تولید محتوا برای گوگل یا کاربر؟ کدام یک در سئو تاثیرگذار تر است؟

تولید محتوا برای گوگل یا کاربر؟ کدام یک در سئو تاثیرگذار تر است؟

چهارشنبه 5 آبان 1400


تولید محتوای سئو شده از مهم‌ترین عوامل در بهینه سازی سایت است که کمک بسیار بزرگی به برند شدن می‌کند. تولید محتوای خوب به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را به عنوان یک برند معتبر در دنیا معرفی کنید. چنانچه صاحب کسب و کار هستید و یا قصد آغاز یک فعالیت را دارید، باید با نکات مهم بازاریابی دیجیتال آشنا باشید، چرا که بازاریابی دیجیتال این روزها از مهم‌ترین فعالیت‌ها در رونق بخشیدن به یک تجارت است. چه قصد فروش محصولاتی را داشته باشید و چه خدمات خاصی را ارائه می‌دهید، همه این‌ها نیاز به معرفی شدن خواهد داشت. سئو بهترین روش برای معرفی خود به مشتریان و کسب درآمد بیشتر است. در دل سئو نیز تولید محتوا نهفته است که جزء بخش‌های تخصصی سئو بوده و بایستی توسط افراد متخصص انجام گیرد. چنانچه قصد دارید شوک عظیمی در کسب و کار خود ایجاد کنید، کافیست با دیجی تک در ارتباط باشید، دیجی تک دارای یک تیم کاملا حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت، سئو، تولید محتوا و همچنین بیان بهترین کلمات کلیدی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کسب و کارهای تازه‌کار و یا قدیمی باشد. در این بخش از دیجی تک قصد داریم، شما را با تولید محتوای سئو شده بیشتر آشنا کنیم، خوب است پیش از اینکه قدم در این راه بگذارید، با نکات مهم در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

تأثیر تولید محتوای سئو شده در بهینه سازی سایت

بر طبق اعلامیه گوگل، محتوا یکی از فاکتورهای اصلی در سئو سایت است که بیشترین اثر را بر روی روند مربوط با بهینه سازی سایت دارد. به همین دلیل هنگامی که محتوایی در یک سایت قرار می‌دهید باید نکات طلایی که مدنظر گوگل است را در نظر بگیرید، تا گوگل بتواند آن را به عنوان یک محتوای سئو شده شناخته و رتبه وب سایت شما را بالاتر ببرد. حتما می‌دانید که گوگل بر اساس تعداد محتوا، متن محتوا و درون مایه آن وب سایت شما را به عنوان سایت قوی شناسایی کرده و رتبه آن را تعیین می کند. اگر می‌خواهید رتبه خوبی نسبت به رقبای خود در گوگل به دست آورید، مراقب محتواهایی که در سایت بارگزاری می‌کنید باشید. اینکه یک محتوای خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد از نظر افراد عادی کمی پیچیده به نظر می‌رسد اما ما در این بخش آن را به صورت مختصر بیان خواهیم کرد.

 

تولید محتوا بر گوگل یا کابر تاثیر دارد؟

ویژگی‌های محتوای خوب و کاربرپسند

یک محتوای خوب بر اساس نظر گوگل، باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان آن را به عنوان یک محتوای صحیح و بدون اشکال شناسایی نمود. اولین و مهم‌ترین آن، ارتباط معنایی محتوا با کاربری سایت است. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما در مورد گوشی موبایل است، بهتر است بروزترین اطلاعات را در مورد انواع گوشی‌های موبایل بر روی آن قرار دهید. محتواهای شما باید باکیفیت باشند و بر طبق درک مخاطب تولید شود. بررسی نمودن کلمه‌های کلیدی می‌تواند شما را در این مسیر یاری دهد. محتواهای طولانی که بیش از هزار کلمه هستند معمولا جایگاه بهتری را از نظر گوگل به دست خواهند آورد. همچنین محتواهای کوتاه نیز می‌تواند به مخاطب کمک زیادی بکند.
برای تولید محتوا باید در نظر داشته باشید که محتوا آموزنده باشد، الهام بخش، سرگرم کننده و همچنین جذاب، پخته و قابل استناد،صادقانه و شفاف باشد. چنین محتوایی می‌تواند رتبه خوبی را در گوگل به دست آورد. به کلمات کلیدی در حین تولید محتوا دقت داشته باشید، چگالی کلمه کلیدی در متن باید به صورتی باشد، که منجر به امتیاز منفی نشود، استفاده زیاد از یک کلمه کلیدی می‌تواند باعث دریافت یک پنالتی برای سایت شما شود.

تولید محتوا برای گوگل یا کاربر؟؟؟

شاید این سوال بسیاری از افراد باشد که محتوا در واقع برای کاربر نوشته می‌شود یا برای گوگل و اینکه در حین نگارش محتوا به کدام یک باید اهمیت بیشتری داد. همانطور که مطالعه نمودید، تولید محتوا باید برای کاربر و گوگل موثر باشد، در واقع گوگل طوری محتواها را مورد بررسی قرار می‌دهد که از نگاه کاربر نیز موثر واقع شود. به طور کلی شما محتوا را نه تنها برای گوگل، برای برای کاربر نیز می‌نویسید و در آن باید خواسته‌ها و نیازهای مشتریان و مخاطبان نیز برطرف شود. همین امر موجب شده است تا گوگل قوانین خاصی را برای تولید محتوای وب سایت‌ها طراحی نماید. متخصصین سئو و تولید محتوا می‌دانند که چه محتوایی را نگارش کنند تا از نظر کاربر و گوگل موثر واقع شود و نه تنها نیازهای مشتری را رفع کرده بلکه باعث بالاتر رفتن رتبه وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل شود.

رضایت گوگل در گروی رضایت کاربر است پس حواستان همیشه به کاربر باشد.

 

تولید محتوا برای گوگل یا کاربر؟ کدام یک در سئو تاثیرگذار تر است؟


تأثیر تعامل کاربران بر رتبه‌ بندی سایت در گوگل

یکی از عوامل مهم و کلیدی در بهبود رتبه ‌بندی سایت ‌ها در نتایج جستجوی گوگل، میزان تعامل کاربران با محتوای سایت است. این تعامل می ‌تواند به شکل ‌های مختلفی مانند مدت زمان ماندن کاربر در صفحه، نرخ پرش (Bounce Rate)، تعداد صفحات بازدید شده در هر نشست و تعامل با عناصر مختلف صفحه (مانند کلیک بر روی لینک‌ ها و دکمه ‌ها) باشد.

اهمیت نرخ پرش (Bounce Rate) و مدت زمان ماندگاری

نرخ پرش پایین نشان ‌دهنده این است که کاربران به محتوای سایت شما علاقه‌ مندند و مدت زمان بیشتری را صرف مطالعه آن می ‌کنند. این موضوع به گوگل سیگنال می ‌دهد که محتوای شما با کیفیت و مرتبط است. از سوی دیگر، مدت زمان ماندگاری کاربر در صفحه نیز نشانگر این است که کاربران محتوای شما را مفید و جذاب می ‌دانند.

تعامل با محتوای چند رسانه‌ای

استفاده از محتوای چند رسانه‌ای مانند ویدئوها، تصاویر و اینفوگرافیک ‌ها می‌ تواند تعامل کاربران را افزایش دهد. کاربران معمولاً زمان بیشتری را صرف مشاهده ویدئوها و تصاویر می ‌کنند که این موضوع می‌ تواند به بهبود رتبه ‌بندی سایت شما کمک زیادی کند.
در نهایت باید در نظر داشته باشید، تولید محتوای با کیفیت و کاربرپسند تنها یک جنبه از سئو و بهینه‌ سازی سایت است. توجه به نحوه تعامل کاربران با محتوای شما و ایجاد تجربه کاربری (UX) بهتر می ‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود رتبه ‌بندی سایت در گوگل داشته باشد. به همین دلیل، همواره باید سعی کنید تا با تحلیل رفتار کاربران و بهبود مداوم محتوای خود، تعامل آن‌ ها را افزایش دهید و در نتیجه، رتبه سایت خود را ارتقاء بخشید.
 

سخن آخر

سئو یکی از مهم‌ترین عوامل در افزایش بازدید وب سایت هر فردی است. در استراتژی‌های سئو نیز تولید محتوا یک فاکتور بسیار مهم برای موفقیت می‌باشد. دیجی تک با ارائه بهترین محتواها برای انواع سایت‌های مختلف می‌تواند شما را در داشتن یک وب سایت قوی یاری کند. همانطور که در این مطلب مطالعه نمودید، نگارش محتوا قواعد خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که قوانین نگارش محتوا بسیار بیشتر از چیزی است که شما در این متن مطالعه نمودید، به همین دلیل نحوه نگارش محتوای سایت دارای اهمیت بسیار زیادی است. با عدم آگاهی در مورد قوانین گوگل می‌توانید منجر به از دست رفتن سایت خود شوید. شرکت معتبر طراحی سایت دیجی تک با دارا بودن تیم تولید محتوای حرفه‌ای می‌تواند محتواهای بسیار باکیفیتی تولید کند و باعث شود رتبه بهتری در موتور جستجوی گوگل کسب کنید و  به طبع آمار بازدید سایت و مشتریان خود را بالا ببرید. برای ثبت سفارش کافیست اینجا را کلیک کنید یا با دفتر پشتیبانی شرکت دیجی تک تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در همه حال شما را یاری خواهد کرد.

کلمات کلیدی : تولید محتوای سئو شده

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای