021-88373777
مقالات
راه کارهایی برای
همــــه مشــــــــاغل
مقـــــالات دیجی تک
رازهای سئو و بهینه سازی سایت در سال 2016
1395/05/25
نویسنده : مدیر
نظربازدید کننده : 0
رازهای سئو و بهینه سازی سایت در سال 2016
1-بک لینک ها هنوز هم تاثیر زیادی در رتبه بندی وب سایت ها دارند.
در سال 2016 نیز هیچ فاکتوری در رتبه بندی با اهمیت تر و تاثیر گذار تر از بک لینک ها نخواهد بود.
نکته ای که در مورد بک لینک باید دقت کنید این است که لینک سایت شما باید در سایتی قرار بگیرد که رتبه الکسای پایین تری و همچینی طول عمر دامنه آن زیاد باشد .
2- CTR یکی از معیارهای اصلی گوگل در رتبه بندی است.
نرخ کلیک (CTR)نیز یکی از معیارهای مهم سئو است که گوگل برای رتبه بندی در نظر می گیرد. نکته: میزان بالای نرخ کلیک یک صفحه معمولا نشان دهنده این است که آن صفحه از نظر کلمات کلیدی مورد جستجو، در رده بالایی قرار دارد.سئوی داخلی،طراحی صفحات و پیوستگی تامین محتوا در سئو اهمیت زیادی دارند. همانطور که در مقاله نقش سی تی ار بیان شد شما با استفاده از سرویس گوگلی کلیک بوم می توانید این نرخ را افزایش دهید که در سئو سایت شما می تواند بسیار موثر باشد .
3- مرتبط بودن محتوا با عبارات مورد جستجو وکلمات کلیدی مورد نظر شما نیز به یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو تبدیل شده است.
یکی از عواملی که در سئو سایت مهم می باشد این است که کلمه کلیدی شما در سایت و محتوای سایت شما قرار داشته باشد ولی این دلیل نمی شود که زیاد از کلمات کلیدی در مطالب سایت استفاده شود زیرا این عمل تاثیر بسیار منفی در سئو سایت دارد.
4-واکنش مخاطبان و میزان اشتراک گذاری یک صفحه در رسانه های اجتماعی می تواند در کلمات کلیدی مورد نظر ، آن صفحه را به بالاترین سطح برساند.
مخاطبانی که صفحات اجتماعی پر مخاطبی دارند، با به اشتراک گذاشتن صفحات وب شما در رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر میتوانند به سرعت محتوای شما را پخش نموده و در آن کلمات کلیدی خاص،شمارا به چند رتبه برتر برسانند.
5- سرعت لود شدن سایت مهم است،اما به چه قیمتی؟!
سرعت لود شدن سایت خیلی مهم است.اگر بخواهید وب سایت پرسرعت تری داشته باشید باید کدنویسی را کمتر کنید و بیشتر به محتوا بپردازید.اما همه چیز را هم نمیتوان فدای سرعت کرد.همان قدر که پرسرعت بودن وب سایت مهم است،سازگاری آن با گوشی های تلفن همراه نیز اهمیت دارد.
6- معیارهای مدنظر کاربر بیش از پیش اهمیت پیدا کرده اند.
البته در سال2015 نیز معیارها و علایق کاربران حائز اهمیت بود اما در سال 2016 این موضوع از این هم فراتر خواهد رفت و به یکی از معیارهای اصلی سئو تبدیل خواهد شد.
7- همان طور که قبلا هم گفتیم،محتوا مهم ترین مسئله است.
یکی از عوامل کلیدی در سئو سایت در سالهای اخیر محتوا بوده که داشتن یک محتوای عالی نقش بسیار خوبی می تواند در سئو سایت شما داشته باشد.
8- دوستانی پیدا کنید و روابط خود را گسترش دهید.
اگرمطالب و مقاله های شما پر محتوا باشد این باعث می شود که خواننده با دقت و بیشتر به سایت شما مراجعه کند و مطالب جدید را مطالعه نماید.
9- آدرس های اینترنتی حاوی کلمات کلیدی مرتبط، بسیار با ارزش و پر اهمیت برای سئو وب سایت هستند .
این موضوع خیلی مهمی است. هر زمانی که امکان اضافه کردن کلمات کلیدی به دامنه برایتان فراهم شد حتما این کا را بکنید. دامنه های حاوی کلمات کلیدی خاص خیلی با ارزش هستند .
10- میزان ترافیک سایت، به عنوان یک فاکتور مهم و اصلی رتبه بندی در سئو تبدیل می شود.
همه می دانیم که در چند سال اخیر در رتبه بندی سایت ها گوگل بیش از پیش به معیارهای کاربران توجه داشته است اما هیچ وقت فکر نمی کردیم ترافیک سایت نیز بتواند یکی از معیارهای مهم رتبه بندی به حساب بیاید. با آنچه که در دو هفته اول سال 2016 مشاهده شد، باید بگوییم که اهمیت میزان ترافیک وب سایت ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که قبلا تصور می کردیم. بنابراین بهتر است این مورد را بیشتر در نظر داشته باشید. برای افزایش کلیک موبایلی همانطور که در مقاله بازدید موبایلی توضیح داده شده است می توانید از سرویس بازدید موبایلی سایت کلیک بوم استفاده نمایید.
11- تنوع متن و استفاده مناسب از کلمات کلیدی به تازگی در سئو اهمیت پیدا کرده است.
اهمیت متن ها و استفاده مناسب از کلمات کلیدی اخیراً تغییر کرده است.احتمالا موتور جستجو گوگل به نحو دقیق تری به بررسی متن و کلمات ریشه می پردازد.چیزی که باید مد نظر داشته باشید این است. البته سعی نماید از کلمات کلیدی زیاد در متون و مقاله خود استفاده ننماید.
دیدگاهای نوشته شده ...
دیدگاه شما از این مطلب ...
نام:
پست الکترونیکی:
نظر: