد) نیز در قیمت تمام شده سایت دخیل هستند.
اما چیزی که عیان است این است که قیمت طراحی سایت چند زبانه به مراتب بالاتر از سایت های تک زبانه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه با ما تماس بگیرید.

سفارش طراحی سایت دو زبانه و طراحی سایت چند زبانه در دیجی تک

برای سفارش خدمات متمایز طراحی سایت دو زبانه و همچنین طراحی سایت چند زبانه در شرکت دیجی تک قبل از هر چیز لازم است بدانید که کلیه سایت های طراحی شده در این شرکت نام آشنا بر اساس پلتفرم ASP.NET و به صورت 0 تا 100 کدنویسی شده طراحی می شوند و از این نظر دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. با این وصف از حیث کیفیت می توانید تمام و کمال آسوده خاطر باشید. 
نکته بعد این است که این شرکت علاوه بر کارشناسان خبره طراح وب از متخصصین سئو سایت نیز برخوردار است و میتواند با درنظر گرفتن اصول متذکر شده از سوی آنها، سایت هایی از پایه بهینه شده تحویل مشتری دهد.
نکته آخر اینکه دیجی تک خدمات طراحی سایت دات نت خود را محدود به تهرانی ها نمی کند. تمام ایران به صورت یکپارچه در هر جایی که هستند می توانند از کیفت بالای خدمات در این شرکت برخوردار شوند. پس در هر جایی که هستید برای سفارش طراحی سایت دو زبانه و همچنین طراحی سایت چند زبانه می توانید با کارشناسان واحد پشتیبانی دیجی تک تماس بگیرید.

در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

کیفیت کار ابتدا برای جلب رضایت شما و در نهایت برای حفظ اعتبار 15 ساله خودمان است.

مشاهده بیشتر... .
Testimonials

نظرات کاربران دیجی تک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت دیجی تک
شرکت مهندسی دیجی تک

FAQ

سوالات متداول

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

 • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
 • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
 • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
 • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
 • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای