اقدامات اولیه طراحی سایت

اقدامات اولیه طراحی سایت

چهارشنبه 8 تیر 1401


 
 

قطع به یقین شما نیز این روزها بسیار شنیده اید که عده ای از فروش انفجاری محصولاتشان در بستر اینترنت سخن می گویند و عده ای دیگر از راز رشد بی نظیر کسب و کارشان پس از طراحی سایت پرده برداری می کنند. اگر این عوامل جرقه ای در ذهنتان زده است تا شما نیز برای کسب و کارتان سایت داشته باشید و برایتان سوال است که برای طراحی سایت باید از کجا شروع کرد و چه کرد با ما در دیجی تک همراه باشید. در این مقاله سعی کرده‌ایم شما را تا حدودی با اقدامات اولیه طراحی سایت آشنا کنیم و آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم.

تحلیل جوانب مختلف طراحی سایت


تحلیل جوانب مختلف طراحی سایت 


شاید برای تان جای سوال باشد که مگر طراحی سایت هم جنبه های مختلف دارد؟ یا جنبه های محتلف طراحی سایت جه ربطی به اقدامات اولیه آن دارد؟
در پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم که بله. طراحی سایت هم جوانب متنوع خاص خود را دارد. اگر می خواهید یک وب سایت قوی داشته باشید لازم است قبل از هر کاری به سوالات زیر پاسخ دهید.
1.    قرار است در چه وسعتی از سایت استفاده شود؟ داخلی ؟ خارجی؟ بین المللی؟  محلی؟
2.    قرار است با چه زبان یا زبان هایی در سایت فعالیت کنید؟ 
3.    مخاطب هدف تان چه افرادی هستند؟
4.    قرار است مراودات و تبادلات مالی نیز با سایت تان انجام دهید؟
5.    می خواهید خدمات ارائه دهید یا محصولات خود را بفروشید؟
6.    فکر کنید ببینید چقدر زیبایی ظاهری سایت برای تان حائز اهمیت است؟
7.    برای امنیت اطلاعات خود در وب سایت تان چقدر می خواهید هزینه کنید؟
8.    قرار است باشگاه مشتریان خود را نیز از طریق سایت مدیریت کنید؟
9.    می خواهید سایت تان را با چند مدیر مدریت کنید؟
10.    می خواهید کاربران سایت تان بتوانند در سایت شما حساب کاربری ایجاد کنند؟
و..
پاسخ به سوالات فوق می تواند پروپزال اولیه سایت شما را فراهم سازد. اگر بخواهیم کمی کلاسیک تر به بیان جنبه های مختلف طراحی سایت بپردازیم می توانیم این جوانب را در سه بعد فنی، هنری و نظری بررسی کنیم.

۱.جنبه فنی: این جنبه از طراحی سایت‌ مربوط به اجرای روش‌های مختلف پیاده‌سازی سایت و تمامی فناوری‌های به کار گرفته شده در آن است؛ تا در نهایت وب سایت مد‌نظر با کارایی عالی و سرعتی قابل قبول پیاده شود و همچنین امنیت کافی را نیز دارا باشد.
۲.جنبه هنری: در رابطه با این قضیه باید گفت که عواملی که در ایجاد جذابیت‌های بصری و زیبایی‌های ظاهری در حین پیاده‌سازی یک سایت ضروری و به طرز شگرفی در جلب توجه کاربران موثر هستند، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. بر همین اساس باید دقت کنید که جهت طراحی سایت خود به شرکت های برنامه نویسی معتبری مراجعه کنید که انتخاب رنگ سازمانی، طراحی لوگو و دیگر خدمات مربوط به ظاهر وب سایت را در فهرست خدمات خود قرار داده باشد.  
۳.جنبه نظری: این جنبه از طراحی سایت نیز به روش‌شناسی طراحی وب سایت می‌پردازد تا در نهایت بهترین روش جهت برقراری ارتباطات تلفنی و همچنین انتقال پیام جهت رفع نیاز‌های کاربران را در سایت قرار دهد.
 

 اقدامات اولیه طراحی سایت و نحوه انجام آنها


ساده ترین اقدامات اولیه طراحی سایت 


در این قسمت به شما یاد‌آوری می‌کنیم که ساده ترین اقدامات اولیه طراحی سایت پس از نگارش و تنظیم پروپزال احتیاجات شما از سایت چه مواردی هستند:
1.    خرید دامنه 
خریدد دامنه اولین گام طراحی سایت است. بهتر است به عنوان صاحب سایت خودتان نسبت به خرید دامنه اقدام فرمایید. خرید دامنه یا همان آدرس اینترنتی سایت توسط شخص شما، کمک می کند تا در ادامه برای تمدید های آتی با مشکل مواجه نشوید. شرکت طراحی سایت می تواند نسبت به خرید دامنه برای شما اقدام نباید اما بهتر است که این کار را خودتان انجام دهید. ضمنا احراز هویت و مدارک شناسایی معتبری برای خرید دامنه نیاز است که یا باید این مدارک را در اختیار شرکت ها قرار دهید و یا شخصا از سایت ایرنیک دامنه خریداری کنید.
2.    انتخاب سرویس میزبانی سایت
اطلاعات شما باید روی یک کارت حافظه مجازی یا سرور نگهداری شود. شرکت های بسیاری هستند که این فضاهای ابری یا حافظه های مجازی را در حجم ها و سرعت های متنوعی ارائه می دهند. برای خرید سرویس میزبانی سایت پیشنهاد می کنیم کار را به شرکت طراح بسپارید و یا حتما با هماهنگی و مشاوره یک کارشناس خرید کنید.
3.    رنگ سازمانی سایت خود را انتخاب کنید. متناسب با آن رنگ سازمانی لوگو طراحی کنید.
4.    تحقیق کنید که چه پلتفرمی برای نیاز شما از سایت مناسب است؟ طراحی سایت اختصاصی و پرداخت هزینه های نسبتا بالای آن؟ طراحی سایت روی قالب های آماده؟ طراحی سایت وردپرسی؟ طراحی سایت asp.net ؟ مهم است که درباره پلتفرم طراحی سایت خود بهترین و درست ترین انتخاب را داشته باشید چرا که این انتخاب در هزینه تمام شده طراحی سایت شما تاثیر بسزایی دارد.

5.    بعد از تهیه موارد فوق و تحقیق و بررسی های لازم درباره پلتفرم طراحی سایت، بهتر است یک شرکت برنامه نویسی معتبر را پیدا کرده و با آن شرکت قرارداد طراحی سایت منعقد کنید.

گام دوم اقدامات اولیه طراحی سایت 


 برای داشتن یک سایت قوی وحرفه ای جهت رسیدن به اهدافی بزرگ باید مراحل خاصی را طی کنید. در ادامه مهم‌ترین این مراحل را با شما در میان می‌گذاریم:

•    پیش از طراحی برنامه بلندمدت سایت خود را تدوین کنید: 
دقت کنید که پس از طراحی سایت و اجرای آن بر روی سرور‌های وب، حتما باید وضعیت توسعه سایت را با نیاز‌سنجی‌ کاربران ارزیابی کنید. پس از این ارزیابی برای سایت خود یک پلن یا استراتژی مدیریت بلند مدت تدوین کنید. لازم به ذکر است که جهت ایجاد این استراتژی می‌توانید از ارزیابی نیاز مخاطبان، وضعیت بازخورد‌های دریافتی، آنالیز رقبا در زمینه مورد بررسی، تحقیق در مورد شرکت‌های طراحی سایت مختلف و عملکرد آن‌ها و ... نیز استفاده کنید و برنامه‌های توسعه‌ای خاصی را در وب‌ سایت ایجاد نمایید.
•    تهیه محتوا: در این مرحله لازم است محتوایی را که برای وب سایت در نظر گرفته‌اید، در قالب‌های مناسبی آماده‌سازی کنید. دقت کنید که محتوای وب سایت می‌تواند مواردی از قبیل فایل برنامه‌های مختلف، عکس‌هایی از محصولات جهت تبلیغات، مجموعه‌ای از تصاویر و فایل‌های صوتی، افزونه‌های مورد‌نیاز مرور‌گر و ... باشد.
•    تهیه طرح اولیه: پیش از هر چیزی سعی کنید بخش‌های اصلی و فرعی وب سایت را مشخص کنید و بدانید که بخش‌های اصلی اهداف مد‌نظر وب سایت را تعیین می‌کند و بخش‌های فرعی، ارائه‌دهنده خدماتی جذاب جهت جلب نظر مخاطبان است.

 
اقدامات اولیه طراحی سایت و مروری بر نحوه اجرا


کلام پایانی 


همان طور که می‌دانید امروزه طراحی سایت به یکی از متداول‌ترین فعالیت‌های کسب در‌آمد تبدیل شده است. از آنجایی که انجام هر کاری، اصول و قواعد خاص خود را دارد؛ پس بهتر است از قوانین تایید شده‌ای در طراحی وب سایت استفاده کنید تا نتیجه بهتری از این فعالیت بگیرید.
لازم به ذکر است که جهت رونق بخشیدن به کسب و کار خود و افزایش تعداد بازدید‌کنندگان از سایت و بالا رفتن میزان باز‌خورد‌های آنان، بهتر است از روش‌ها و قوانینی اصولی در طراحی استفاده کنید و هرچه بیشتر به هدف خود نزدیک‌تر شوید. به همین منظور در این مقاله از سایت دیجی تک سعی کردیم شما را با اقدامات اولیه طراحی سایت آشنا کنیم.
شرکت دیجی تک با سال‌ها تجربه درخشان در زمینه طراحی سایت دو زبانه، طراحی سایت چند زبانه، طراحی سایت asp.net و .. تمامی پروژه‌های مربوط به طراحی سایت را با قوی‌ترین شکل ممکن و متمایز‌ترین خدمات به شما عزیزان ارائه می‌دهد.
 از جمله دیگر خدمات این مجموعه معتبر می توان به مواردی از قبیل انتخاب اسمی مناسب برای برند، خرید انواع هاست، آماده‌سازی نقشه‌های مربوط به سایت، تحقیقات کامل در مورد کلمات کلیدی وب ‌سایت مربوطه و ... نام برد. در واقع دیجی تک تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا هویت مجازی برندتان را به بهترین شکل ممکن بسازد؛ اما خلق آن و خدمت به مشتریان به همت خودتان وابسته است.

 

کلمات کلیدی : اقدامات اولیه طراحی سایت

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای