راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو سایت

راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو سایت

چهارشنبه 1 تیر 1401


اگر در حال رقابت با سایت های بزرگ هستید دانستن اینکه کلمات کلیدی چیست و با چه روش هایی ترند می شود از نان شب هم  برای شما واجب تر است. در دنیای دیجیتال مارکتینگ مهم است که پیش از هرکاری و قبل از صرف هر هزینه ای برای رقابت، بازار هدفتان را تجزیه و تحلیل کنید و یک سری اصول اولیه جهت موفقیت در مدیریت اصولی وب را بدانید.

نظر به این مهم که امروزه سئو سایت یا بهینه سازی موتور‌های جستجو برای نمایش نزدیک ترین محتوا به سرچ کاربر بسیار حساس هستند پس باید تمام انرژی و دقت‌تان را بر روی انتخاب کلمه کلیدی بگذارید تا بهترین نتیجه را از هزینه کردن روی سایت تان اتخاذ نمایید.

برای آشنایی بیشتر درباره سئو محتوا و روش های انتخاب کلمه کلیدی تا پایان این مقاله از شرکت طراحی سایت ASP.NET دیجی تک همراه ما باشید.

نگاه کلی به تعریف کلمه کلیدی

نگاه کلی به تعریف کلمه کلیدی 

به طور کلی زمانی که کاربر جمله یا عبارتی را در موتور‌های جستجو درج می‌نماید، نتیجه جستجوی او با محتوا و موضوعاتی مرتبط با جستجوی کاربر مقایسه می‌شود، از این رو کلمه کلیدی نقش مهمی را ایفا می‌کند.  راحت تر بگوییم کلمه کلیدی پلی است برای اینکه کاربر را به محتوای شما برساند. البته نیاز کاربر با چیزی که شما در سایت خود ارائه کرده اید باید همسو باشد.

کلمات کلیدی، کلمات یا عبارت هایی هستند که محتوای شما حول آنها سخن می گوید. این کلمات باعث می شوند در رقابت سنگینی که در دنیای بازاریابی محتوا وچود دارد محتوای شما آن محتوایی باشد که می تواند به مخاطب نشان داده شود. هر چه این کلمات را به آنچه در ذهن مشتری یا کاربر است نزدیک تر کنید قطعا نتیجه بهتری خواهد گرفت.

کلمات کلیدی و اهمیت آنها در سئو سایت

چرا کلمات کلیدی در سئو تا این اندازه مهم هستند؟ 

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا می‌تواند باعث رشد و پیشرفت سایت شما در موتور جستجو باشد اما این مسئله همه ماجرا نیست. زمانی شما در نتیجه‌ نخست موتور‌های جستجو به عنوان مثال رتبه برتر گوگل قرار می‌گیرید که از عباراتی متناسب با جستجوی کاربر و همچنین محتوایی مرتبط با نیاز کاربر، تولید کرده باشید.

فاکتور مهم دیگری که نقش کلمه کلیدی را در سئو سایت دوچندان می‌نماید این است که می تواند تدوینگر استراتژی تولید محتوای سایت شما باشد. به واسطه کلمات کلیدی و محتواسازی حول آنها از این سردرگمی که در سایتم چه مطلبی منتشر کنم نجات خواهید یافت.

اما اینکه کلمات کلیدی را چگونه می توان یافت را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

روش های انتخاب کلمه کلیدی 

در این بخش قرار است به روش های انتخاب کلمه کلیدی بپردازیم. با ما همراه باشید:

پیش از اینکه روش های ترند کلمات را بررسی کنیم باید به چند نکته مهم اشاره کنیم. ابندا نکات زیر را خوب مطالعه نمایید.

هدفتان را از بازاریابی محتوایی مشخص کنید :

قبل از هرکاری باید به بررسی این مهم بپردازید که مخاطب هدف شما چه افرادی هستند. اصلا با چه هدفی می خواهید در دنیای دیجیتال مارکتینگ کار حرفه ای انجام دهید.

کلمات کلیدی خود را تجزیه نمایید : 

در گام بعد مجموعه ای از کلماتی را که فکر می کنید می تواند توضیح دهنده خدمات شما باشد لیست کنید. اصلا ترسی نداشته باشید. هر کلمه به ظاهر ساده نیز می تواند یک سر نخ تلقی شود برای شروع رقابتی بزرگ و سرنوشت ساز.

میزان رقابت کلمات را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید : 

به طور کلی دسته‌بندی کلمات کلیدی از لحاظ میزان پر طرفدار بودن در شروع کار بازاریابی محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های است که می توان از آن یاد کرد. زیرا اصولاً کلمات کلیدی به دو دسته کلماتی با رقابت و ترافیک بالا و کلماتی با رقابت و ترافیک پایین تقسیم می‌شوند. اینکه کدام یک را انتخاب کنید در ترافیک سایت شما می‌تواند تأثیر بسزایی بگذارد.

استفاده از ابزار های مرتبط برای انتخاب کلمات : 

حال وقت آن است که به دنبال یافتن ابزارهایی باشیم تا مقوله انتخاب کلمات کلیدی را تخصصی تر پیش ببریم. یکی از کار‌های لازم در این راه استفاده از ابزار‌های تحقیق کلمات کلیدی می‌تواند باشد به این دلیل که بدون ابزار‌ها نمی‌توان به جمع‌بندی کلی نسبت به انتخاب کلمات نمود و یادگیری و کار با آن ضروری است.

 

اهیمت ابزارهای ترند کلمات کلیدی در انتخاب بهترین کلمات کلیدی

ابزار‌های مرتبط تحقیق کلمات کلیدی عبارت‌اند از:

Google Trends : ابزار رایگانی است که گوگل به بازار ارائه نموده است و برای کاربران این امکان را فراهم کرده تا بتوانند میزان رقابت کلمات کلیدی مختلف را با هم مقایسه کنند و بهترین کلمات مرتبط با حوزه کاری خود را بدست آورند.
Google Keyword Planner : یکی دیگر از ابزار های روش های انتخاب کلمه کلیدی استفاده از ابزار است. این ابزار نیز تا حدودی رایگان است و  برای جستجوی کلمات کلیدی بکار گرفته می شود.
Google Suggest : یکی دیگر از روش های رایگانی که می تواند در انتخاب کلمات کلیدی بسیار موثر واقع شود استفاده از پیشنهادات مرورگر گوگل است. زمانی که کلماتی را تایپ می کنید قبل جستجو گوگل یک لیست از موضوعات مرتبط به آن را برای شما لیست می کند. همین پیشنهادات می تواند برای شروع کار شما بسیار ارزشمند باشد.
KWFinder : اگر نیاز است تخصصی تر از آنچه تا کنون گفتیم به تحقیق درباره کلمات کلیدی بپردازید می توانید از ابزار kw finder استفاده کنید. برای مشاهده تعداد جستجو و رقابت در آن کلمه، مشخص کردن شاخص سختی و آشنایی با سایت هایی که روی کلمات کلیدی مد نظر شما کار می کنند و استفاده از دیگر امکانات آنالیز کلمات کلیدی از این ابزار استفاده می شود.
SEMRush : یک ابزار محبوب در این زمینه است که گزینه بسیاری در اختیار کاربرانش می گذارد.

چند نکته مهم که در انتخاب کلمات کلیدی باید بدانید

حالا که با ابزارهای ترند کلمات کلیدی آشنا شدید وقت آن است تا با چند نکته مهم دیگر درباره بازاریابی محتوا و تکنیک های کار با کلمات کلیدی آشنا شوید.

از پیشنهادات گوگل استفاده کنید

همانطور که از عنوان متن پیدا است یکی از راه‌های نزدیک شدن به رقبا استفاده از لیست جستجوی گوگل توسط کاربران برای انتخاب نزدیک‌تر نسب به کلمه کلیدی خود می‌تواند باشد.

از کلمات دنباله دار بهره بگیرید

کلمات کلیدی طولانی یا Long tail Keyword که به آن کلمات دنباله دار نیز می‌گویند به دلیل استفاده از کلید واژه‌های چند سیلابی و همچنین ترکیب یک کلمه کلیدی اصلی و این که بدلیل رقابت کمتر در این حوزه می‌تواند گزینه خوبی برای سئو و گرفتن رتبه عالی می‌توان استفاده کرد که علت استفاده آن در روش‌ های انتخاب کلمات کلیدی می‌توان به سه دسته کلی: رقابت کم، هدف‌گیری آسان‌تر، تبدیل بهتر آن اشاره نمود.

کلمه کلیدی را در عنوان بیاورید

عنوان هر مقاله نقش اصلی در سئو سایت دارند. خزنده‌های گوگل به دنبال کلمه کلیدی مرتبط با عنوان می‌گردند و همخوانی عنوان و محتوا باعث می‌شود موتور جستجو آن را به عنوان نتیجه جستجو به کاربر نشان دهند پس در انتخاب عنوان دقت فراوانی لازم است.

دسته بندی کلمات کلیدی برای کاربران

کاربر که وارد سایت شما می‌شود می‌توان به چند گروه تقسیم نمود که عده‌ای برای مشاهده‌ای محتوا وارد شده‌اند که برای این دسته از افراد کلمات مرتبط استفاده کرد اما عده ای قصد عملیات دیگری دارند مثلاً خرید یا رزرو که استفاده از همان کلمات کلیدی قبلی برای این گروه بی‌فایده است که اگر روش‌های انتخاب کلمات کلیدی را به خوبی درک کرده باشید می‌توانید این دسته افراد هم جذب سایت خود نمایید.

سختی کلمات کلیدی

وقتی حرف از سختی کلمات کلیدی می‌شود ذهن مخاطب به سمت میزان جستجو می‌رود که این طور نیست، سختی کلمات کلیدی میزان رقابت در نتایج جستجو را معین می‌کند که هر چقدر تعداد سیلاب‌های کلمات کمتر باشد، رقابت نیز سخت‌تر می‌شود و بالعکس.

 

نکات مهم پیرامون روش های انتخاب کلمات کلیدی

نتیجه گیری

خب‌امیدوارم مطالب گفته شده در روش ‌های انتخاب کلمه کلیدی و تعریف و آن برای شما مفید واقع شده باشد و نکاتی که در این مقاله گفته شده حائز اهمیت باشد. به این نکته توجه داشته باشید اجزای تشکیل دهنده در انتخاب کلمات کلیدی گفته شده در این مطلب  باید در کنار هم به درستی کار کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود. از اینکه تاپایان این مطلب از سایت دیجی تک همراهمان  بودید سپاس گذاریم.

 

 

کلمات کلیدی : روش های انتخاب کلمه کلیدی

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای