فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی  

فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی  

یکشنبه 21 آذر 1400


امروزه با پیشرفت تکنولوژی فروشگاه‌های آنلاین زیادی راه‌اندازی شده‌اند و به راحتی می‌توانید از این سایت‌های فروشگاهی معتبر اقدام به خرید کنید. درآمد نجومی صاحبان برخی از سایت های فروشگاهی نام آشنا باعث شده تا امروزه افراد زیادی به این فکر کنند که آنها هم برای خود یک وب سایت فروشگاهی طراحی کرده و کسب درآمد کنند. افراد بسیاری وجود دارند که در زمینه طراحی سایت فروشگاهی به شما کمک می‌کنند. این قضیه بر کسی پوشیده نیست که در دنیای اینترنت می‌توان چه منبع درآمد عظیمی داشت به شرط آن‌که استانداردهای لازم را در نظر بگیرید. در این مطلب از وب سایت دیجی تک می خواهیم به مهمترین فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی یا به عبارتی دیگر به ویژگی های سایت فروشگاهی خوب بپردازیم. با ما همراه باشید.
 

چک لیست ویژگی های سایت فروشگاهی خوب

 

در داشتن یک سایت فروشگاهی خوب عوامل بسیاری دخیل هستند که توجه به آن‌ها اهمیت فراوانی دارد. در ادامه به بیان این فاکتورها می‌پردازیم:


•    استفاده از نام دامنه مناسب


این نکته را فراموش نکنید که انتخاب یک نام دامنه مناسب تا چه اندازه می‌تواند در موفقیت وب سایت فروشگاهی شما تاثیر داشته باشد. این نام فروشگاه شما است که در ذهن مشتری باقی می‌ماند، به همین دلیل سعی کنید نامی که انتخاب می‌کنید مربوط به حوزه فعالیت و کسب و کار شما باشد. استفاده از نام‌های کوتاه، پرمعنا و ساده به زیبایی و اعتبار سایت فروشگاهی شما می‌افزاید، البته نام‌های مخفف به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌گردد.
حتی نام انتخابی نباید سخت و پیچیده باشد. نوشتن آن باید برای مشتری بسیار راحت و آسان باشد که در موقع نیاز بتواند وب سایت فروشگاهی شما را پیدا کند. همچنین در انتخاب نام خلاقیت داشته باشید تا شانس موفقیت شما در فضای اینترنت افزایش یابد.

 

فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی خوب


•    اعتبار نماد الکترونیکی برای جلب رضایت مشتری


در حال حاضر ممکن است هنوز افرادی باشند که به خرید اینترنتی اعتماد نداشته باشند، لذا شما برای موفقیت خود هنگام طراحی سایت فروشگاهی باید سعی کنید، اعتماد مشتریان را جلب کنید. بهترین کار استفاده از نماد الکترونیکی است زیرا شما با این کار یک مجوز قانونی برای فعالیت خود مشخص می‌کنید و مشتری با خیال راحت می‌تواند خرید خود را از سایت فروشگاهی شما انجام دهد.
در این‌جا لازم می‌دانیم شرایط اخذ نماد الکترونیک را بیان کنیم: برای دریافت این نماد باید در وب سایت فروشگاهی خود محصولاتی را ارائه کنید تا کاربر بتواند با انتخاب آن‌ها، سبد خرید خود را تکمیل کند.


•    تمام جزئیات محصول را بررسی کنید


یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت وب سایت فروشگاهی شما بررسی تمام جزئیات محصولات است، مشتری شما به صورت غیر حضوری خرید می‌کند و این حق طبیعی او است که همه چیز را در رابطه با محصول بداند، همچنین در مورد استفاده، نحوه نگهداری اطلاعات لازم را کسب کند. از این طریق مشتری شما متوجه می‌شود که به زمان و انتخاب او احترام می‌گذارید و باعث جلب اعتماد در تصمیم‌گیری آگاهانه او می‌شود.

 

•    قیمت مناسب 


اگر قیمت محصولات خود را مناسب انتخاب نکنید، نباید توقع داشته باشید مشتری خود را حفظ کنید. یکی از دلایل عمده خرید مردم از سایت‌های فروشگاهی، قیمت پایین این محصولات نسبت به بازار است. سعی کنید از اجناس با کیفیت بالا و ارزان استفاده کنید.


•    پشتیبانی یعنی تضمین خرید اینترنتی


یکی دیگر از مهمترین ویژگی های سایت فروشگاهی خوب پشتیبانی قوی است. با در نظر گرفتن بخشی از سایت خود به عنوان پشتیبانی، به مشتری ثابت می‌کنید که همیشه در دسترس هستید و او را تنها نمی‌گذارید. اگر مشتری در مورد کیفیت، ثبت سفارش، دیر رسیدن محصول یا نرسیدن آن سوالی داشته باشد می‌تواند از طریق بخش پشتیبانی با شما ارتباط برقرار کند.


•    ایمیل مارکتینگ


داشتن قابلیت ایمیل مارکتینگ در سایت فروشگاهی یک راه بازاریابی بسیار به صرفه است. توصیه ما به شما این است که در هنگام دریافت اطلاعات مشتری از او ایمیل هم طلب کنید تا بتوانید تبلیغات پربازده برای وب سایت فروشگاهی خود داشته باشید.


 
•    از قابلیت واکنش‌گرا بودن غافل نشوید


امروزه مردم از گوشی تلفن همراه بیشتر استفاده می‌کنند، به همین دلیل می‌توانید با ساخت اپلیکیشن وب سایت فروشگاهی خود را برای جذب مشتری یک قدم به جلو ببرید.

 

عوامل موفقیت سایت فروشگاهی خوب

 

•    برای معرفی محصول خود از تصاویر جذاب استفاده کنید


یکی دیگر از ویژگی های سایت فروشگاهی خوب استفاده از تصاویر باکیفیت محصولات علاوه بر زیبایی طراحی سایت ، برای جذب مشتری و اعتبار سایت نیز اهمیت زیادی دارد. در این خصوص لازم نیست تجهیزات گران قیمتی را تهیه کنید فقط کافی است تصاویر محصولات را با ترفندهای فریبنده بر روی وب سایت فروشگاه خود قرار دهید.


•    تنوع در امکانات و قابلیت‌ها


استفاده از امکانات متنوع یکی از فاکتورهای اصلی برای موفقیت بیشتر وب سایت فروشگاهی محسوب می‌شود، مانند سیستم پرداخت آنلاین و دسته‌بندی مختلف محصولات، شما با این کار علاوه بر زیبایی فضای وب سایت خود، میزان بازدید آن را نیز افزایش می‌دهید.


•    توجه به سئو به خصوص تولید محتوای محصول


سئو سایت برای موفقیت وب سایت فروشگاهی شما لازم است. بهترین کار این است که به تولید محتوا و کلمات کلیدی و کیفیت محتوایی که ارائه می دهید، دقت کنید. سئو سایت باعث بالا رفتن رتبه وب سایت شما در نتایج گوگل شده و مشتریان بیشتری وارد وب سایت فروشگاهی شما می‌شوند.


•    دعوت مشتریان به شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد می‌کنیم از شبکه‌های اجتماعی در این زمینه استفاده کنید. قرار دادن آیدی خود در وب سایت فروشگاه خود از مشتریان درخواست کنید به پیج یا کانال شما سری بزنند. زیرا امروزه بسیاری از افراد بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس‌آپ می‌گذرانند.


•    پرداخت در محل 


یکی از قابلیت‌های مهم، امکان پرداخت وجه در محل است. با توجه کردن به این موضوع محبوبیت بالایی در میان مشتریان پیدا می‌کنید. برخی از مشتریان ممکن است با دیدن گزینه پرداخت در محل ترغیب شوند از وب سایت شما خرید کنند.


•    صفحات را جذاب و ساده طراحی کنید


اگر از تبلیغات اضافی در صفحات وب سایت خود جلوگیری نکنید، باعث دل‌زدگی و کلافه‌گی مشتری شده و مجدد از وب سایت شما بازدید نخواهد کرد.


•    بازاریابی در بخش نظرات


یکی از بخش‌های فعال در وب سایت فروشگاهی، بخش نظرات است. زیرا هرچقدر شما از محصولات خود تعریف و تبلیغ کنید به اندازه نظرات مشتریانی که از محصول استفاده کرده‌اند، مفید نیست. سعی کنید بخش نظرات را یک بخش مهم در نظر بگیرید و با وجود آن می‌توانید خریداران را بیشتر در سایت خود نگه دارید.

•    نوع فونت و سایز آن


یکی از مسائل بسیار مهم برای جذب مشتری و در واقع یکی از مهمترین ویژگی های سایت فروشگاهی خوب، انتخاب اندازه و نوع فونت است. هر محتوایی دارای فونت و سایز مناسب به خود است، به همین دلیل سعی کنید به اندازه فونت‌های وب سایت فروشگاهی خود دقت کنید.

 

چک لیست ویژگی های سایت فروشگاهی خوب
 
جمع بندی درباره ویژگی های سایت فروشگاهی خوب


در این مطلب سعی کردیم در قالب معرفی فاکتورهای موفقیت سایت فروشگاهی به ویژگی های سایت فروشگاهی خوب بپردازیم. اگر شما قصد دارید تا در عرصه فروش آنلاین و مدیریت فروشگاه اینترنتی خود موفق باشید بهتر است طراحی سایت فروشگاهی خود را به یک شرکت معتبر بسپارید. دیجی تک یک شرکت مهندسی ارائه دهنده خدمات تحت وب است که می تواند با طراحی سایت asp.net تمام ویژگی هایی که از یک سایت فروشگاهی خوب انتطار می رود را برای شما پیاده نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 

کلمات کلیدی : سئو سایت فروشگاهی  

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای