021-88373777
مقالات
راه کارهایی برای
همــــه مشــــــــاغل
مقـــــالات دیجی تک
نقش سایت مپ (sitemap)
1395/05/01
نویسنده : مدیر
نظربازدید کننده : 2
نقش سایت مپ (sitemap)
sitemapدر حقیقت یک فایل با فرمت متنی که در آن تمام آدرس های موجود در سایت شما وجود دارد .همچنین sitemap در حقیقت اطلاعات متا هر آدرس از سایت مانند آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز شامل شود. وجود sitemap روبات موتورهای جستجو مانند گوگل را راهنمایی و تحریک میکند که صفحات شما را بصورت بهتر شناسایی کند و همچنین از ایجاد صفحات جدید و تغییراتی که در صفحات قدیمی شما مطلع شود.

موتورهای جستجویی چون گوگل برای جمع آوری اطلاعات سایت های مختلف از نرم افزارهایی به نام عنکبوت (spider) استفاده می کنند. وظیفه ی این نرم افزارها این است که به هنگام ورود به سایت تمامی لینک های موجود در آن وب سایت را شناسایی کرده و به سمت آنها هدایت شوند. بدین ترتیب تمامی صفحات لینک داده شده، خوانده شده و اطلاعات آنها در دیتاسنترهای گوگل ذخیره می گردد. این ربات ها به صورت دوره ای این سایت ها را مجددا بررسی می کنند و از آخرین تغییرات اعمال شده در آنها مطلع می گردند. با استفاده از Google Sitemaps که یکی از امکانات موتور جستجوی گوگل است، ارتباط بین سایت و این موتور جستجو بسیار دقیق تر بوده و به عمل به روز رسانی اطلاعات در موتور جستجوی گوگل سرعت می بخشد.
ربات های موتورهای جستجو به راحتی رد لینک های صفحات پویا (dynamic) را نمی گیرند. این بدان معنی است که در صورتی که سایت شما شامل صفحاتی پویایی است امکان ثبت نشدن بعضی از صفحات آن در موتورهای جستجو وجود دارد. در این هنگام است که Sitemaps به کمک شما می آید و کار معرفی چنین لینکهایی را انجام می دهد. وجود چنین روشهایی به هیچ عنوان به این معنی نیست که نحوه کار سنتی موتور جستجوگر گوگل از بین می رود. این روش تنها روشی برای تسریع در عمل جمع آوری اطلاعات وب سایت ها است و مجهز نبودن سایت شما به این ابزار به عنوان ضعف سایت تلقی نمی شود.
سایت مپ نقش مهمی در سئو وب سایت شما دارد و با تسریع اندکس شدن صفحات شما در موتور جستجو گر گوگل می شود .
دیدگاهای نوشته شده ...
ساغر آقایی
1395/04/31
مرسی عالی بود لطفا مراحل سایت هم قرار بدید
طاهری
1395/04/31
تشکر از مقاله مفیتون لطفا توضیح دهید که چگونه سایت مپ را بسازیم ور کجای سایت باید قرار دهیم؟
دیدگاه شما از این مطلب ...
نام:
پست الکترونیکی:
نظر: