آینده طراحی سایت چگونه پیش می رود؟

آینده طراحی سایت چگونه پیش می رود؟

جمعه 3 تیر 1401


 
وب سایت های اینترنتی امروزه به قدری در زندگی بعضی از ما تاثیرگذار شده اند که گاهی نمی توان زندگی کردن بدون آن ها را تصور کرد. از خرید اینترنتی تا انواع کار های بانکی یا اداری همه توسط یک وب سایت مخصوص به خود و اینترنت انجام‌‌ می شود. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که آینده طراحی سایت به چه صورت است؟ آیا سایت های اینترنتی به همین صورتی که امروزه در حال کار هستند در آینده هم به همین روش پیش می روند؟ در ادامه این مطلب با ما در شرکت طراحی سایت دو زبانه  دیجی تک همراه باشید تا پاسخ این سوال ها را بیابید.

نگاهی به طراحی سایت و اتفاقات پیرامون آن


نگاهی به طراحی سایت و اتفاقات پیرامون آن 


شاید برای اینکه بدانیم آینده طراحی سایت چطور پیش می رود، بهتر باشد که درباره اهمیت طراحی سایت و اتفاقات پیرامون آن به صورت مختصر بدانیم. طراحی وب سایت به چند مهارت و رشته مختلف مربوط می شود که برای تولید و انتشار خدمات، محصولات و  محتوا در اینترنت از آن استفاده می شود. 
وب دیزاینر یا کسی که می خواهد یک وب سایت طراحی کند باید مجموعه ای از فنون و مهارت ها را یاد گرفته باشد یا اینکه از یک تیم برای اجرای هرچه بهتر کار استفاده کند. این مهارت ها شامل طراحی گرافیک وب، طراحی رابط کاربری یا UI، کد نویسی تخصصی و داشتن دانش کافی درباره یکی از نرم افزار های مربوط بع طراحی وب، طراحی تجربه کاربر یا UX و بهینه سازی موتور جستجو یا سئوسایت است. 
در گذشته طراحی سایت فرآیندی بسیار پیچیده و مستلزم مراجعه نمودن به افراد بسیار خبره بود، اما یکی از پیشرفت هایی که این رشته نسبت به گذشته داشته این است که حالا خیلی ها می توانند سایت طراحی کنند.
ظهور قالب های آماده وردپرس کار طراحی سایت را به قدر آسان کرد که نیاز مردم به برنامه نویس های حرفه ای بسیار کاهش یافت. شاید 20 سال پیش کمتر کسی تصور می کرد آینده طراحی سایت به گونه ای باشد که همه بتوانند با تماشای یک ویدئوی آموزشی ساده سایت طراحی کنند.


آینده طراحی سایت توسط هوش مصنوعی به چه صورت است؟ 


همان طور که در بالا بیان کردیم، طراحی سایت شامل فراگیری و پیاده سازی مهارت هایی است که هر کدام از آن ها را یک نفر یا چند نفر از تیم طراحی سایت انجام می دهند. گاهی نیز ممکن است یک نفر تلاش کند و تمام این رشته ها را خودش یاد بگیرد تا بتواند تمام هزینه های مربوط به طراحی سایت را برای خودش داشته باشد. 
در این حالت چه اتفاقی می افتد. اول اینکه شما باید تیم سازی انجام دهید. یعنی تعداد زیادی از افراد متخصص را گرد هم آورید و توقع کار تیمی بدون نقص داشته باشید. معمولا این کار یکی از سخت‌ترین مراحل استخدام یک شرکت طراحی وب است. زیرا ممکن است شما نتوانید شخص مورد نظر خود را پیدا کنید و یا در صورت پیدا کردن شاید آن ها به سختی با هم متحد باشند. 
وقتی یک نفر نیز تمامی این کار ها را می خواهد انجام دهد نیز نیاز به هزینه زیاد و ساعات زیادی برای یادگیری هر کدام از این مهارت ها دارد. 

 
حال به این موضوع فکر کنید که اگر یک هوش مصنوعی تمام این کار ها را انجام دهد چه می شود؟ در آینده طراحی سایت این موضوع یک امر بدیهی است. چرا که هم اکنون نیز نرم افزار هایی مانند Grid یا ADI وجود دارند که پیاده سازی سایت را انجام می دهند و سایتی که قرار بود به طور مثال یه ماه زمان برای تولید داشته باشد در عرض چند دقیقه یا ساعت ساخته می شود. 
هوش مصنوعی هم اکنون نیز در حد و اندازه زمان کنونی پیشرفت قابل توجهی داشته است اما در آینده بسیاری از کار ها توسط این سیستم انجام می شود.

آینده طراحی سایت چگونه پیش می رود؟


نقش اینترنت اشیا در آینده طراحی سایت


در این قسمت اول با اینترنت اشیا یا IOT آشنا می شویم. اینترنت اشیا در واقع این اجازه را به ما می دهد تا اشیا را در یک شبکه با هم قرار دهیم و همه آن ها را از راه دور کنترل کنیم. به عنوان مثال همین طور که با گوشی، تبلت یا لپتاپ خود به اینترنت وصل می شوید، با لباسشویی، جارو برقی یا حتی یک هواپیما نیز می توانید به اینترنت متصل شده و از آن استفاده کنید.
 یعنی همان طور که در جای خود نشسته اید، لباسشویی را روشن کنید و یا چراغ ها را قبل از آمدن به خانه روشن کرده و یا غذای خود را گرم کنید. حال این نوع اینترنت نیازمند یک پلتفرم است تا تمام این اشیا در آن احراز هویت شده و از آن طریق کنترل شوند. 
این پلتفرم ها هم سخت افزاری هستند و هم نرم افزاری یا همان وب سایت های مشخص شده برای هر دستگاه. به طور مثال آمازون یک هسته اینترنت اشیا به نام AWS و مایکروسافت یک هسته اینترنت اشیا به نان Azure دارد. 
در آینده اگر همه اشیا به اینترنت متصل شود نیاز به هسته های بیشتری است به همین دلیل آینده طراحی سایت باید بر اساس این زمینه نیز پیشرفت کند و بتواند هسته های بیشتری ساخته و چیز ها یا اشیای زیادی را پوشش دهند.


سئو چه ارتباطی بر آینده سایت ها دارد؟


ممکن است اول با خود فکر کنید که بهینه سازی موتور جستجو و سئو هیچ ارتباطی با هم ندارند و دو مورد هستند که جدا از هم کار می کنند. اما باید گفت که این دو موضوع کاملا به هم مرتبط هستند. به این موضوع فکر کنید که شما یک سایت طراحی کرده اید که از همه نظر عالی است اما در صفحات سوم یا چهارم گوگل قرار دارد، حال چطور خوانندگان آن را ببینند؟ 
این کاری است که سئو انجام می دهد. درواقع طراحی سایت و سئو باید با هم هماهنگ شده باشند تا وب سایت در اولین نتایج جستجو بیاید و آمار ورود به سایت افزایش پیدا کند.

طراحان سایت در آینده چطور طراحی را انجام می دهند؟


 
طراحان سایت در آینده چطور طراحی را انجام می دهند؟


درواقع طراحان سایت نقش مهمی در آینده طراحی سایت دارند. این درست است که ممکن است در آینده تمام سایت ها توسط هوش مصنوعی ساخته شده و مراحل آن طی شود اما باز هم یک هوش انسانی باید بر تمام این کار ها نظارت داشته باشد. درواقع انسان هوش مصنوعی را می سازد و دستگاه ها یا نرم افزار های هوش مصنوعی توسط انسان ها برنامه نویسی شده اند. پس به یک طراح وب سایت نیاز است تا دانش بسیاری از او فرا گرفته شود و سپس به برنامه سایت ساز یا سیستم مدیریت محتوا داده شود. 
به عنوان مثال وردپرس را تصور کنید. 

اگر با وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید. 
یک تیم طراحی سایت این نرم افزار اپن سورس را طراحی کرده و قالب های آن را آماده کرده اند و در اختیار تمام کسانی که می خواهند یک وب سایت داشته باشند، گذاشته اند. همین طور آن ها طوری این نرم افزار را ساخته اند که طراح بتواند بعدا هم خودش کد دلخواه به آن اضافه کرده و سایت را شخصی سازی کند. 
طراحان سایت در آینده باید طرز کار با هوش مصنوعی را یاد بگیرند و از این طریق با طراحی سایت در ارتباط باشند.


آینده طراحی سایت در سیستم آموزشی چه تاثیری دارد؟


همان طور که می دانید امروزه بخش بزرگی از آموزش توسط وب سایت ها و یا برنامه های تحت وب انجام می پذیرد. با شیوع کرونا، تقریبا تمامی آموزش ها در سراسر دنیا به صورت از راه دور شد که در این زمان اهمیت عالی بودن یک وب سایت آموزشی و ظرفیت بالای سرور آن مورد توجه قرار گرفت.
 به عنوان مثال گاهی سایت طراحی شده برای آموزش دیر لود می شد و یا اینکه به علت مراجعه زیاد به سایت، دامنه از دسترس خارج می شد. گاهی نیز گزینه های مناسب در وب سایت ها برای آموزش وجود نداشت و دانش آموزان یا دانشجویان مجبور به استفاده از نرم افزار های واسط تحت وب می شدند.  
به نظر می رسد با اینکه شرایط کرونا تقریبا رو به بهبود است، آموزش از راه دور که حالا رونق بیشتری گرفته است برچیده نخواهد شد. به همین دلیل آینده طراحی سایت باید به گونه ای باشد که مشکلاتی که هم اکنون وجود داشته است را از بین ببرد. به عنوان مثال یک سایت باید تمامی امکانات صوتی و تصویری از راه دور را داشته باشد و یا اینکه به تعداد بیشتری از افراد اجازه دهد تا همزمان از آن استفاده کنند. این کار به یک هوش مصنوعی عالی و طراح سایت خبره نیازمند است که به احتمال بسیار قوی در آینده این اتفاق برای تمامی وب سایت های آموزشی می افتد و کار بسیاری از معلمان، استادان، دانشجویان و دانش آموزان را ساده می کند.


سخن آخر


در این مطلب از سایت دیجی تک بیان کردیم که با شرایطی که هم اکنون برای وب سایت ها و اینترنت وجود دارد به نظر می رسد آینده طراحی سایت به گونه ای پیش می رود که بسیار روشن است و همه می توانند به بهترین شکل از خدمات اینترنت و وب سایت ها استفاده کنند. این موضوع فقط نیازمند دانشی است که به احتمال خیلی زیاد در آینده نزدیک به روز می شود و باعث کمک به بسیاری از رشته ها می شود.
 

کلمات کلیدی : آینده طراحی سایت

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای