عوامل موثر در هزینه سایت چند زبانه

عوامل موثر در هزینه سایت چند زبانه

شنبه 23 اردیبهشت 1402


اگر شما هم به فکر گسترش کسب و کار خود در بازارهای جهانی هستید اولین و بهترین گزینه، طراحی وب‌سایت چند زبانه می‌باشد. علاوه بر این وب‌سایت‌ چند زبانه در برخی از کشورها که دارای چندین زبان و گویش غیر رسمی هستند نیز کاربرد دارد. طراحی سایت چند زبانه در پیشرفت کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و توسط آن می توان کار خود را گسترش داد. طراحی سایت چند زبانه بیشتر در جاهایی که به چند زبان تسلط دارند کارایی دارد.طراحی سایت چند زبانه (multi language web design) به وب‌سایتی اطلاق می‌شود که به‌صورت همزمان توانایی پشتیبانی از چندین زبان را داشته باشد. یک وب‌سایت چند زبانه این امکان را به مدیران می‌دهد تا همزمان محتوا و لندینگ پیج‌هایی با چند زبان در اختیار داشته باشند. یک وب‌سایت دو زبانه امکان طراحی سایت بین‌المللی را به وجود می‌آورد. با رشد کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، می‌توان خدماتی را از داخل به خارج از کشور ارائه داد. به همین دلیل با طراحی وب‌سایت چند زبانه می‌توان دامنه کاربران و مشتریان یک کسب و کار را به راحتی گسترش داد. همانطور که می‌دانید در مبحث طراحی سایت، قیمت سایت چند زبانه قطعا بیشتر از سایت‌هایی با یک زبان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوامل موثر در هزینه سایت چند زبانه تا انتهای این مطلب از سایت دیجی تک همراه ما باشید.

از وب‌سایت چند زبانه در چه مواردی استفاده می شود؟  

تمام کسب و کارها نیاز به سایت چند زبانه ندارد. برای وب‍‌سایت چند زبانه باید به نوع فعالیت و محدوده حضور کاربران و مشتریان توجه داشته باشیم.
•    شرکت‌هایی که فعالیت گسترده‌ای دارند و محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر می‌کنند به دنبال طراحی وب‌سایت بین المللی هستند.
•    سایت‌های گردشگری برای جذب توریست‌ها از سایر کشورها، به طراحی سایت چند زبانه (عموما فارسی/ انگلیسی/ عربی) می‌پردازند.
•    وب‌سایت‌هایی که مخاطبان غیر فارسی زبان دارند. به عنوان مثال بسیاری از پزشکانی که از کشورهای عرب زبان مریض پذیرش می‌کنند به طراحی وب‌سایت دو زبانه می‌پردازند.
•    کسب و کارهای دیجیتال با طراحی وب‌سایت انگلیسی می‌توانند محصولات خود را به مشتریان خارجی نیز عرضه کنند.
اهمیت وب‌سایت چند زبانه از آن جهت است که به کاربران امکان انتخاب زبانی را می‌دهد که از آن درک بهتری دارند و این موضوع، افزایش بازدید و تعامل کاربران با کسب و کار شما را به همراه خواهد داشت.


عوامل موثر در هزینه سایت چند زبانه

عوامل موثر بر هزینه‌های طراحی وب‌سایت 

در این بخش قصدداریم عواملی که در هزینه طراحی وب‌سایت تاثیر بسزایی دارند را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید در سفارش طراحی خود این عوامل را مدنظر قرار دهید.

استاتیک یا داینامیک بودن سایت  

به طور کلی وب‌سایت‌ها به دو شکل استاتیک(ایستا) و یا داینامیک(پویا) طراحی می‌شوند. وب‌سایت‌های
استاتیک به صورت تک صفحه‌ای می‌باشند و به سایت‌های نمایشگاهی نیز معروف هستند. این سایت‌ها
معمولا به وسیله کدهای HTML و CSS نوشته می‌شوند و دیگر پنلی به منظور ویرایش محتوا به صورت آنلاین در آن‌ها وجود ندارد. البته این به این معنا نیست که نمی‌‌توان وب‌سایت استاتیک را به روزرسانی کرد و یا در محتوای آن تغییرات ایجاد کرد، اما برای این کار نیاز است آگاهی کافی از برنامه نویسی و خصوصا زبان HTML داشته باشید. هزینه‌های راه اندازی سایت‌های داینامیک شاید در ابتدا بیشتر از سایت‌های استاتیک باشد، اما در ادامه کاملا برعکس است؛ چرا که تغییرات کوچک در وب‌سایت استاتیک نیز با هزینه همراه است.
وب‌سایت کدنویسی شده یا CMS
بطور کلی دو روش عمده برای راه اندازی سایت وجود دارد. کد نویسی و استفاده از CMS ها. در روش کد نویسی به این دلیل که کدها به صورت اختصاصی نوشته می‌شوند و اکثر افراد می‌توانند تغییرات خاص خود را بر روی آن
اعمال کنند، زمان مصرفی برای طراحی بیشتر است و بسیار هزینه بر نیز می باشند. در مقابل طراحی سایت با CMSمانند وردپرس در بازه زمانی بسیار کوتاهی انجام می شوند و هزینه بسیار کمتری دارند.

استفاده از المان‌های گرافیکی در سایت 

شاید این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که تمام اصول طراحی را رعایت کرده باشید اما نتیجه کار شما بسیار متفاوت به نظر برسد. دلیل عمده این اتفاق تفاوت‌هایی است که در المان‌های گرافیکی وجود دارد. در حقیقت بسیاری از این سایت‌ها از عناصر گرافیکی فراوانی استفاده می‌کنند تا به زیبایی وب‌سایت خود بیافزایند. درست است که این عناصر باعث زیبایی سایت می‌شوند و به کاربران کمک می کنند تا ارتباط بهتری با وب‌سایت شما برقرار کنند، اما هزینه‌های زیادی نیز به بار خواهند آورد.

چند زبانه بودن وب‌سایت 

بسیاری از وب‌سایت‌ها از دو یا چند زبان ویژه به صورت همزمان پشتیبانی می‌کنند و با کلیک بر روی زبان مورد نظر، کلیه اطلاعات سایت به زبان مورد نظر تغییر پیدا می کند. از این کار بیشتر در سایت‌های آموزشی و خبری استفاده می شود. این نوع از طراحی به زمان بیشتری نیاز دارد و همچنین در بحث سئو نیز نیازمند دقت بسیار بالایی است، به همین دلیل در مبحث قیمت، باید این نکته توجه داشت که قیمت طراحی سایت چند زبانه بیشتر از سایت یک زبانه می‌باشد.

هزینه‌های مربوط به سئو سایت و بهینه سازی

با طراحی وب‌سایت به هر شکلی کار شما تمام نمی‌شود و به نوعی نقطه شروعی کسب و کار شما
تلقی می شود. برای این که هزینه‌های طراحی سایت به شما برگردد و بتوانید در کار و تجارت اینترنتی خود به موفقیت چشم گیر برسید باید حتما وب‌سایت خود را بر اساس الگوریتم های روز گوگل بهینه سازی کنید که به اصطلاح به این عمل سئو گفته می شود. از آن‌جایی که سئو، کاری تخصصی می‌باشد بهتر است این کار را به تیمی متخصص در امور سئو سایت بسپارید تا بتوانید در مدت زمانی کوتاه در جایگاه مناسبی در حوزه کسب و کار خود قرار بگیرید.


هزینه‌های مربوط به سئو سایت و بهینه سازی

هزینه طراحی سایت چند زبانه 

برآورد قیمت سایت چند زبانه یک موضوع کاملا تقریبی می‌باشد و مثل تعرفه یک کالا، قیمت دقیقی برای این نوع از خدمات وجود ندارد. بطور‌کلی هر چه میزان کیفیت طراحی سایت asp.net  بالاتر باشد، باید انتظار افزایش هزینه طراحی را نیز داشت. به خاطر داشته باشید ساخت وب‌سایت دو زبانه درست مثل سرمایه گذاری در یک مسیر هموار و بسیار سودآور است. البته امکانات سایت چند زبانه متنوع تر از چیزی است که بتوان به صورت موردی به آن اشاره کرد. در این زمینه، سلیقه مشتریان جایگاه خاصی دارد. به همین دلیل تعرفه طراحی وب‌سایت چند زبانه کاملا متناسب با کیفیت وب‌سایت و نوع خدمات ارائه شده در آن مشخص خواهد شد. 

سخن پایانی 

در برآورد هزینه‌های طراحی سایت باید توجه بسیار ویژه‌ای به مراحل مختلف طراحی سایت شود. چنانچه سایت مورد نظر به صورت چند‌زبانه، قالب اختصاصی، داینامیک و... طراحی شود، هزینه طراحی سایت افزایش می‌یابد. اگر به اهمیت طراحی سایت‌های چند زبانه توجه کنید، متوجه خواهید شد که یک وب‌سایت حرفه‌ای چند زبانه، تا چه حدی می‌تواند در رشد کسب و کار شما در آن‌سوی مرزها موثر باشد. در طراحی یک سایت چند زبانه بهتر است به سراغ زبان‌هایی برویم که درصد بیشتری از مشتریان ما را در بر می‌گیرند. 
معمولاً در ایران، زبان فارسی و انگلیسی به عنوان دو زبان اصلی در طراحی وب‌سایت‌های دو زبانه در نظر گرفته می‌شوند. البته با توجه به تبادلات تجاری و گردشگری کشور ایران با کشورهای عرب زبان بسیاری از سایت‌ها زبان عربی و ترکی را نیز به سایت خود اضافه کرده‌اند. برای طراحی سایت چند زبانه بهتر است به سراغ شرکت‌های متخصص برویم و  از کمک مشاوران حرفه‌ای استفاده کنیم. شرکت دیجی تک، به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های فعال در حوزه طراحی سایت، در زمینه طراحی وب‌سایت‌های چند زبانه متخصص است. به خاطر داشته باشید برای اطلاع از قیمت‌سایت چند زبانه در راستای گسترش کسب و کار خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی : قیمت سایت چند زبانه

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای