چند دلیل که ثابت می کند برای طراحی سایت از سایت ساز استفاده نکنیم

چند دلیل که ثابت می کند برای طراحی سایت از سایت ساز استفاده نکنیم

شنبه 1 اردیبهشت 1403


اگر شما به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اید یا به تازگی تصمیم گرفته اید که سایتی اینترنتی برای خودتان داشته باشید، ممکن است برای استفاده از سایت سازها وسوسه شده باشید. بسیاری از شرکت های خدماتی را به صورت رایگان یا با پرداخت حق اشتراک ناچیز در اختیار شما قرار می دهند.
اما ما در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجی تک می خواهیم با ارائه چند دلیل محکم به شما ثابت کنیم که نباید برای طراحی سایت از سایت سازها استفاده کنید. این سایت ها علاوه بر امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهند، محدودیت هایی هم دارند، با ما همراه باشید.

سایت شما قابلیت توسعه ندارد

توجه داشته باشید که باید وب سایتی را طراحی و از آن استفاده کنید که وجهه شما را نزد مشتری بالاتر ببرد، به همین دلیل باید هر چند وقت یکبار آن را توسعه دهید. در صورتی که اگر از خدمات سایت سازها استفاده کنید، این امکانات به شما تعلق نمی گیرد. 
اگر سایت شما دارای طراحی مناسبی نباشد، مشتری با مشاهده آن اعتمادش به شما را از دست می دهد پس به سادگی از این موضوع نگذرید. شما باید با استفاده از ماژول های مختلف قالب سایت و امکانات آن را تغییر داده و با استفاده از آن بازدهی سایت خود را افزایش دهید. این امکانات در سایت هایی که با استفاده از سایت سازها ساخته می شوند، وجود ندارد.

 

دلایل استفاده نکردن از سایت ساز برای طراحی سایت

 

باید حق اشتراک پرداخت کنید

اگر به تازگی کسب و کار آنلاین خود را آغاز کرده اید باید حساب هزینه ها را داشته باشید. اگر خدماتی که از سایت سازها دریافت می کنید به صورت رایگان باشد باید تبلیغات زیادی را به صورت رایگان در صفحه اینترنتی خود منتشر کنید و این موضوع گاهی برای مخاطبان آزاردهنده است.
اگر هم با پرداخت حق اشتراک ماهانه سایت شما توسط سایت سازها طراحی شده باشد مسلماً هزینه آن را در نظر بگیرید. شما این هزینه را بابت میزبانی سایت و بازدهی آن پرداخت می کنید. این هزینه ها برای ارائه خدمات ثابت از شما گرفته می شود و در صورتی که بخواهید سایت خود را ارتقا دهید باید هزینه بیشتری برای تغییر پلن پرداخت کنید.
ما معتقدیم استفاده از خدمات سایت سازها در درازمدت به نفع مشتری نخواهد بود. برای آن که بتوانید از هزینه ای که می پردازید نهایت استفاده را بکنید، بهتر است از خدمات آژانس های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. بازدهی خدمات این آژانس ها به مراتب بالاتر از سایت سازها است.

خود را درگیر گلوگاه می کنید

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در علوم کامپیوتر با آن روبرو می شوید، گلوگاه  (Bottleneck)است. اگر در سیستم شما نقطه ای وجود داشته باشد که در صورت رسیدن به آن تمام کارکرد سیستم دچار نقص و اختلال شود، به اصطلاح می گویند که درگیر گلوگاه شده اید.
اما این امر چه تأثیری بر روی استفاده از خدمات سایت سازها دارد؟ اگر شما سایت خود را با استفاده از سایت ساز طراحی کنید وبسایت شما تا زمانی در دسترس خواهد بود که سایت اصلی سرپا باشد. در صورتی که در سایت اصلی کوچکترین اختلالی به وجود بیاید، ممکن است سایت شما هم از دست برود و تمام هزینه هایی که برای ساخت و بازدهی آن پرداخت کرده اید نیز بی اثر خواهد شد.

از هاست اشتراکی استفاده می شود

کمترین انتظاری که در هنگام شروع کار از سایت خود دارید این است که قابل اعتماد باشند و درست کار کند. سرعت سایت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شما سایت خود را با استفاده از خدمات سایت ساز ها طراحی کرده باشید همراه با چند سایت دیگر از یک سرور مشترک استفاده می کنید. 
هاست اشتراکی مشکلات مخصوص به خود را دارد. به طور مثال اگر یکی دیگر از سایت هایی که همراه شما از هاست استفاده می کند، حجم بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد سرعت سایت شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
 این هم یکی دیگر از دلایلی است که به شما توصیه می کنیم برای طراحی سایت از سایت سازها استفاده نکنید. با کمی هزینه کردن برای طراحی سایت در آژانس های دیجیتال مارکتینگ می توانید سایتی زیبا و کارآمد با سرعت بسیار بالا داشته باشید.

نمی توانید اطلاعات خود را اکسپورت کنید.

همان طور که به آن اشاره کردیم شما باید اشتراکی را به سایت ساز پرداخت کنید اگر این هزینه افزایش ناگهانی داشته باشد یا قیمت های جدیدی از طرف پلتفرم اعلام شود و شما تمایلی به پرداخت هزینه اضافی نداشته باشید تمام سایت خود را از دست می دهید.
شما برای افزایش بازدهی سایت مطالب زیادی را بر روی آن بارگذاری کرده اید و اگر دیگر تمایلی به استفاده از خدمات سایت ساز نداشته باشید، نمی توانید آن ها را اکسپورت کرده و از سایت مورد نظر خارج کنید. در نتیجه تمام اطلاعات و محتواهای تولید شده را از دست می دهید.
این طور در نظر بگیرید که شما مالک وب سایت خود نیستید و هر زمان که پلتفرم تمایل داشته باشد می تواند اطلاعات شما را از آن خود کند. شما نیز برای طراحی و افزایش بازدهی سایت جدید باید از صفر شروع کنید. با این وجود باز هم از خدمات سایت سازها استفاده می کنید؟

 

برای طراحی سایت از سایت ساز استفاده نشود

 

روی دامنه و هاست کنترلی ندارید

اگر بخواهید در طراحی سایت خود تغییری ایجاد کنید یا از اطلاعات خود بکاپ بگیرید یا حتی از طریق کدنویسی ویرایشی بر روی اطلاعات سایت انجام دهید، دست شما بسته است. سایتی که توسط سایت سازها طراحی می شود این امکانات و قابلیت ها را ندارد.
در قدم بعدی اگر بخواهید زیردامنه ای در سایت خود ایجاد کنید هم نمی توانید. زیرا تمام اختیارات را به سایتی که این خدمات را به شما ارائه داده است، واگذار کرده اید. شما تنها یک ظاهر ساده دارید که با استفاده از چند ماژول می توانید آن را تغییر دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به صورت منصفانه خدمات سایت سازها را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. حالا تصمیم با شماست که باز هم برای طراحی سایت از سایت سازها استفاده کنید یا نه. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجی تک با دریافت هزینه ای مقرون به صرفه، خدمات طراحی و ارتقا سایت را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهیم.
 

کلمات کلیدی : طراحی سایت با سایت ساز

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای