پنج کار ممنوعه در لینک سازی خارجی

پنج کار ممنوعه در لینک سازی خارجی

شنبه 12 اسفند 1402


یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های سئو لینک سازی است که اهمیت زیادی دارد و باید با دقت زیادی انجام شود. اشتباه در لینک سازی می تواند باعث جریمه شدن و یا پنالتی شدن سایت از سمت گوگل شود. لینک سازی خارجی یا همان بک لینک یک روش بسیار قدرتمند برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو محسوب می شود. فلسفه گوکل در زمینه لینک سازی به این صورت است که هر چه محتوا لینک های بیشتری بگیرد اهمیت بیشتری دارد. در سئو باید لینک سازی به گونه ای انجام شود که طبیعی و عادی بوده و گوگل یا هر موتور جستجوی  دیگری لینک سازی ما را مصنوعی تشخیص ندهند. به همین منظور در این مقاله از سایت دیجی تک قصد داریم شما را با برخی نکات لینک سازی خارجی آشنا کنیم.

5 اشتباه در لینک سازی خارجی

با لینک سازی اشتباه روند نتیجه گیری از سایت می تواند خیلی کند پیش برود و در واقع ممکن است که به نتیجه دلخواهی که مد نظرتان است نرسید. و اگر این روند لینک سازی اشتباه را در طولانی مدت تکرار کنید ممکن است که سایت شما از سمت گوگل جریمه و یا پنالتی شود. بنابراین برای گرفتن نتیجه دلخواه و انجام لینک سازی اصولی باید به برخی از نکات دقت داشته باشید. در ادامه به 5 مورد از اشتباهاتی که در لینک سازی  تاثیرگذار هستند اشاره می کنیم.

کارهای ممنوعه در لینک سازی خارجی

1.    غیرعادی بودن تعداد لینک ها

اولین اشتباه به تعداد لینک ها مربوط می شود. برای شروع لینک سازی باید به دو نکته دقت داشته باشید اول اینکه سایت شما تا کنون چند لینک داشته و دوم اینکه حال که قصد لینک سازی دارید می خواهید چند لینک بسازید. دقت داشته باشید که چنانچه از شش ماه گذشته تا کنون 20 لینک ساخته اید و قصد دارید که از الان روزی 5 لینک ثبت کنید قطعا گوگل این روند را غیر عادی تشخیص می دهد. این مطلب را به عنوان سئو کلاه خاکستری می شناسند و باید برای این کار سعی کنیم که گوگل متوجه نشود که خود ما لینک سازی را انجام می دهیم.
بنابراین برای این کار باید در ابتدا لینک سازی کاملا طبیعی انجام گیرد یعنی باید هر زمانی که وقت شد و به یاد داشتید این کار را لینک سازی را انجام دهید و نیاز به برنامه مشخصی نیست. اما می توانید روی تقویم برخی از روزها را برای ایجاد لینک مشخص کنید و پیشنهاد می شود که این کار را با یک الگوی نامنظم انجام دهید. مثلا برای روز اول هفته دو لینک، روز دوم یک لینک، روزهای سوم تا پنجم هیچی و روز ششم و هفتم هر کدام دو لینک دیگر ایجاد کنید. و دقت داشته باشید که لینک های طبیعی در طول زمان ساخته می شوند بنابراین عجله نداشته باشید. همچنین به زمان شروع فعالیت و تعداد لینک هایی که تا الان داشتید نیز دقت کنید و خیلی فراتر از آن لینک سازی نکنید.

2.    نامتناسب بودن تعداد لینک ها و تعداد محتوا

یکی دیگر از نکات لینک سازی خارجی که باعث ایجاد مشکل می شود دقت نکردن به تعداد محتوا و صفحات سایت است. همانطور که گفتیم باید در لینک سازی خارجی طوری رفتار شود که گوگل متوجه نشود لینک را خودمان ایجاد کرده ایم. برای این کار باید محتوای زیادی تولید و منتشر شود و حجم کاری زیاد باشد. باید به این نکته دقت داشته باشید که برای چه سایتی و با چه تعداد صفحه و محتوا لینک سازی می کنید. اگر سایتی تازه کار است و تعداد مطالب و محتوای آن کم است نباید لینک زیادی برای آن انجام شود. همانطور که در بخش قبل گفتیم باید این کار مرحله به مرحله و به آرامی انجام شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که محتوا از تعداد لینک ها اهمیت بیشتری دارد و کیفیت محتوا می تواند برای سایت اعتبار بیشتری داشته باشد بنابراین سعی کنید که لینک سازی را در کنار برنامه تولید محتوا پیش ببرید.

3.    تنوع نداشتن در لینک سازی

از دیگر نکات لینک سازی خارجی که باعث می شود لینک سازی غیر عادی و مصنوعی جلوه کند توجه نکردن به تنوع لینک ها است. برای اینکه لینک سازی شما طبیعی جلوه کند باید تمرکز خود را از روی لینک های فالو برداشته و بر روی لینک های نوفالو نیز کار کنید و همواره به دنبال لینک های فالو نباشید. شما می توانید برای عادی سازی و طبیعی شدن لینک سازی خارجی در سایت هایی که اسپم اسکور بالایی دارند نیز لینک سازی کنید. لینک سازی متنوع، فالو و نوفالو بودن و گرفتن لینک از سایت های متفاوت با دامین آتوریتی مختلف می تواند به طبیعی بودن لینک سازی شما کمک کند.

4.    تمرکز بر روی یک انکر تکست خاص

برای طبیعی بودن لینک سازی خارجی به هیچ وجه نباید روی یک کلیمه کلیدی خاص کار کنید. با وجود اینکه هدف اصلی لینک سازی تمرکز روی یک کلمه کلیدی است اما پیشنهاد می شود که فقط بر روی یک کلمه و انکر تکست خاص کار نکنید. از آنجا که اهمیت روی صفحه ای از سایت است که می خواهید روی آن کار کنید بنابراین بهتر است روی کلمات مختلف آن صفحه لینک سازی انجام دهید. باز هم این نکته قابل ذکر است که سایت باید به مرور و گام به گام اعتبار کسب کند بنابراین عجله نداشته باشید.

5.    فراموش کردن لینک منبع

سایت های بزرگی مانند ویکی پدیا و سایت های خبری بزرگ که لینک های زیادی دارند همیشه به عنوان منبع استفاده می شوند. پیشنهاد می شود که شما در روند تولیدی سایت سعی کنید به یک سایت مرجع تبدیل شوید. چانچه شما در سایتتان محتوای خوب منتشر کنید به مرور زمان می توانید به یک سایت منبع تبدیل شده و سایر سایت ها مطالب شما را انتخاب کرده و به آن لینک بدهند. شما اگر قصد دارید که به صورت طبیعی لینک سازی انجام دهید باید بخش قابل توجهی از لینک های خود را به لینک منبع اختصاص دهید.

کارهای ممنوعه در لینک سازی خارجی سایت

جمع بندی

لینک سازی یک فرایند کامل و جامع است که نیاز به مهارت و درک بالا دارد. استفاده از تکنیک های لینک سازی می تواند بازدهی بالایی داشته باشد. در این مطلب از سایت دیجی تک به معرفی برخی اشتباهات رایج و بیان نکات لینک سازی خارجی پرداختیم تا با رعایت این مطالب بتوانید سایت قوی تر با بازدهی بیشتری داشته باشید. اگر می خواهید به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید باید تجربه بیشتری را کسب نمایید. شما می توانید برای طراحی یک سایت قوی و همچنین بهینه سازی و سئو سایت خود از خدمات شرکتی مهندسی دیجی تک بهره مند شوید.
 

کلمات کلیدی : نکات لینک سازی خارجی

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای