10 ابزار حرفه ای برای بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل

10 ابزار حرفه ای برای بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل

شنبه 18 شهریور 1402


اهمیت دانستن رتبه کلمات کلیدی بر هیچکسی پوشیده نیست. همه ما می‌دانیم موتورهای جستجو با استفاده از همین کلمات کلیدی بین واژه جستجو شده و وب سایت‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و به سایت رتبه می‌دهند. رتبه‌ای که سایت شما در موتورهای جستجو نظیر گوگل به دست آورد به صورت مستقیم بر میزان بازدیدهای سایت شما تاثیر می‌گذارد. حال که از به طور خلاصه از اهمیت رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو برای شما گفتیم، در این مقاله می‌خواهیم چند ابزار کاربردی برای بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل را به شما معرفی کنیم. پس با ما تا پایان این مطلب از دیجی تک همراه باشید.

اهمیت بررسی رتبه کلمات کلیدی در سئو

لازم به توضیح نیست که کلمات کلیدی بخش بسیار مهمی در سئو هستند. از ابتدای شروع فعالیت سئو یک سایت، برای رتبه گرفتن کلمات کلیدی تلاش‌های زیادی می‌شود. در مرحله بعدی محتوای سایت پیرامون کلمه کلیدی شکل می‌گیرد و در نهایت این کلمات کلیدی هستند که باید در میان نتایج جستجو رتبه بگیرند و بازدید سایت را افزایش دهند. به همین دلیل بررسی رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طور کلی بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل برای تمامی کسب و کارهایی که می‌خواهند در فضای دیجیتال مارکتینگ رشد کنند اهمیت بسیاری دارد. 

نکات مهم بررسی رتبه کلمات کلیدی

با بررسی این رتبه متوجه وضعیت رتبه خود در نتایج گوگل خواهید شد. ممکن است گاهی رتبه کلمات کلیدی شما پایین باشد و یا در برخی کلمات کلیدی که در حوزه کاری شما نیست بالا باشد. در این حالت باید با استفاده از گزارش‌هایی که ابزارهای مخصوص به شما می‌دهند برای پیشبرد سئوسایت و بهبود وضعیت رتبه کلمات کلیدی، یک استراتژی مناسب در نظر بگیرید.

بررسی کلمات کلیدی در گوگل

ابزار keywordRank

اگر بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل برای شما اهمیت زیادی دارد، می‌توانید از این سایت استفاده کنید. توجه داشته باشید این ابزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید حق اشتراک بپردازید. نکته مثبت این است که می‌توانید قبل از پرداخت اشتراک به مدت هفت روز به طور رایگان از این ابزار استفاده کنید تا قابلیت‌های آن را بسنجید. البته این ابزار صرفا برای بررسی رتبه کلمات کلیدی نیست و قابلیت‌های فراوانی دارد. مثلا در پلن اول آن می‌توانید به صورت ماهیانه 5 کلمه کلیدی خود را بررسی کنید. در پلن‌های بالاتر شما می‌توانید تعداد کلمات را افزایش دهید و وضعیت آن‌ها را دائما بررسی نمایید.

ابزار rotbekalame

این ابزار نیز مانند ابزار قبلی ایرانی و غیر رایگان است و شما برای استفاده نیاز به خرید اشتراک دارید. البته پس از ثبت نام تا هفت روز می‌توانید به صورت رایگان از این ابزار استفاده نمایید. همچنین این ابزار قابلیت‌های دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:
بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل 
بررسی رتبه الکسا
بررسی بک لینک ها
نمایش رتبه کلمه‌های کلیدی روی نمودار
مقایسه جایگاه کلمات کلیدی نسبت به روز قبل

ابزار smallseotools

پیش از استفاده از این ابزار خوب است بدانید به دلیل تفاوت IPها، نتایج نمایش داده شده ممکن است کمی با نتایج واقعی تفاوت داشته باشد. اما باز هم می‌توان به صورت نسبی از این ابزار استفاده کرد. با استفاده از این ابزار کاربردی می‌توان به بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل به صورت گروهی در میان نتایج جستجو بپردازید. به این معنی که می‌تونید لیستی از چندین کلمه کلیدی را داخل فیلد مربوطه وارد کرده و رتبه‌های هر کدام را به صورت جداگانه محاسبه نمایید. همچنین می‌توانید از این نتایج یک جدول اکسل بسازید. قابلیت جالب این ابزار این است که شما می‌توانید آدرس سایتی را به این ابزار بدهید تا خود این ابزار، رتبه چند کلمه کلیدی سایت در صفحات ابتدایی گوگل را به شما نمایش دهد. 

ابزار serprobot

این ابزار را شاید بتوان بهترین ابزار بررسی رتبه سایت در کلمات کلیدی‌های مختلف نامید. ابزار سرپ ربات با دقت بسیار بالا به بررسی کلمات کلیدی می‌پردازد و می‌توان روی رتبه‌های اعلام شده از طرف این ابزار بیشتر حساب کرد. در این ابزار هم می‌توانید کلمات کلیدی خود را به صورت یک لیست وارد کرده و مجبور نیستید هر کلمه را جداگانه بررسی نمایید. 

ابزار Sensor

این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا تغییرات رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو را زیر نظر داشته باشید. این ابزار به خصوص هنگام بروزرسانی الگوریتم گوگل کمک می‌کند تا شما بتوانید سایت خود را با بروزرسانی‌ها هماهنگ نمایید.

ابزار بررسی رتبه کلمات کلیدی

ابزار rank tracking سایت moz

این سایت یکی از سردمداران اصلی حوزه سئو است و همواره ابزارهای بسیار کاربردی را برای کاربران ارائه می‌دهد. در کنار ابزار جستجوی کلمه‌های کلیدی این ابزار به رشد سئو سایت شما نیز کمک می‌کند. در این نرم‌افزار کافیست یک کلمه و یا وب سایت مورد نظر را وارد نمایید و لیست کاملی از کلمات کلیدی شما را استخراج نماید. 

ابزار jetseo

یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل ، جت سئو است. جت سئو یک ابزار رایگان ایرانی است که با کمک آن می‌توانید تصویر دقیقی از جایگاه کلمات کلیدی به دست آورید. معمولا به دلیل وجود تحریم‌ها کشور ایران در بین موقعیت جغرافیایی بسیاری از ابزارها قرار ندارد و این، کار را برای سئوکاران سخت‌تر می‌نماید. خبر خوب این که این مشکل توسط جت سئو حل می‌شود. این ابزار رتبه کلمات کلیدی را به صورت ویژه‌ای از موقعیت ابران بررسی می‌کند. 

کلام آخر

همان طور که گفته شد ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی در سطح وب، برای بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل برای یک وب سایت وجود دارند که کارایی اصلی همه آن‌ها مشابه است، اما در ویژگی‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در این مطلب به بررسی اهمیت رتبه کلمات کلیدی پرداختیم و سپس شما را با چند مورد از بهترین نرم افزارها و ابزارهای آنالیز و بررسی بک لینگ آشنا کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما همراهان عزیز مفید بوده و در رتبه گرفتن کلمات کلیدی به شما کمک کرده باشد. در صورت تمایل به طراحی سایت asp.net و یا داشتن هرگونه سوال در رابطه با سئو سایت می‌توانید با کارشناسان تیم دیجی تک در تماس باشید. از این که تا پایان این مطلب از دیجی تک همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. 


 

کلمات کلیدی : ابزار بررسی رتبه کلمات کلیدی

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

درخواست طراحی سایت

درخواست طراحی سایت

اطلاعات خود را وارد کنید ما تا 48 ساعت آینده با شما تماس می گیریم.

  • برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع
  • با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیاد
  • شصت و سه درصد گذشته حال و آینده
  • شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
  • نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای