طراحی سایت فروشگاهی دات نت یا پرستا شاپ یا ووکامرس؟ کدام سیستم فروشگاه ساز را انتخاب کنیم؟

طراحی سایت فروشگاهی دات نت یا پرستا شاپ یا ووکامرس؟ کدام سیستم فروشگاه ساز را انتخاب کنیم؟

چهارشنبه 12 آبان 1400


طراحی سایت فروشگاهی دات نت یا پرستا شاپ یا ووکامرس؟ کدام سیستم فروشگاه ساز را انتخاب کنیم؟

اگر در تکاپوی تحقیق و بررسی و قیمت گرفتن برای طراحی سایت فروشگاهی هستید احتمالا با نظرات مختلف از افراد مختلف رو به رو شده اید. به عنوان مثال عده ای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس و افزونه ووکامرس را به شما پیشنهاد می کنند که هم قیمت مناسب تری دارد و هم تقریبا اکثر وب مسترها نسبت به پنل کاربری آن تسلط دارند. عده ای هم احتمالا شما را به سمت سایت های قدرتمند دات نت هدایت کرده و طراحی سایت asp.net را به شما پیشنهاد کنند. اما در این میان هستند عده ای که به جز سیستم فروشگاه ساز پرستا شاپ هیچ سیستم فروشگاه ساز دیگری را برای طراحی سایت فروشگاهی قبول ندارند. در ادامه این مطلب از وب سایت دیجی تک در نظر داریم به مقایسه ای در رابطه با سایت های فروشگاهی دات نت و سایت های فروشگاهی پرستا شاپ بپردازیم. با ما تا انتها همراه باشید.

معرفی افزونه ووکامرس و مقایسه آن با سایت های فروشگاهی دات نت

افزونه یا اکستنشن ووکامرس همانند افزونه یواست یکی از پرطرفدارترین افزونه هایی است که روی سایت های وردپرسی قابل نصب شدن است و قابلیت های بی شمار و خیره کننده ای به سایت فروشگاهی وردپرسی شما می افزاید.

این افزونه قدرتمند قابلیت های بسیاری دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • قابلیت بارگذاری محصول به صورت نامحدود
 • قابلیت درج ویژگی های محصول به صورت نامحدود
 • قابلیت ویرایش گروهی محصولات
 • قابلیت فیلتر محصولات بر اساس قیمت، برند و ..
 • قابلیت اعمال تخفیف گروهی محصولات
 • قابلیت درج عکس یا ویدئو برای محصول
 • سئو محصول
 • سرعت بالای لود صفحه محصول
 • آنالیز آمار فروش
 • صدور فاکتور
 • اضافه کردن سبد خرید
 • انبارداری

و..
از جمله مهمترین ویژگی سایت های وردپرسی می توان به کد باز یا open source  بودن آن اشاره کرد. این ویژگی از یک سو خوب و قابل تأمل است، از سویی دیگر خطرناک و غیر قابل اعتماد. متن باز بودن سایت های وردپرسی به شما این فرصت را می دهد تا به برنامه نویس خاصی وابسته نباشید و خطرناک است به این دلیل که امنیت پایین تری نسبت به سایت های کدنویسی شده به صورت اختصاصی دارد.

سایت های دات نت 0 تا 100 بر اساس خواسته شما کدنویسی می شوند و از این نظر با سایت های وردپرسی خیلی قابل قیاس نیستند. اگر به طراحی سایت به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه می کنید، طراحی سایت فروشگاهی دات نت انتخاب هوشمندانه تری خواهد بود چرا که از لحاظ سئو نیز سایت های دات نت جلوتر از سایت های وردپرسی با قالب های نال شده هستند.

معرفی سیستم فروشگاه ساز پرستا شاپ و مقایسه آن با سایت های فروشگاهی دات نت

پرستاشاپ یک سیستم فروشگاه ساز رایگان است که برای اولین بار در سال 2005 ارائه شده و از آن زمان تا کنون سایت های فروشگاهی بسیاری به وسیله آن طراحی شده اند. اولین و بارزترین تفاوت سایت های فروشگاهی ووکامرسی با سایت های فروشگاهی پرستاشاپ این است که پرستاشاپ خود یک سیستم فروشگاه ساز قدرتمند است حال آنکه ووکامرس یک افزونه است که روی سایت های وردپرسی نصب می گردد.

اما از جمله شباهت های ووکامرس و پرستا شاپ می توان به این مهم اشاره کرد که پرستا شاپ نیز مثل سیستم مدیریت محتوای وردپرس open source و رایگان است. برای طراحی سایت فروشگاهی پرستاشاپ کافی است ابتدا سیستم مدیریت محتوای پرستاشاپ را از سایت های معتبر دانلود کرده و در ادامه قالب فروشگاه مد نظر خود را از وب سایت های فروش قالب ویژه پرستاشاپ خریداری کنید.

اگر بخواهیم به مقایسه سایت های فروشگاهی پرستاشاپ و دات نت بپردازیم همان تحلیلی که برای مقایسه سایت های فروشگاهی وردپرسی با دات نت داشتیم دقیقا برای این بخش نیز صدق می‌کند.

مقایسه سایت های فروشگاهی ووکامرسی و پرستا شاپ

همه افرادی که به دنبال طراحی سایت فروشگاهی هستند در درجه اول می خواهند فروش بیشتری را تجربه کنند. فروش بیشتر در دنیای تجارت آنلاین از طریق تکنیک هایی که به بیشتر دیده شدن شما کمک می کند امکان پذیر می گردد. به مجموعه تکنیک هایی که کمک می کند یک سایت فروشگاهی بیشتر از دیگر سایت ها دیده شود، سئو می گویند. حال سئو و مجموعه تکنیک های وابسته به آن در سایت های فروشگاهی وردپرسی نسبت به سایت های پیاده سازی شده با پرستا شاپ با سرعت و کیفیت بهتری انجام می شود. علاوه بر سئو فاکتورهای دیگری را نیز می توان بین این دو سیستم فروشگاه ساز با هم قیاس کرده و در نهایت به یک نتیجه خوب دست یافت که سایت فروشگاهی ووکامرسی بهتر است یا پرستا شاپ؟

طراحی سایت فروشگاهی

مقایسه سرعت سایت های ووکامرسی با پرستا شاپ

اگر بخواهیم سایت های فروشگاهی طراحی شده با ووکامرس و پرستاشاپ را از لحاظ فاکتور سرعت قیاس کنیم قطع به یقین ووکامرس از پرستاشاپ پیشی خواهد گرفت چرا؟

زیرا سایت های پرستاشاپ سیستم کش قدرتمندی را پشتیبانی نمی کند. همین مسئله باعث می شود تا به مرور هر چه میزان تصاویر یا ویدئو هایی که روی سایت آپلود می کنید بیشتر می شود سرعت سایت شما دچار افت شدیدی شود.

البته استفاده از ماژولی به نام Memcached روی سایت های پرستا شاپ تا حدی می تواند مشکل کش و افت سرعت را روی این سایت ها بر طرف نماید اما نصب آن به نسبت سادگی نصب افزونه های وردپرسی کار پیچیده تری است.

مقایسه سایر ویژگی های فنی در وردپرس و پرستا شاپ

قالب های متعددی برای سایت های وردپرسی و همچینین پرستاشاپ وجود دارد و با توجه به متن باز بودن هر دو سیستم فروشگاه ساز شما می توانید قالب های خریداری شده را متناسب با سلیقه و نیاز خود شخصی سازس کنید.

به وسیله هر دو سیستم می توانید سایت فروشگاهی ریسپانسیو یا واکنش گرا در سایر دستگاه های هوشمند نظیر لپتاپ، موبایل و تبلت طراحی کنید. در پرستا شاپ همچنین این امکان وجود دارد که نسخه موبایلی سایت شما از حیث شکل ظاهری و طراحی با نسخه دسکتاپ متفاوت باشد.

این دو سیستم از لحاظ امنیت اطلاعات در یک سطح هستند. در هر دو حالت اگر از قالب های دارای لاینسس استفاده کنید امنیت اطلاعات تان بیشتر حفظ خواهد شد تا قالب های رایگان یا نال شده یا قفل شکسته.

نا گفته نماند در سیستم پرستاشاپ با استفاده از تکنیک رمزگذاری فایل htaccess تا حدودی می توان امنیت سایت را ارتقا بخشید.

مقایسه هزینه تمام شده طراحی سایت فروشگاهی ووکامرس و پرستا شاپ

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، نسخه‌های اصلی هر دو سیستم فروشگاه ساز پرستا شاپ و ووکامرس به صورت رایگان قابل دانلود و پیاده سازی است اما قالب هایی که در ادامه باید خریداری شود هم به صورت رایگان وجود دارد و هم به صورت غیر رایگان.

به هیچ وجه طراحی سایت با قالب های رایگان را پیشنهاد نمی کنیم چرا که در ادامه برای پیاده سازی تکنیک های سئو روی وب سایت تان به مشکل خواهید خورد.

جمع بندی این مطلب و حرف آخر ما در دیجی تک

اگر از ما بپرسید که در انتهای این مطلب نتیجه بحث چیست و چه توصیه ای برای طراحی سایت فروشگاهی داریم می توانیم بگوییم اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت هستید، اگر 10 قدم جلوتر مسیری را که در آن هستید می بینید، اگر می خواهید یک سر و گردن از دیگر رقبای خود بالاتر باشید: نه پرستاشاپ پاسخگوی این چشم انداز است و نه وردپرس. طراحی سایت فروشگاهی دات نت می تواند پیشنهادی ایده آل برای شما باشد، البته پیشنهادی که شاید از لحاظ هزینه اندکی شما را به چالش دعوت کند اما بی شک این هزینه یک سرمایه گذاری بلند مدت برای شما تلقی خواهد شد. اگر هم محدودیت هزینه کردن دارید نسبت به دو سیستم فروشگاه ساز نام برده پیشنهاد ما به شما سایت های فروشگاهی ووکامرسی است.

در نهایت برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه های  طراحی سایت فروشگاهی دات نت (asp.net ) با ما تماس بگیرید و یا روی فرم درخواست مشاوره کلیک کنید.

بخش نظرات

نظرات خودتون رو با ما در میون بذارید...

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

دیجی تک

05 مرداد 1402

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و .

درخواست مشاوره رایگان

درخواست طراحی یا سئو سایت

با کلیک روی دکمه روبرو میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید.

ثبت درخواست