جستجوی صوتی تحولی در سئو شبکه های اجتماعی

جستجوی صوتی تحولی در سئو شبکه های اجتماعی

پنجشنبه 26 خرداد 1401


رویای زیبایی است اگر به جای نوشتن، همان چیزی را که می گویید بتوانید در اینترنت جستجو کنید؟ باید به شما مژده ای مسرت بخش بدهیم. جستجوی صوتی دیگر یک رویا نیست بلکه تحولی است که در دنیای سئو سایت و شبکه های اجتماعی تحول ساز شده است.

این فناوری در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. برند ها باید بدانند که چگونه این فناوری می تواند بر رفتار مصرف کننده تأثیر بگذارد و چگونه می توانند وب سایت خود را برای بهترین بهره‌گیری از این فناوری آماده کنند. برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی با ما همراه باشید.

مروری بر اهمیت جستجوی صوتی 

با افزایش محبوبیت جستجوی صوتی، وقت آن است تا به صورت جدی تر به همه جوانب و کاربردهای آن بپردازیم. یک گزارش مکتوب موجود است که به بررسی این موضوع پرداخته که چرا مردم به جای تایپ تمایل دارند از سرچ صوتی استفاده کنند. اغلب گزارش دهنده گان گفته اند که مواقعی بوده که با چشم ها  یا دست ‌هایشان در آن لحظه نمی توانستند کار جستجو را انجم دهند. محبوب ‌ترین انگیزه‌ گزارش ‌شده دیگر این بود که تمایل به نتایج سریع ‌تر و مشکل در تایپ کردن در دستگاه ‌های خاص برای عده ای از افراد وجود داشت.

در هر سه این انگیزه ها دستگاه هوشمند مورد آزمایش، تلفن همراه است. به همین جهت جستجوی صوتی به شدت با تلفن همراه مرتبط است. بیش از نیمی از کاربرانی که این نوع جستجو را انجام می دهند نیز گزارش داده اند که برای سرچ از صداب در حین حرکت یا در اتومبیل استفاده می کنند. نیمی دیگر عمدتا خانه را به عنوان مکان اصلی استفاده از جستجوی صوتی ذکر می کنند که نشان دهنده اهمیت دستگاه های دستیار شخصی در مکالمه در مورد این نوع جستجو است. این دستگاه ها به کاربر این اجازه را می دهند تا مادامی که در حال انجام کار های منزل مانند غذا پختن یا ظرف شستن هستند، جستجو را انجام دهند. درواقع فقط جمله یا عبارت مورد نظر را با صدای بلند بگویند و بعد نتیجه را داشته باشند.

 

 

جستجوی صوتی چیست؟

 

جستجوی صوتی چگونه بر سئوسایت تاثیر می گذارد؟ 

جستجوی صوتی با پرس و جو های قدیمی و جستجوی سنتی متفاوت است. مردم آن طور که تایپ می کنند صحبت نمی کنند. این موضوع به این معنی است که شما باید در طرح سئو سایت خود، پرس و جو های جستجوی صوتی را نیز در نظر بگیرید. در واقع عبارت های محاوره را نیز سئو کنید.

وقتی افراد جستجوی صوتی انجام می دهند، تمایل به پرسیدن سوال دارند. به جای جستجوی "باتری خودرو برای پراید 111 مدل 1400"، آن ها با این سوال که "از کجا می توانم باتری خودرو برای پراید 111 1400 بخرم؟" جستجو را انجام می دهند. یا حتی ممکن است این سوال را بپرسند که "پراید 111 مدل 1400 به چه نوع باتری نیاز دارد؟"

این مسئله به این معنی است که کسب و کار شما باید برای پرس و جو های صوتی عناوین بیشتری را در نظر بگیرد. مردم به گونه ‌ای با دستگاه ‌های جستجوی صوتی صحبت می‌ کنند که گویی شخص دیگری به دستور آن ها گوش می دهد، بنابراین باید لحن ‌ها و عباراتی را که افراد هنگام صحبت استفاده می‌ کنند، در نظر بگیرید.

اساسا، جستجوی صوتی از شما می‌خواهد که برنامه سئوی خود را بهینه کنید تا بر نحوه جستجوی کلامی کاربران، عبارات یا کلمات کلیدی و اطلاعاتی که می‌خواهند بیابند تمرکز کنید.

چگونه تبلیغات کلیکی خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید؟ 

جستجو هایی که با "ok google" یا "hey siri" شروع می شوند، یافتن آنچه را که مشتری به دنبال آن است، آسان تر می کند. برخی از راه ‌های کمک به بهینه‌ سازی کمپین ‌های PPC  یا تبلیغات کلیکی برای جستجوی صوتی شامل ارزیابی عبارات جستجوی فعلی و کلمات کلیدی منفی و سپس ساختن یا بهینه‌ سازی کمپین ‌ها با افزودن کلمات کلیدی جدید بر اساس عبارت ‌های جستجوی مربوطه است. یعنی شاید افراد در جستجوی صوتی از دستورات متفاوت مانند بالا استفاده کنند که این ها باید به کمپین اضافه شوند.

در زیر بررسی می کنیم که چه راه هایی وجود دارد تا این تبلیغات بهینه شوند:

شرایط جستجوی فعلی را ارزیابی کنید

در ابتدا، مهم است بدانید که مردم چگونه شما را جستجو می کنند. با استفاده از Google Ads، می توانید عبارات جستجوی خاصی را پیدا کنید که افراد قبلا برای دیدن تبلیغ شما استفاده کرده اند. در گوگل، می‌توانید این عبارات را در منوی سمت چپ، در داخل کلیدواژه‌ ها، زیر تب Terms پیدا کنید. در میان این عبارت ها دنبال واژه های کلیدی مانند هی الکسا یا اوکی گوگل یا هی سیری نیز بگردید.  یافتن این کلمات کلیدی خاص برای بهینه سازی جستجوی صوتی بسیار مهم است زیرا تعیین می کند که افراد در حال حاضر چه چیزی را با چه وسیله ای جستجو می کنند به عنوان مثال اگر از الکسا یا اوکی گوگل بیشتر استفاده شده بود، تبلیغات خود را روی Bing  و گوگل بیشتر کنید.

 

 

جستجوی صوتی و تحول در دیجیتال مارکتینگ

کلمات کلیدی منفی را اضافه یا حذف کنید

کار دومی که باید انجام دهید این است که به لیست عبارات جستجو نگاه کنید تا تشخیص دهید کدام عبارت را باید حذف یا اضافه کنید. به احتمال زیاد عباراتی را خواهید یافت که برای کمپین های شما ایده آل نیستند. افزودن کلمات کلیدی منفی به تبلیغات شما کمک می کند که این کلمه یا عبارت برای جستجو های مرتبط ارائه شوند. یعنی اگر این عبارت استفاده شد سایت شما ظاهر نشود. هم چنین ممکن است لازم باشد برخی از کلمات کلیدی منفی خود را برای جستجوی صوتی حذف کنید.

آیا این نوع جستجو تکامل یافته است؟

در این قسمت باید بگوییم که فناوری جستجوی صوتی یک مدل جدید از جستجو است و هنوز کامل نشده است و نیاز است تا درباره آن چیز های جدیدی اضافه شود. ابزار هایی که مردم برای این نوع جستجو استفاده می‌کنند هوشمند تر خواهند شد و پیدا کردن کسب و کار شما را برای بقیه آسان‌ تر می شود.

همان طور که هوش مصنوعی جستجو مانند Siri و Google Assistant الگو های زبان طبیعی را یاد می گیرند، در تفسیر معنای پشت جستجو نیز بهتر می شوند. به عنوان مثال به تازگی خبری منتشر شده است که سیری زبان فارسی را نیز پوشش می دهد و این برای فارسی زبانان بسیار عالی خواهد بود. زیرا به راحتی تمام جستجو های خود را توسط آیفون یا آیپد خود انجام می دهند.

به عنوان مثال شما از سیری می خواهید تا بیوگرافی یک بازیگر را برای شما پیدا کند و اگر بعد از ظاهر شدن نتیجه از سیری بپرسید که او چند ساله است؟ سیری منظور ضمیر او که به بازیگر بر می گردد را خواهد فهمید. جستجوی صوتی هم چنین برای ادغام زمینه بیشتر در نتایج جستجویی که دریافت می‌کنید تکامل یافته است.

اگر از دستیار Google بپرسید آدرس دفتر من چیست، بدون نیاز به توضیح اینکه منظور من چه کسی است، نتیجه درست را دریافت خواهید کرد. این پیشرفت‌ ها چیزی است که باید هنگام ایجاد استراتژی جستجوی صوتی جستجوگر خود در نظر داشته باشید.

 

چرا بازاریابی رسانه های اجتماعی باید جستجوی صوتی را در خود جای دهد؟ 

از آنجایی که جستجوی ارگانیک باید برای جستجو های صوتی هدفمند شود، کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز باید به همین ترتیب راه اندازی شوند. بزرگ‌ترین و مؤثرترین تغییر، سازگاری بیشتر رسانه ‌های اجتماعی با جستجوی صوتی همراه با ارائه محتوای سازگار با تلفن همراه است.

همان طور که استفاده از جستجوی صوتی هم چنان در حال رشد است، انتظارات نشان می دهد که شبکه های اجتماعی نیز از این روش استفاده می کنند و نیاز به بهینه سازی صدا و ادغام با سایر سایت ها و برنامه های اجتماعی نیز با اهمیت بالا دیده می شود.

به طور کلی، راه حل برای به دست آوردن و حفظ رتبه صفحه در دنیای این نوع جستجو، بهینه سازی موثر موتور جستجو برای جستجوی صوتی ارگانیک و ادغام در کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی است.

 

جستجوی صوتی تحولی در سئو شبکه های اجتماعی

برای تحقق چشم انداز فوق بهترین راه حل محتوایی است که برای ارائه پاسخ به یک سوال خاص ایجاد شده است. بهبود بهینه سازی برای جستجو های ارگانیک شامل استفاده از جستجو های خاص در عناوین و هدرهای H1، دنبال کردن عناوین با پاراگراف اصلی که سوال را توضیح می دهد، و ارائه پاسخ های آموزنده و مرتبط در محتوا است.

اگر می‌خواهید نتایج عالی با جستجوی ارگانیک و بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما را می‌تواند از طریق قابلیت ‌های هوش مصنوعی بهبود یافته گوگل جستجو و مرتب شود تا با ارزش‌ترین پاسخ به کاربران ارائه شود.

 

سخن آخر 

دیجیتال مارکتینگ به لطف روش های در حال تغییری که مردم برای اطلاعات آنلاین جستجو می کنند، تغییر می کند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که کسب ‌و کار ها رابط ‌ها، پلتفرم ‌ها و وب‌سایت‌ های خود را بهینه کنید تا با چشم ‌انداز در حال تکامل جستجوی صوتی همگام شوند. در سال های اخیر، جستجوی صوتی بر چشم انداز جستجو غالب بوده است. این کار برای بسیاری از افراد به عملی عادی و روتین تبدیل شده است و به کاربران عادی اجازه می دهد به جای تایپ کلمات کلیدی در یک عبارت جستجو برای دریافت پاسخ، با دستگاه هوشمند خود صحبت کنند. تشخیص گفتار در دستگاه های ما نیز بسیار پیچیده و دقیق شده است. با ظهور جستجوی صوتی طراحی سایت چند زبانه نیز بیشتر از پیش رونق یافته است. حالا به راحتی با مترجم های سخنگو می توان از سایت های چند زبانه بیشترین استفاده لازم را برد. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاس گذاریم.

 

 

کلمات کلیدی : جستجوی صوتی در سئو

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای