نکات مهم در طراحی سایت بیمه

نکات مهم در طراحی سایت بیمه

شنبه 11 شهریور 1402


طراحی سایت بیمه یکی از زمینه‌های مهم و دقیق طراحی سایت است. این طراحی همان طور که از اسم آن مشخص است، برای شرکت‌های بیمه و نمایندگیان آن‌ها انجام می‌شود. در طراحی این نوع سایت‌ها قابلیت‌های مختلفی قابل اجراست که بستگی به سلیقه و سیاست‌های کلی کارفرما دارد. در این مطلب از دیجی تک به بررسی مهم‌ترین نکات طراحی وب‌سایت بیمه و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.

قابلیت‌های مهم در طراحی سایت بیمه

همان طور که گفته شد قابلیت‌های متنوعی در طراحی سایت بیمه قابل اجراست که در این بخش به بررسی مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها می‌پردازیم.

قابلیت خرید بیمه

یکی از مهم‌ترین ویژگیه‌ها در طرا طراحی سایت بیمه حی سایت بیمه، ایجاد قابلیت خرید بیمه به صورت آنلاین است. مشتری باید بتواند به مراجعه به سایت، بیمه مورد نظر خود را رزرو یا خریداری نماید، زیرا هدف بسیاری از فروشندگان بیمه از طراحی وب سایت، فروش بیمه به مشتریان است. بیمه‌های مختلف باید به گونه‌ای درون سایت قرار بگیرند که کاربران بتواند به طور مستقل و بدون نیاز به راهنمایی، آن‌ها را به صورت آنلاین و به راحتی خریداری نمایند. چنان چه قصد شما از طراحی وب‌سایت بیمه این است که علاوه بر جلب اعتماد مشتری، فروش نیز داشته باشید بهتر است به فروش آنلاین نیز فکر کنید. در واقع وب سایت شما نقش یک کارشناس و مشاور بیمه را خواهد داشت که به کاربران مشاوره می‌دهد و فروش را برای شما آسان‌تر و لذت بخش‌تر می‌کند. 

استعلام قیمت بیمه

این مورد نیز یکی دیگر از مهم‌ترین قابلیت‌های سایت بیمه است. بسیرای از کاربران پیش از خرید بیمه، قیمت‌ها را از جاهای مختلفی استعلام می‌کنند و سپس بررسی می‌کنند که کجا معتبرتر است. پس قابلیت استعلام قیمت، وب سایت شما را کارآمدتر می‌کند. در واقع این قابلیت بسیار هوشمندانه‌ای است که می‌تواند فروش شما را بسیار بیشتر کند. به طور مثال اگر کاربری بخواهد از قیمت بیمه خود مطلع شود، به راحتی با یک سرچ ساده درون وب سایت و وارد کردن مشخصات می‌تواند این کار را انجام دهد. با این کار ترافیک سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.

درگاه پرداخت معتبر و امن

چنان چه هدف شما از طراحی سایت بیمه، فروش بیمه باشد باید در سایت خود درگاه پرداخت داشته باشید. بانک‌ها و شرکت‌های مختلف، درگاه پرداخت‌های متنوعی ارائه می‌دهند اما بهتر است از درگاه‌هایی استفاده کنید که مستقیما توسط بانک‌ها ارائه می‌شود. به یاد داشته باشید ساختار بیمه بر اعتماد استوار است. پس خوب است با استفاده از درگاه پرداخت‌های مطمئن، سایت معتبرتری داشته باشید. برای دریافت درگاه بانکی باید به بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت نمایید. بسیاری از بانک‌ها در وب سایت خود قابلیت درخواست درگاه بانکی را ارائه می‌دهند. پس از ثبت درخواست اگر واجد شرایط باشید به شما درگاه بانکی تعلق خواهد گرفت. 

سایت بیمه

نماد اعتماد الکترونیکی

همان طر که در بخش قبل گفتیم، در طراحی سایت‌های فروش باید از نمادهایی استفاده کنید که موجب افزایش اعتماد شود. یکی از بهترین گزینه‌ها برای اعتماد‌سازی، نماد اعتماد الکترونیکی است. برای استفاده از این نماد باید مراحل اداری آن را طی کنید. با مراجعه به سایت ‌ای‌نماد می‌توانید از مدارک لازم و مراحل کسب این نماد مطلع شوید. در طراحی سایت خود قسمتی را به این نماد اختصاص دهید. بهترین مکان برای قرار‌گیری نماد اعتماد، فوتر سایت است.

حساب کاربری بیمه شونده

طراحی حساب کاربری به طور حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی سایت بیمه است. هر کاربر باید برای خود یک حساب کاربری جدا داشته باشد. بیمه شنده چه به صورت آنلاین بیمه خود را خریداری نموده و چه حضوری، باید بتواند در هر زمان وضعیت بیمه خود را به راحتی مشاهده کند. برخی نمایندگان بیمه فقط فروش حضوری دارند. هدف از طراحی وب سایت برای فروشندگان بیمه، این اسن که بیمه شونده بتواند جزئیات حساب بیمه و وضعیت پرداختی خود را مشاهده نماید. به خاطر بسپارید حساب کاربری اعضا و اطلاعاتی که برای آن وارد می‌کنند کمک زیادی به شما خواهد کرد که از آن‌ها می‌توانید در آینده استفاده کنید.

آپلود مدارک

در طراحی سایت بیمه که قابلیت فروش نیز دارد، برای خرید بیمه ممکن است نیاز باشد کاربران مدارک لازم را ارسال نمایند. می‌توانید قابلیت آپلود فایل را نیز به سایت اضافه کنید. بدین صورت که برای خرید هر بیمه، کاربران مدارک لازم را اسکن نموده و جهت ثبت نام درون سایت آپلود نمایند. همچنین می‌توانید برای انجام مراحل ثبت نام در سایت مبلغی نیز دریافت کنید. همه این‌ها به سیاست کاری شما بستگی دارد. ممکن است نیاز باشد مدارک لازم توسط کارشماس بیمه تایید شود و سپس مراحل ثبت به اتمام برسد. این کار باعث می‌شود که با در دست داشتن مدارک کاربران برای صدور فوری بیمه اقدام نمایید. این موضوع سرعت کار شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. 

اتصال پنل اس‌ام اس به سایت

استفاده از پنل اس‌ام اس باعث می‌شود کاربران هنگام ثبت بیمه احساس بهتری داشته باشند. به همین دلیل استفاده از پنل پیامکی باعث اعتمادسازی می‌شود. هنگامی که کاربر در مرحله خرید است و سفارش خود را ثبت می‌کند از طریق پنل پیامکی نیز پیام‌هایی برای وی ارسال می‌شود. به طور مثال پیامک‌هایی با مضمون "سفارش شما ثبت شد" باعث افزایش اعتماد مشتری خواهد شد. 

خبرنامه

استفاده از خبرنامه یک روش حرفه‌ای برای یادآوری خدمات شرکت شما به مخاطبین است. استفاده از این روش می‌تواند فروش شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. حتما شما در وب سایت‌های مختلف دیده‌اید که با وارد کردن ایمیل در خبرنامه عضو می‌شوید و بدین ترتیب اخبار و اطلاعیه‌های جدید آن مجموعه به اطلاع شما خواهد رسید. در زمینه خرید بیمه نیز با استفاده از خبرنامه در طراحی سایت بیمه می‌توانید از مخاطب بخواهید مجددا وارد سایت شما شده و بیمه خریداری نماید.

کد تخفیف

استفاده از کد تخفیف یک استراتژی جالب برای افزایش انگیزه کاربران در استفاده از خدمات وب سایت شماست. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی به مشتریان خود کدهایی می‌دهند که با وارد کردن آن درون سایت روی مبلغ نهایی سفارش تخفیف اعمال می‌شود. مثلا شما می‌توانید برای برخی بیمه‌ها به طور تصادفی تخفیف لحاظ کنید. این کار باعث افزایش بازدید از سایت و در نهایت موجب افزایش فروش شما خواهد شد. 

طراحی سایت ریسپانسیو

یکی از موارد مهم در طراحی سایت بیمه ریسپانسیو بودن سایت است. یعنی نمایش سایت در هر دستگاه از جمله لپ تاپ، موبایل و تبلت بای خوب و با کیفیت باشد. زیرا کاربران از وسایل مختلفی برای دسترسی به سایت شما استفاده می‌کنند. پس لازم است نمایش سایت شما در تمامی این موارد خوب باشد. ریسپانسیو بودن سایت در زمینه سئو نیز به شما کمک می‌کند. زیرا سایتی که ریسپانسیو نیست از لحاظ گوگل ارزش و اعتباری ندارد.

استفاده از رنگ‌های مناسب

در طراحی هر سایت باید از رنگ‌های مناسب استفاده شود. سایت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست! اصل فروش بیمه بر مبنای اعتماد است. پس بهتر است با بهره‌گیری از اصول روانشناسی رنگ‌های از ترکیباتی استفاده کنید که حس اعتماد را به مخاطب القا کند. به طور مثال یکی از رنگ‌های مناسب برای طراحی سایت بیمه ، رنگ آبی است که حس آرامشو اعتماد را در مخاطب بر می‌انگیزد. 

گرافیک اختصاصی

در طراحی سایت بهتر است از دیگران تقلید نکنید و سعی کنید یک گرافیک انحصاری برای خود داشته باشید. این کار مجموعه شما را حرفه‌ای‌تر نشان خواهد داد. به خصوص طراحی صفحه اصلی سایت شما باید دارای طراحی اختصاصی داشته باشد تا از بقیه مجموعه‌ها متمایز باشید. سعی کنید در طراحی از عکس‌های اختصاصی و طرح‌هایی با رنگ بندی مناسب استفاده کنید تا جذابیت سایت شما افزایش یابد.

طراحی سایت بیمه

استفاده از فونت خوانا برای طراحی

استفاده از فونت‌های هنری و غیرخوانا اصلا برای طراحی سایت به خصوص سایت‌های فروشگاهی و همچنین در طراحی سایت بیمه توصیه نمی‌شود. زیرا در این سایت‌ها محتوا برای مخاطب بسیار مهم است. برای فروش بیشتر و آسان‌تر، باید مطالب سایت شما با فونتی خوانا نمایش داده شوند تا چشم کاربر در هنگام مطالعه خسته نشود. 

سرعت سایت

سرعت بارگزاری سایت نیز یک عامل مهم در افزایش ترافیک سایت است. بهتر است از همان ابتدای کار نکاتی را که در بهبود سرعت سایت موثر است، رعایت کنید. سرعت سایت به پارامترهای مختلفی چون سرویس میزبانی سایت، نحوه کد نویسی و ... وابسته است که عدم رعایت هر کدام می‌تواند سرعت سایت شما را کاهش دهند. 

طراحی آیکن‌های دسته بندی ها

استفاده از آیکن‌های اختصاصی در طراحی سایت بیمه می‌تواند جلوه جذابی به سایت شما می‌دهد. آیکن‌ها باید متناسب با سایت شما و دسته بندی‌های موجود در سایت طراحی شوند. می‌توانید زیر هر آیکن نام خدمات را بنویسید. همچنین ارائه توضیحاتی برای هر آیکن، مخاطب را به سمت خدمات مورد نظر سوق می‌دهد. 

چت آنلاین

این قابلیت نیز برای طراحی سایت‌های فروشگاهی از جمله سایت بیمه ضروری است. شما باید مشاوره صحیحی به مخاطب بدهید تا وی را ترغیب به خرید بیمه نمایید. یکی از بهترین روش‌های ارتباط مستقیم با مشتری چت آنلاین است. چت آنلاین نشان می‌دهد که شما برای مشتری خود ارزش قائل هستید و خدمات پشتیبانی خوبی ارائه می‌دهید. 

فرم‌های ارتباطی

فرم‌های ارتباطی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ارتباطی هستند. فرم‌های ارتباطی را می‌توان در صفحه‌های مختلف سایت گذاشت تا کاربران بتوانند به آسانی با شما در ارتباط باشند. همچنین کاربران خواهند توانست از این طریق سوالات خود را از شما بپرسند. 

صفحه سوالات متداول

وجود صفحه‌ای با عنوان پرسش‌های رایج در طراحی سایت بیمه باعث می‌شود پرسش‌هایی که در ذهن مخاطب است پاسخ داده شود. در این صفحه سوالاتی که متریان و مخاطبین بیشتر از شما می‌پرسند، به همراه پاسخ آن‌ها قرار داده می‌شود تا نیاز نباشد به این سوالات به صورت تک به تک پاسخ دهید یا این که مخاطبین برای دریافت پاسخ سوالات خود زمانی را مجبور به صبر کردن باشند.
بهتر است هر سوال را به طور شفاف و کامل پاسخ دهید. نوع نوشتار شما نیز باید کاملا خوانا و مفهوم باشد. به خاطر داشته باشید نحوه پاسخ گویی شما باعث می‌شود مشتریان به حرفه‌ای بودن شما آگاه شوند و با خیال راحت از شما خرید نمایند. 

محتوانویسی با کیفیت

سایت شما بدون محتوا مانند خانه‌ای خالی و بدون سکنه است. پس از اتمام مراحل طراحی سایت بیمه نوبت به محتوا نویسی می‌رسد که مرحله‌ای بسیار حساس است و اطلاعات بسیاری به مخاطب شما می‌دهد. برای نوشتن هر مطلب باید دقت بسیاری به خرج دهید و نوشتار شما باید فنی و در عین حال روان و خوانا باشد. از زیاده گویی و یا مختصر گویی بپرهیزید و سعی کنید توضیحاتتان به اندازه و متناسب باشد. 

به روز بودن سایت

برای داشتن یک سایت حرفه‌ای باید همیشه به روز باشید و سایت خود را مرتب آپدیت نمایید. یکی از این موارد آپدیت‌های گرافیکی است. این آپدیت‌ها می‌تواند سالانه، شش ماهه یا حتی هر ماه باشند. سایت‌های معتبر همواره گرافیک خود را آپدیت می‌کنند. به طور مثال می‌توانید برای هر فصل یک گرافیک خاص داشته باشید. به روز بودن شما نشان می‌دهد که شما یک مجموعه حرفه‌ای هستید. همچنین می‌توانید در هنگام طراحی سایت بیمه رنگ بندی منو و سایر قسمت‌ها را تغییر دهید.

به روز کردن قیمت ها

آپدیت بودن قیمت‌ها یک اصل مهم در سایت‌های فروشگاهی است. به روز بودن قیمت‌ها نشان از حرفه‌ای بودن شما دارد و خرید را برای مشتری آسان می‌کند. زیرا با این کار کاربران بدون نیاز به تماس گرفتن برای اطلاع از قیمت دقیق انواع بیمه، از طریق سایت قیمت‌ها را استعلام کرده و خرید خود را انجام می‌دهند. 

کلام نهایی

امروزه استفاده از وب سایت‌ها نقش بسیار مهمی در افزایش فروش دارند. طراحی سایت بیمه برای نمایندگان بیمه بسیار مهم است. چه شما یک نماینده مبتدی باشید یا یک نماینده کاملا حرفه‌ای، در هر صورت برای افزایش فروش خود و کسب درآمد بیشتر به وب سایت نیاز خواهید داشت. به همین دلیل مهم است که طراحی وب سایت خود را به مجموعه‌ای متخصص و حرفه‌ای بسپارید. در صورت نیاز به استفاده از خدمات طراحی سایت می‌توانید با دیجی تک در تماس باشید.
 

کلمات کلیدی : طراحی سایت بیمه

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای