معرفی کاربردی‌ترین افزونه‌ها برای آنالیز بک لینک برای مرورگر کروم

معرفی کاربردی‌ترین افزونه‌ها برای آنالیز بک لینک برای مرورگر کروم

یکشنبه 26 فروردین 1403


بنای اصلی سئو بر پایه‌ تجزیه و تحلیل بک لینک است. افزونه آنالیز بک لینک به شما کمک می‌کند همه بک لینک‌هایی را که به دست آورده‌اید به همراه منابع آن‌ها بررسی کنید. در واقع با تجزیه تحلیل بک لینک می‌توانید بک لینک‌های رقبای خود را نیز آنالیز نمایید. با این کار توانایی وب‌ سایت شما به منظور رتبه بندی در نتایج جستجو مشخص می‌شود. در ادامه این مقاله از دیجی تک قصد داریم کاربردی‌ترین افزونه‌ها برای آنالیز بک‌ لینک را به شما معرفی کنیم.

بک لینک چیست؟

 به طور کلی بک لینک‌ها به منظور اتصال یک لینک از وب سایت دیگران به وب سایت شما به کار می‌روند. افزایش این لینک‌ها سایت شما را در موتورهای جستجو در رتبه‌بندی بالاتری قرار می‌دهد. در واقع آن‌ها شبیه رای برای وب سایت شما عمل می‌کنند. بک لینک‌هایی که از وب سایت‌های بزرگ و معتبر قابل اشاره هستند در دسته بهترین بک لینک‌ها به شمار می‌روند، در مقابل وجود بک لینک  در سایت‌های مشکوک به نوعی برای سایت شما مضر است.

کاربردی‌ترین افزونه‌ها برای آنالیز بک لینک

 قابل ذکر است ابزارهای کاربردی و متعددی به منظور آنالیز بک لینک‌ها مورد استفاده  قرار می‌گیرند که با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید بر لینک‌های مرتبط به وب سایت خود و نیز سایت‌های رقبای خود نظارت کافی داشته باشید، پس بهتر است از استفاده از آن‌ها غافل نشوید. افزونه آنالیز بک لینک به شما کمک می‌کند به طور قابل توجهی اطلاعات مرتبط با دامنه‌ها، صفحات و کلمات کلیدی را دریافت کنید.
 با بررسی این افزونه‌ها به نوعی از رتبه‌بندی و ترافیک سایت‌های رقبا مطلع خواهید شد و می‌توانید به منظور بهبود رتبه سایت خود از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه به کاربردی‌ترین ابزار‌ها به منظور آنالیز بک لینک اشاره خواهیم کرد و آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

Majestic

پرکاربردی‌ترین و قدیمی‌ترین افزونه‌ آنالیز بک لینک Majestic نام دارد. این ابزار برای افرادی که صاحب یک کسب‌وکار هستند و نیاز به یک ابزار آنالیز قدرتمند دارند بسیار کاربردی است. استفاده از این افزونه به شما کمک می‌کند تا لینک‌های ورودی را با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل کنید. همچنین کمک می‌کند تا با تشکیل یک کمپین بهتر به بهبود رتبه سایت خود در رتبه‌بندی گوگل کمک کنید.
Majestic اطلاعاتی جامع در رابطه با بررسی کلیک‌ها، بک‌ لینک‌های خارجی و نیز تاریخچه‌ لینک‌های ورودی در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

ابزارهای پرکاربرد برای آنالیز بک لینک

 

Semrush

این افزونه آنالیز بک لینک از بهترین ابزارهای کاربردی است که به شما کمک می‌کند تا بک‌ لینک‌‌ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. برای این کار کافیست ابتدا وارد Semrush شوید، سپس خواهید دید با انتخاب گزینه‌ backlink Analytics  و تایپ کردن نام دامنه‌ قابل بررسی به اطلاعات زیادی در رابطه با دامنه و بک‌ لینک‌های سایت خواهید رسید.
با استفاده از این افزونه و بررسی لینک‌های سایت خود مشکلات متعددی مانند لینک‌های بدون کیفیت یا باکیفیت پایین مشخص می‌شود. در واقع Semrush به شما کمک می‌کند تا ببینید صفحه‌ای که به شما لینک می‌دهد چه تعداد لینک دارد.
همچنین استفاده از این افزونه برای شما مشخص می‌کند تا از سایت‌های معتبری که به رقبای شما لینک می‌دهند مطلع شوید و نیز به این موضوع پی ببرید که آن‌ها را با چه کلمات کلیدی رتبه‌‌بندی می‌کنند.

Ubersuggest

این افزونه آنالیز بک لینک اطلاعات جامعی در رابطه با بک‌ لینک‌های جدید، بک‌ لینک‌های از دست رفته و بک لینک‌های ‌nofollow و موارد مرتبط دیگری در اختیار شما قرار می‌دهد. نسخه رایگان آن اطلاعات بسیار جزئی و کم بک ‌لینک‌ها برای هر دامنه را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما نسخه پولی آن همه چیز را به همراه تجزیه و تحلیل کامل بک‌ لینک‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.
ابزار اصلی این افزونه به منظور تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی استفاده می‌شود. همچنین یک ابزار backlinks نیز دارا است که از آن برای دیدن جزئیات بک‌ لینک‌های سایت خود نیز می‌توانید استفاده کنید.

Moz 

امکان استفاده از این ابزار برای بیشتر کسب‌وکارها وجود دارد و برای آنالیز بک ‌لینک‌ها ابزاری قدرتمند و فوق‌العاده است. این ابزار کاربردی مزیت‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها قرار دادن داده‌های باارزش در اختیار کاربران است. این ابزار به نوعی یک ابزار همه کاره بوده که نقش مهمی در جایگاه سایت شما در تعین رتبه موتور جستجوی گوگل ایفا می‌کند.
همچنین این افزونه یک ابزار مفید تحت عنوان  Link Intersect دارا است که با استفاده از آن می‌توانید پی ببرید سایت‌هایی که  بدون لینک دادن به شما به رقبای شما لینک می‌دهند چه سایت‌هایی هستند.
 Moz به شما کمک می‌کند تا دریابید کدام بک ‌لینک‌ها را از دست داده‌اید  تا سعی کنید آن‌ها را جایگزین کنید. با استفاده از این افزونه شما به سایر ابزارهای سئو سایت نیز دسترسی پیدا می‌کنید و ردیابی اطلاعات و تجزیه تحلیل سایت شما بهتر صورت می‌گیرد.

ahrefs

استفاده از این افزونه آنالیز بک لینک مانند semrush بسیار ساده و راحت است. این افزونه به شما کمک می‌کند تا بک‌ لینک‌ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنید. همچنین می‌توانید توسط آن لینک‌سازی داخلی سایت خود را انجام دهید.
Ahrefs نیز به شما امکان مشاهده بک لینک‌هایی را که قبلا داشتید اما در حال حاضر آن ها را از دست داده‌اید نیز می‌دهد. همچنین با این افزونه آنالیز بک لینک می‌توانید بک لینک‌های خراب را نیز مشاهده کنید. پیوند‌های خراب پیوندهایی هستند که به سایت شما اشاره می‌کنند اما ‌یک URL شکسته دارند و در صفحه 404  شما قرار می‌گیرند. شاید نیاز داشته باشید برا رفع این پیوندهای خراب با مالک سایت در ارتباط باشید.

 

یکی از افزونه های پر کاربرد برای آنالیز بک لینک

 

نتیجه‌گیری

با توجه به آن‌ چه در متن فوق شرح دادیم افزونه‌‌ آنالیز بک لینک یکی از ابزارهای مهم برای بهبود سایت شما در موتورهای جستجو است. با استفاده از این افزونه‌ها شما می‌توانید بک لینک‌های سایت و رقبای خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد دامنه‌ها، صفحات و کلمات کلیدی نیز دریافت کنید.
این افزونه‌ها نیز قادرند کلمات کلیدی و سئو صفحات را تحلیل کنند. این قابلیت شما را در جریان می‌گذارد تا کلمات کلیدی که ترافیک بیشتری به سایت شما وارد می‌کنند را شناسایی کنید و با بهینه‌سازی صفحات مرتبط با آن‌ها به بهبود رتبه سایت خود بیشتر کمک کنید. 
 

کلمات کلیدی : افزونه آنالیز بک لینک

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای