021-88373777
مقالات
راه کارهایی برای
همــــه مشــــــــاغل
مقـــــالات دیجی تک
بررسی سئو وب سایت دیوار
1395/05/26
نویسنده : مدیر
نظربازدید کننده : 1
بررسی سئو وب سایت دیوار
در ابتدا باید به یک سری از اطلاعات سایت دیوار توجه کنیم
سایت دیوار با رتبه الکسا 12 در ایران و 966 جهانی جایگاه عالی در بین کاربران ایرانی دارد تعداد بک لینکهای این سایت 822 می باشد میزان بازدید متوسط به ازای هر نفر 11.84 می باشدو هر کاربر بطور متوسط حدود 12 دقیقه در این سایت می ماند از نظر میزان محبوبیت در شبکه های اجتماعی میزان محبوبیت فیسبوک : حدودا 385 ومیزان محبوبیت گوگل پلاس : حدودا 4383 است
زبان برنامه نویسی این وب سایت Python می باشد و از Ajax در طراحی سایت استفاده شده است که در سرعت بارگزاری سایت تاثیر مثبتی دارد.
– این وب سایت علاوه بر دارا بودن اپلیکیشن مخصوص موبایل(ایفون - اندروید) برای موبایل بهینه سازی هم شده است و محیط موبایلی مناسبی در اختیار کاربران قرار داده است.
از تگ تاثیر گذار h1 در صفحات دسته بندی و آگهی وب سایت برای عناوین و از تگ h2 برای سایر دسته بندی های وب سایت استفاده شده است که واقعا عالی و بسیار مفید برای سئو وب سایت است.
در الگوریتم های گوگل سطح رضایت کاربران از سایت بسیار مهم می باشد. در دیوار نیز اکثر مواردی که از یک سایت کاربرپسند انتظار میرود رعایت شده است . این سایت قطعا User Friendly می باشد و موارد زیر در آن دیده می شود :
این وب سایت دارای تگ keywords نبوده و عملا برای موتورهایی مثل یاهومعرفی نشده است.
در تگ description اکثر صفحات دسته بندی تنها یک عبارت درج شده است که شامل عنوان دسته بندی و شهر انتخابی میباشد . همچنین این متا تگ در صفحات آگهی با 25 کلمه اول محتوای پست پر شده است . به طور کلی محتوای موجود در تگ description این سایت بسیار ضعیف هستند و اصلا بهینه سازی نشده اند که عملا با توجه به انتشار آگهی ها توسط افراد بی اطلاع از علم سئو نمی توان انتظار بهینه سازی در این بخش را داشت.
چیدمان مطالب در بخش های مختلف دسته ها کامل بهینه شده است و دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت به راحتی و با سرعت بالا انجام می شود .
یکی از مواردی که در سایت دیوار دیده می شود حل مشکل 404 پس از حذف آگهی ها می باشد . این مساله با درج حروف و اعداد رندوم در آدرس دهی آگهی ها علاوه بر حل این مساله باعث افزایش time on site نیز می شود .
دیدگاهای نوشته شده ...
امیر
1395/05/26
از سایر مقاله ها جالب تر بود
دیدگاه شما از این مطلب ...
نام:
پست الکترونیکی:
نظر: